1 Als ik een zwaardere motor wil, kom ik direct in "goede merken klasse" hetgeen een motor van 60 euri betekend. Ik geloof niet dat er goedkope motoren verkrijgbaar zijn (of zelfbouw) die net wat meer vermogen kunne leveren. Vind ik persoonlijk een te duur alternatief voor een speed600 van 5 euro.
2 Gister op de club hoorde ik dat een CAM-prop (welke ik op die zwever gebruik, meer trekkracht (en stroomverbruik) leverd dan een vergelijkbare "gewone" prop, welke altijd in de motor-tabelletjes genoemd worden. Is dat verschil erg groot en kunnen die tabellen dan nog wel gebruikt worden?
3 Nog een laatste poging voor een "voordelige-kan-misschien-net-motor":
een komodo KH-283 (v.2): lijkt me een goede (kwaliteit) motor en een mooi excuus om zelf een motor te wikkelen. Volgens hun tabellen ook ca. 600 gram thrust bij 10-11A met een 8x4 of 9x6 prop bij voldoende snelheid (>18 m/s). Geeft een zelfde Cam-prop dan meer kracht/belasting?
|