Modelbouwforum.nl


Ga terug   Modelbouwforum.nl

Los bericht bekijken
Oud 23 augustus 2009, 21:36   #31 (permalink)
Ad Bakker
Vriend van modelbouwforum.nl
 
Ad Bakker's schermafbeelding
 
Lid sinds: 20 februari 2009
Locatie: Barendrecht (NL)
Leeftijd: 65
Berichten: 4.215
Weblogartikelen: 2
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door wimg Bekijk bericht
Je ziet dat er verschillende verbouwingen zijn geweest. Misschien nuttig om een bepaalde datum aan te houden voor je model. Jou model is een kopie van het schip op DIE datum.
Wim
Wim, bedankt voor het volgen. Anders dan vroeger (school, werk) vind ik het nu wel prettig als er iemand over mijn schouders meekijkt (behalve als ik in mijn werkplaats bezig ben, dan wil ik ongestoord blunders kunnen maken).

Ik ga inderdaad uit van één uitvoering, en dat is "af werf". op de huidige toestand na is dat het gemakkelijkst en daarnaast is het de authentieke versie. Van de periode tussen tewaterlating en definitieve oplevering na de proefvaarten is best wel veel fotomateriaal beschikbaar. Wat en wanneer daarna iets gedaan is is veel moeilijker te achterhalen omdat die verbouwingen ook op verschillende werven zijn uitgevoerd.
Ondertussen ben ik weer tegen iets anders aangelopen, namelijk de indeling van de ramen in de dekopbouw. Ik ben er ondertussen achter dat zowel de NVM tekening als de tekening uit Schip en Werf fouten bevatten (zo te zien van elkaar overgenomen). Van het model bij het informatiecentrum moet je het op dat punt helemaal niet hebben, dat lijkt in goede Rotterdamse traditie een blunderput te zijn.
Dus nu maar besloten weer naar het Maritiem Museum te gaan. Na afspraak kan je de "bouwtekeningen" van de RDM bekijken. Geen flauw idee wat dat inhoudt. Het kunnen volgens mij nooit alle tekeningen zijn maar ik heb goede hoop dat ik de voor mij interessante gegevens wel zal kunnen vinden. Voordeel is dat ik er na 25 minuten in de tram al voor de deur sta.

Groet, Ad
__________________
Amerigo Vespucci, HMS Victory, Mississippi 1870, ss Rotterdam 1:200 (van scratch)
Speciale tekens in je boodschap? - Evenwicht kwijt? - Learning all the time"
Ad Bakker is nu online   Met citaat reageren
 


Statistieken
Leden: 21.785
Discussies: 104.861
Berichten: 2.194.753
We verwelkomen onze meest recente forumlid, Go OFFROAD
Recente Topics
Ga naar eerst nieuwe bericht Hpi K4.6 carburateur
14 mei 2012 19:37
door pataties
Ga naar eerst nieuwe bericht Nieuwe DFC kop op...
8 februari 2012 15:18
door Sirolf
Ga naar eerst nieuwe bericht 3d vliegtuigen
15 april 2012 17:02
door duodama
Ga naar eerst nieuwe bericht HPI BAJA 5b GESTOLEN !!
6 mei 2012 18:44
door Speedymike
Ga naar eerst nieuwe bericht Tomboy vliegt met...
14 mei 2012 17:58
door max z
Ga naar eerst nieuwe bericht Verbouwing naar...
25 augustus 2011 16:08
door wiggie
Ga naar eerst nieuwe bericht Novarossi V2 (R60V2H5)...
24 mei 2012 00:04
door schummie
Ga naar eerst nieuwe bericht Prins Willem 17de eeuws...
27 oktober 2011 15:49
door ABrouwer
Ga naar eerst nieuwe bericht Totale Hobbystop!!!...
24 april 2012 19:53
door Xtinction
Ga naar eerst nieuwe bericht Jaren 70 ontwerp van...
23 april 2005 16:18
door BertAtHome
Showcases in database
Total ShowCases: 866
Powered by vBadvanced CMPS v3.2.0

Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 18:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Modelbouwforum.nl, 2002-2012
One of the largest message boards on the web !