Modelbouwforum.nl


Ga terug   Modelbouwforum.nl > Weblogs > De sleur van Sleurhutje

Zo dan, als iedereen toch aan het bloggen slaat, ik dan ook maar.
Waardering: 2 stemmen, 5,00 gemiddeld.

Bouwverslag Graupner Monsun BO-209

3 augustus 2008 geplaatst om 09:08 door Sleurhutje
5 augustus 2008 gewijzigd om 10:55 door Sleurhutje
Na het rijden is dan sinds april 2008 ook het vliegen aan de beurt gekomen. In eerste instantie met een Multiplex EasyStar met daarop een camera om foto's te maken. Echter sloeg het vliegvirus snel om zich heen en heb ik nu het vliegen serieus opgepakt. Ik ben lid geworden van een vliegclub en begonnen aan de bouw van een echt vliegtuig: de Graupner Monsun BO-209 met een spanwijdte van 159cm.

Allereerst de keuze tussen elektro of brandstof. Omdat het vliegen met elektro van de EasyStar wel beviel en op de vliegclub op beperkte tijden met brandstof gevlogen mag worden, heb ik gekozen voor de elektro-uitvoering van de Monsun. Alle onderdelen besteld zoals Graupner aangaf met de keuze voor 4S LiPo's om later ook meer dan genoeg vermogen te hebben voor wat licht stuntwerk. Dus de hele handel besteld en extra gratis nog een coaxiaal heli erbij gekregen.

Click the image to open in full size.

De afgelopen is en komende weken wordt er flink gebouwd om alles helemaal in elkaar te krijgen. De kit is ARF maar er zit toch wel wat werk aan.
Totaal aantal reacties 27

Reacties

Oud
Sleurhutje's schermafbeelding
Citaat:
Sleur,

zou je niet overwegen om met 4 wielen op de grond te blijven en af en toe eens een keer op te stijgen net als met je Baja
Dat is dan per saldo nog steeds duurder dan zo'n vliegtuigje verkreukelen. En van het sleutelen aan zo'n elektro-ding krijg je geen vette zwarte vingers. Dat mag gewoon aan de eettafel in de kamer. Die Baja is toch echt verbannen naar de garage.
permalink
25 augustus 2008 geplaatst om 17:51 door Sleurhutje Sleurhutje is nu online
Oud
Sleurhutje's schermafbeelding
Pfff, nou nou, hij leeft nog. Na het besef dat de Monsun iets te hoog gegrepen was nog even lekker door geoefend met de Easy Star en vele uren indoor doorgebracht met van die Depron vleeswarenbakjespiepschuimvliegers. Door indoor te vliegen heb ik heel veel geleerd en alle "missers" die ik met de Easy Star had zijn aardig onder de knie.

Met de komst van beter weer is de Easy Star de deur uit gegaan en vervangen door een MiniMag. Hiermee vele uren op het veld van de club doorgebracht om het aanvliegen met hogere snelheden te oefenen (camera erop, beetje dikke accu ). Vol vertrouwen zie ik de komende tijd tegemoet. De Monsun is stofvrij gemaakt en helemaal nagelopen. Accu's liggen vol te wachten op mooi weer. Dus binnen enkele weken de eerste ervaringen.

permalink
27 april 2009 geplaatst om 20:00 door Sleurhutje Sleurhutje is nu online
Oud
Sleurhutje's schermafbeelding
Joepie, vandaag heeft de Monsun het luchtruim verkend. Eerst voorgevlogen door een zeer ervaren piloot van de club. De Monsun was daarmee gelijk goed onder handen genomen en aan alle extreme situaties onderworpen (op eigen verzoek het bekende gooi- en smijtwerk want een echte Monsun zou ook beperkte acrobatische dingen moeten kunnen). Na minimaal trimmen vloog ze zo straks als een snaar, mooie loopings, nette rolls.



Gezien de veeeeeeel hogere vliesnelheid ten opzichte van de EasyStar (ook al was die dik over-powered) en de MiniMag (ook aardig overpowered) niet de moed om de eerste vlucht gelijk vanaf de vloer te doen. Dus de pro heeft hem de lucht in geholpen en ik heb de nodige rondjes gemaakt. De eerste 3 vliegminuten zitten er op. En de pro heeft haar weer geland.

Op naar de volgende keer, dan de eerste eigen start proberen en low-passes. Als die low-passes goed gaan misschien ook zelf wel landen.
permalink
30 april 2009 geplaatst om 19:15 door Sleurhutje Sleurhutje is nu online
Oud
snijders's schermafbeelding
gefeliciteert sleur die van mij zit nog in de doos zeg zou n 3700 3s 20c lipo ook voldoende zijn ???


mvgr johan snijders
permalink
6 mei 2009 geplaatst om 19:00 door snijders snijders is nu online
6 mei 2009 gewijzigd om 19:04 door snijders
Oud
Sleurhutje's schermafbeelding
Johan,

Ik had je bericht even gemist. Graupner adviseert twee setups: 4S 3400mAh of 3S 3400mAh. et gewicht ga je wel nodig hebben dus met een 3S 3700mAh zal dat wel aardig overeen komen (443 gram volgens opgave). Qua propellor zal het ook lukken al houdt het niet over, voor de 4S setup adviseren ze een 11x6 (heb ik er ook op) en voor de 3S setup een 11x8. Ik kan met de 4S setup over zo'n 5 meter helemaal los komen en onder een hoek van zo'n 60° eindeloos door blijven stijgen. Vertikaal houdt niet over en uiteindelijk na zo'n 20 meter stijgen is het op en valt de neus weg (stall). Met de Genius 70 en Spektrum DX6i is de minimale kruissnelheid op 4S zo rond half gas. Met een 3S dus ook wel te doen maar dan wordt het met recht schaalvliegen, ik hou wel van een beetje meer powerrrrrrrr.


Ondertussen weer een paar keer wezen lessen en het zelfstandig starten (dat was simpel) en landen (moet wennen ) gaat nu goed. Vooral het landen was flink wennen. Als je snelheden van piepschuim vliegers (Easy Star en MiniMag) bent gewend is 60 per uur wel heftig. Maar na een keer of 10 met mijn FunJet raggen is dat gevoel ook helemaal weg. Nu een kwestie van doen, doen, doen en doen. Keer op keer gaat het vloeiender met aanvliegen voor de landing.

Binnenkort weer meer trainen en dan ook het verplichte circuit voor het brever oefenen. Over de loopings, rolls, vlakke achten, naar beneden cirkelen en zo maak ik me weinig zorgen. Alleen de noodlanding met motor uit wordt nog even wat. Is wel een punt van discussie want tegen de tijd dat de motor het niet doet zal er bij de elektrokist ook geen besturing meer zijn.
permalink
22 juni 2009 geplaatst om 19:41 door Sleurhutje Sleurhutje is nu online
Oud
Sleurhutje's schermafbeelding
Zoooo, na vele uren vliegen met de MiniMag en FunJet en een accuutjes of 7 à 8 met de Monsun vanavond met succes mijn vliegbrevet gehaald. Probleemloos alle nodige figuren gevlogen.

Alleen het vreemde was dat bij vol gas de motor blokkeerde. Het leek alsof de regelaar het even liet afweten en vervolgens weer verder ging maar niet meer de polen synchroon kon laten lopen. Een angstvallig gepiep tot gevolg hebbende (herkenbaar vanwege het indoor vliegen met de kleine motortjes), even van vol gas as terug naar half gas en dan weer gas erop lostte het probleem op. Eenmaal een paar minuten onderweg was er geen enkel probleem dus het lijkt een overspanningsprobleem, ooit ook met een Genius 40 regelaar en 3S LiPo's gehad (ook de eerste minuut even niet vol gas om dit te voorkomen).
permalink
1 juli 2009 geplaatst om 00:35 door Sleurhutje Sleurhutje is nu online
Oud
Sleurhutje's schermafbeelding
Nu alles gebouwd is en uitstekend vliegt, zal ik hier verder niets meer posten. Verdere belevenissen zijn hier te vinden.
permalink
16 juli 2009 geplaatst om 16:35 door Sleurhutje Sleurhutje is nu online
 
Recente weblogartikelen van Sleurhutje


Statistieken
Leden: 21.812
Discussies: 104.954
Berichten: 2.196.935
We verwelkomen onze meest recente forumlid, Jamaro
Recente Topics
Ga naar eerst nieuwe bericht '67 chevrolet Chevelle...
29 maart 2012 20:19
door Zillion13
Ga naar eerst nieuwe bericht Quadcopter
21 mei 2012 09:12
Ga naar eerst nieuwe bericht Motor-regelaar?
21 mei 2012 19:58
door JPV
Ga naar eerst nieuwe bericht Fieseler storch.
25 januari 2012 13:36
door Dickie
Ga naar eerst nieuwe bericht the Wings Nistelrode ,...
2 mei 2010 09:48
Ga naar eerst nieuwe bericht Motor ombouwen Easy Star?
30 april 2012 19:35
door rob007
Ga naar eerst nieuwe bericht Herbouwverslag Kyosho...
4 augustus 2008 01:46
Ga naar eerst nieuwe bericht Best pijnlijk zo'n...
27 mei 2012 18:41
door Peter1991
Ga naar eerst nieuwe bericht Mijn vlieg ervaring van...
29 juni 2009 00:47
door Willem P
Ga naar eerst nieuwe bericht Riser 100 – electro...
18 mei 2012 20:19
door RJA
Showcases in database
Total ShowCases: 866
Powered by vBadvanced CMPS v3.2.0

Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 00:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Vendor Tools vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.
(c) Modelbouwforum.nl, 2002-2012
One of the largest message boards on the web !