Zo'n model match systeem werkt natuurlijk pas perfect als je een barcode o.i.d. in je model kunt plakken, waarna je de zender er even bij houdt zodat deze zelf het model kan kiezen. Om het helemaal af te maken moet de zender dan eigenlijk ook nog een complete controle doen op alle instellingen (en terloops nog even de hartslag en de bloeddruk van de piloot opmeten

) en het model pas vrijgeven als alles naar tevredenheid is. Nu moet je nog steeds zelf het modelgeheugen kiezen en wordt er alleen gecontroleerd of je dat goed hebt gedaan.
In ieder geval gaat dit draadje over Simprop ontvangers, die overweg kunnen met de meeste Futaba FASST zenders. Zoiets is natuurlijk een gunstige ontwikkeling voor de eindgebruiker en ook het teken, dat Simprop gelooft dat men met FASST ontvangers de grootste omzet kan bereiken.