Waarom een boutje van 15Watt? Dat begrijp ik niet helemaal. Ik zou juist liever voor een bout van 40-50Watt gaan, en dan een zware 80-120Watt erbij.
Met een 50Watt boutje kan je namelijk ook prima lichte dingen solderen. SMD componenten en ontvanger antennes gaan prima met een 50Watt bout. Voor de wat grotere accucellen en grote goudconnectors kan je dan weer een zware bout pakken.
De meest gemaakte fout bij solderen is dat er te weinig warmte is toegevoegd, en dat het soldeer dus niet goed uitvloeit. Een voldoende zware bout is hiervoor een eerste vereiste.
De truc van het solderen is dat je kort maar stevig je werkstuk verhit. Dat kan niet (makkelijk) met een lichte bout. Te veel verhitten met een zware bout gebeurd niet zo snel. Je soldeerverbinding is dan al lang goed. Bovendien wat de gemiddelde modelbouwer soldeert is toch niet zo gevoelig voor oververhitten.
__________________
groeten, Michiel mvco.nl |