Verschil is dat dynamisch bij een vliegtuig de stroom omlaag gaat en bij een auto juist omhoog. Voor een autotje zou je of dat ding mee moeten nemen of een rollerbankje moeten maken om een beter idee te krijgen.
Om te bepalen of de motor en de regelaar bij vliegtuigen niet over belast worden is een statische meting ruim voldoende. Wil je weten wat hij in de lucht doet wordt het lastiger. Trek er 10% af van wat je op de grond hebt gemeten en je zit in de richting.
Optie 2 is continue volgas, dan uit na X tijd. Accu weer vol laden en kijken wat er uit is of nog beter, ontladen en kijken wat je nog over had en dan weet je ongeveer wat hij in de praktijk doet. Alleen bij lipo's is volledig leeg trekken ook niet alles. Je zou dan eerst een ijkpunt kunnen maken op basis van onbelaste spanning. bv 3,7V per cel. Dus vol laden, dan leeg trekken tot 3,7V onbelast en dan zie je wat er aan mA uit is.
Beetje een omweg maar voor vollast zit je dan wel behoorlijk goed.
Piekstromen bij autotjes kan je zo niet meten. Gewoon hopen dat je regelaar goed genoeg is.
Kortsluitstroom zal de hoogste piek zijn.
Als dit voor brushless ook geldt zou dit U(Accu spanning) / Ri(weerstand van de spoelen) zijn.
__________________
De vraag is niet of het vliegt, maar hoelang het in de lucht blijft Eigen modelbouw site |