Modelbouwforum.nl


Ga terug   Modelbouwforum.nl > Modelvliegtuigen > Algemeen modelvliegen

Reageren
 
Discussietools Weergave
Oud 17 september 2011, 19:21   #16 (permalink)
 
TC01's schermafbeelding
 
Lid sinds: 17 juni 2010
Berichten: 1.028
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ultim@te Bekijk bericht
ik zag de eenvoud van het getoonde kistje en besefte toen dat zelf tekenen helemaal geen verkeerde optie is .

Proeoeoeoessssssssttttttttt

Vergis je daar niet in, daar zit meer achter dan je denkt. Zeer zeker om het goed en snel vliegend te hebben. De rapster Xl op de foto is geklokt op net geen 200 Kmh, daarna durfde ik niet meer sneller ermee ivm flutter.

Maar laat weten hoe het afloopt.
TC01 is offline   Met citaat reageren
Oud 17 september 2011, 20:08   #17 (permalink)
ultim@te
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard

jij bent er nog al zeker van dat ik er niks van zal bakken hè???

leuk , des te meer reden om straks eens te laten zien wat ik in mijn mars heb .

als het zover is spreek ik u dhr proest nog wel eens !

maar ja
Citaat:
daarna durfde ik niet meer sneller
zegt al genoeg

Laatst gewijzigd door ultim@te; 17 september 2011 om 20:11
  Met citaat reageren
Oud 18 september 2011, 01:06   #18 (permalink)
 
beemstra's schermafbeelding
 
Lid sinds: 15 september 2011
Locatie: tussen Rotterdam en Hoek van holland
Leeftijd: 50
Berichten: 81
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ultim@te Bekijk bericht
ja dat heet inspiratie ik zag de eenvoud van het getoonde kistje en besefte toen dat zelf tekenen helemaal geen verkeerde optie is .

ach ja dat heb je toch

toch nog bedankt he !
na inspiratie,komt vaak transpiratie!!
ik ben benieuwd wat er op het veld verschijnt!
moet ik binnen gaan zitten,ha ha
__________________
balsa laten vliegen is een kunst.
beemstra is offline   Met citaat reageren
Oud 18 september 2011, 09:01   #19 (permalink)
 
TC01's schermafbeelding
 
Lid sinds: 17 juni 2010
Berichten: 1.028
Standaard

Je moet wel goed quoten.

De laatste vucht die ik ermee gemaakt heb was op de speedmeeting. Om dan met flutter op een of enkele roeren recht aan te duiken op een persoon met radarpistool doe ik niet. Vandaar ook dat ik er daarna niet meer mee gevlogen heb. Mijn setup was toen 2w20 op 3s lipo en klaar om over te stappen naar 4s. Dit kistje vliegt nu zonder flutter bij een leerling van mij met een mildere funjet setup met een 2200 kv motortje op 3s.

Maar terug naar jou ontwerp.

Welk profiel, welke spanwijdte, welke instelhoek, hoe maak je de romp, hoe plaats je de servo's en hoe maak je de aansturing zodat alles fluttervrij werkt.
Hoe versterk je de vleugel zodat die alle krachten aan kan. Maak je een ribben vleugel, dan moet je een goede ligger gaan gebruiken, liefst 2 liggers (hoofdligger en de ligger aan de roeren). Welk materiaal voor de liggers, koolstof of vurenhout.

Zeer zeker gezien jou setup zou ik eerst maar eens kennis en ervaring opdoen met bekende bouwers en ontwerpers van dit soort modellen.

ps, voor mijn volgende model ligt de vleugel al klaar, alleen nog een romp en staart maken en het kan de lucht in met de setup die Knifedge al opnoemde. Kijken of we dan de 360 kmh kunnen doorbreken.

Click the image to open in full size.

Ik wens je veel succes en deel vooral je ervaringen.

Laatst gewijzigd door TC01; 18 september 2011 om 09:12
TC01 is offline   Met citaat reageren
Oud 18 september 2011, 09:21   #20 (permalink)
 
Sleurhutje's schermafbeelding
 
Lid sinds: 2 juni 2006
Locatie: Beverwijk Roepnaam: Jeroen
Leeftijd: 42
Berichten: 22.186
Weblogartikelen: 2
Standaard

Misschien een E2K Wasp. Tekening is gratis. Op het MBF is er ook een topic over.
__________________
Ik discussieer niet, ik probeer je uit te leggen waarom ik gelijk heb.
Sleurhutje is offline   Met citaat reageren
Oud 18 september 2011, 12:17   #21 (permalink)
ultim@te
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard

om te beginnen :

Citaat:
Kijken of we dan de 360 kmh kunnen doorbreken
is dit voor mij geen `` wie heeft de grootste piemel `` contest , maar een projectje om de setup die nu op de plank ligt in gebruik te nemen.

dan komt dat ik met ``de eenvoud`` van het tekenen van de kist bedoel dat het geen complete tekening is van een 2,20m dubbeldekker zoals de pitts python die ik in cad heb getekend en ga bouwen, maar dat het totale tekenwerk enorm meevalt omdat het simpelweg een klein rank kistje is met weinig onderdelen.
dus na het lezen van het bovenstaande kan iemand ( in dit geval jij ) niet oordelen over het wel of niet toepassen van de juiste bouwmethode en je kan mijn bouwskills totaal niet peilen daar wij elkaar ( gelukkig ) niet persoonlijk kennen. .

volgende is dat als ik iets wil gaan tekenen/bouwen dat ik eerst op onderzoek ga wat de vereisten zijn voor het bouwen van zo`n kistje , wat er omdat het nu nog maar een idee is voor zorgt dat ik nu nog geen specificaties kan aandragen .
ik snap wel dat je even heel interessant wilt overkomen ten koste van mij ,maar dat geeft alleen maar iets anders weer ......!
om verdere nutteloze discussies uit de weg te gaan zal ik niet verder ingaan op jouw vooroordelen .
ik ben kwablijkelijk in het verkeerde hoekje uitgekomen met het openen van mijn draadje, ik dacht dat er alleen maar altijd vooroordelen waren over big scale 3D vliegers , maar ik heb mij vergist .

bedankt voor de input , ik kom er wel uit .

ps @ sleurhutje : bedankt voor een normale reactie waar ik mij even in kan lezen over waar ik aan begin .

Laatst gewijzigd door ultim@te; 18 september 2011 om 12:44
  Met citaat reageren
Oud 18 september 2011, 19:26   #22 (permalink)
 
Ger Kovacs's schermafbeelding
 
Lid sinds: 15 augustus 2004
Locatie: Zwijndrecht NL
Leeftijd: 49
Berichten: 2.175
Standaard

Hé Eric.

Waarom niet gewoon effe een Funjet Ultra bij Martin halen, 1 avondje plakken en je hebt een beproefd speed kissie, anders een GFK ME 163 tje "kraftei" en dat met een 6S funjet set upje, gaat vermoedelijk sneller dan de Funjet.

Ger.
__________________
A good landing is a landing where you can walk away from
Ger Kovacs is offline   Met citaat reageren
Oud 18 september 2011, 21:10   #23 (permalink)
ultim@te
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard

hey ger , ik snap je beweegredenen maar ik vind de funjet niet echt mijn ding .
ik zou het vele malen leuker vinden om een normaal speedkistje te hebben met de prop aan de voorkant .
is typisch een kwestie van smaak hoor .
ik moet er ook nog even goed over nadenken want schijnbaar is het allemaal heel erg moeilijk om zelf iets te bouwen .

maar in verband met het naderende winterseizoen zou een funjet wel kunnen , deze kun je in de sneeuw ook wel uitmelken en neer laten ploffen we gaan er over nadenken .

groeten Ger ( ps heb nog een mooie 1,80 m ultimate te koop voor je hahaha )
  Met citaat reageren
Oud 19 september 2011, 11:22   #24 (permalink)
 
serge pot's schermafbeelding
 
Lid sinds: 20 februari 2009
Locatie: ede
Leeftijd: 40
Berichten: 2.724
Standaard

heb nog wel een tekening voor een broekzakflitsertje van rond de 80cm span .
__________________
Vintage Glider Group
Wie haast heeft of geen tijd, is te laat begonnen .
serge pot is nu online   Met citaat reageren
Ga terug   Modelbouwforum.nl > Modelvliegtuigen > Algemeen modelvliegen
Reageren

Discussietools
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Aan
Trackbacks are Uit
Pingbacks are Uit
Refbacks are Uit



Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 00:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Vendor Tools vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.
(c) Modelbouwforum.nl, 2002-2012
One of the largest message boards on the web !