Modelbouwforum.nl


Ga terug   Modelbouwforum.nl > Scheepsmodelbouw > Bouwverslagen - Schepen

Reageren
 
Discussietools Weergave
Oud 7 januari 2012, 17:08   #61 (permalink)
 
BasKl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 9 februari 2009
Locatie: Uithoorn
Berichten: 78
Standaard Hoogste punt bereikt

Nu we de feestdagen achter ons hebben gelaten, * Allemaal nog een gelukkig nieuwjaar *
ben ik met verder gegaan met het 21cm kanon op het voorschip. Ze is geplaatst, en tevens heb ik het schip hier en daar wat verouderd.



Click the image to open in full size.


Daarna ben ik vervder gegaan met de voorste mast. Het schip heeft in deze mast een volle zeil bezetting gehad, maar vaarverslagen laten weten dat "tijdens de platvoet er bij bramzeilkoelte met langscheepse zeilen het varen sturen en het zeilen werd beproefd, doch deze proef mislukte. Het schip liep nauwelijks één mijl, en maakte 5 streken en was niet te sturen".
Enfin het schip heeft tijdens haar gehele loopbaan wel een volledig tuigage behouden, de zeilen werden in de daarvoor aangebrachte rekken aan stuur- en bakboord opgeborgen.
De mast heeft haar hoogste punt bereikt, en staat in de grondverf.

Click the image to open in full size.

Tot zover deze update.
BasKl is nu online   Met citaat reageren
Oud 23 januari 2012, 21:21   #62 (permalink)
 
BasKl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 9 februari 2009
Locatie: Uithoorn
Berichten: 78
Standaard 15 cm kanon

Beste,

Afgelopen tijd ben ik bezig geweest met de besturing van het schip. Tekeningen laten zien dat het schip op de brug kon worden bestuurd maar ook, en misschien hoofdzakelijk vanaf het achterschip. Daar stond een opstelling met twee stuurwielen, voor mijn schaal van maar liefst 36 mm doorsnede, omgerekent moesten deze stuurwielen dus in het écht 1 meter 80 in doorsnede groot zijn geweest!
Binnen in het schip zijn de motoren en vaarregelaars geplaatst, er zijn twee accu's, eentje voor de verlichting en eentje om te kunnen varen.
De schakelaars zijn op het achterdek geplaatst en om deze twee te verbergen heb ik stapels kratten en kisten gemaakt die over de schakelaars heen gaan, voor de foto heb ik één stapeltje kisten van de schakelaar afgehaald.

Tenslotte is het 15 cm kanon gemaakt, dit was het meeste werk. Het schild van het kanon bestaat 18 onderdelen, dit vanwege de toch vreemde vorm.

Click the image to open in full size.
BasKl is nu online   Met citaat reageren
Oud 1 februari 2012, 21:33   #63 (permalink)
 
BasKl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 9 februari 2009
Locatie: Uithoorn
Berichten: 78
Standaard 't want

Het is lekker koud buiten dus kan ik mooi nog wat bouwen

Afgelopen zaterdag heb ik mijn bestelde relingpaaltjes ontvangen en de eerste zijn op de brug geplaatst

Click the image to open in full size.



Ik moest nu goed opletten want het schip is dusdanig compact dat er voor mij ook niet veel ruimte is om er iets tussen te freubelen, dus er moeten hier en daar al wat lijnen van het tuigage worden aangebracht anders kon ik er naderhand niet meer bij.



Click the image to open in full size.



Ik ben ook begonnen aan het maken van het "want". Het schip was volledig getuigd en men moest aan beide masten via het want op de ouderwetse manier omhoog klauteren. Nu had ikzelf bedacht om het want eerst op een plankje te knopen en met wat blanke lak wat stijver te maken en daarna pas aan het schip te bevestigen, maar als er iemand nog een idee heeft houd ik mij aanbevolen..........



Click the image to open in full size.
BasKl is nu online   Met citaat reageren
Oud 2 februari 2012, 08:04   #64 (permalink)
 
jessedev's schermafbeelding
 
Lid sinds: 5 mei 2009
Locatie: Krimpen aan den IJssel
Leeftijd: 15
Berichten: 77
Standaard

Je zou de lijnen in kunnen sneren met houtlijm, epoxyhars of misschien wel stijfsel.

Zelf zou ik dan voor epoxy kiezen omdat dat de lijnen gelijk waterbestendig maakt, maar je moet het natuurlijk maar een hebben staan.

Jesse
jessedev is offline   Met citaat reageren
Oud 2 februari 2012, 14:05   #65 (permalink)
 
P. Burghoorn's schermafbeelding
 
Lid sinds: 17 februari 2008
Locatie: Halderbergen
Berichten: 992
Standaard

Hallo Bas,

Om een strak want te verkrijgen zou ik eerst de stagen op het schip spannen om vervolgens de treeën te maken. Het zaakje hoef je dan niet perce te harsen. Het blijft altijd strak staan. Wel zou ik elke stag aan het dek met spanners/spanschroeven bevestigen. Zie bouwverslag Nautilus.

Groeten Paul
P. Burghoorn is offline   Met citaat reageren
Oud 12 februari 2012, 11:43   #66 (permalink)
 
Luc Biemans's schermafbeelding
 
Lid sinds: 15 oktober 2008
Locatie: Nieuwerkerk aan den IJssel
Leeftijd: 49
Berichten: 432
Standaard stagen

Hoi Bas,

Ik gebruik daarvoor en 0,25 mm dik zwart nylon vislijntje. Ziet er superstrak uit en samen met een veertje of spanschroef blijft dat ook zo. Moet ik straks ook gaan doen want op de Onversaagd komt ook een mast van ca. 30 cm hoog.

Luc
__________________
Te water: Hr. Ms. Tromp & Ms Weser / in de lucht: Revell Fan & Maanraket Kuifje
In aanbouw: Hr. Ms. Onversaagd. In de wachtrij : renovatie Banckert.
Luc Biemans is offline   Met citaat reageren
Oud 16 februari 2012, 19:57   #67 (permalink)
 
BasKl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 9 februari 2009
Locatie: Uithoorn
Berichten: 78
Standaard touwtjes en draadjes

Hier weer een update.

Er zijn nu twee wanten geknopt en gelijmd en geplaatst, ook zijn er hier en daar de lijnen die men nodig had om de zeilen uit te zetten en zeilen mogelijk te maken bevestigd, allemaal touwtjes en draadjes. Al eerder zijn de eerste relingpaaltjes zijn geplaatst, op de brug en op de bak. Ik was bang dat ik er niet meer bij zou kunnen wanneer de scheepswanten bevestigd waren. Op de mast achter komen er ook twee, deze zijn kleiner.



Click the image to open in full size.
BasKl is nu online   Met citaat reageren
Oud 20 februari 2012, 22:02   #68 (permalink)
 
BasKl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 9 februari 2009
Locatie: Uithoorn
Berichten: 78
Standaard arme drommel

Beste

Ik was de touwtjes en draadjes helemaal zat. Luknie, wilnie en gaanie, enfin de prullenbak was een gretige afnemer van al mijn werkjes.
Even iets anders doen. Ik had natuurlijk even kunnen chillen op een van de bankjes van Paul zijn Nautilus, maar ik heb wat anders bedacht. Op 11 juni 2011 vroeg ik mij het volgende af:
"Als achtergrond heb ik een vergroting van de Sumatra zelf genomen en vraag mij elke keer af wat die arme drommel daar op het plankje, heeft "uitgevreten" dat hij als enige de buitenzijde van het schip aan het tjetten is " .


Click the image to open in full size.


Ik vond dat manneke wel grappig en vond ook dat hij bij mijn model niet mag ontbreken. Ik heb hiervoor een mal van één van de bemanningen genomen, opnieuw gegoten, vlak voordat het geheel hard is voorzichtig eruit gehaald en de armen aangepast naar de gewenstte stand, plankje, kwasje en verfbus.

Click the image to open in full size.



Het is natuurlijk wel zo dat wanneer de Sumatra gaat varen hij natuurlijk weer binnenboord gaat...................................
BasKl is nu online   Met citaat reageren
Oud 20 februari 2012, 22:06   #69 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
rovman's schermafbeelding
 
Lid sinds: 13 oktober 2007
Locatie: Rotterdam
Leeftijd: 53
Berichten: 1.196
Weblogartikelen: 1
Standaard

staat ie wel verkeer om he
__________________
Fact et Spera
lid MBV Neptunus
rovman is offline   Met citaat reageren
Oud 20 februari 2012, 22:18   #70 (permalink)
 
BasKl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 9 februari 2009
Locatie: Uithoorn
Berichten: 78
Standaard manneke

hij heeft zich omgekeerd voor de foto, dat deed het manneke >110 jaar geleden ook.
BasKl is nu online   Met citaat reageren
Oud 21 februari 2012, 07:20   #71 (permalink)
 
Fer van der Burg's schermafbeelding
 
Lid sinds: 11 mei 2010
Leeftijd: 46
Berichten: 88
Standaard

Tja en hij werkt maar half ! Zie de roest op de treden !
__________________
Lid MVSV, varend "SMIT HUNTER" op de werf "AMSTERDAM" en nog in de doos een mijnenveger uit de DOKKUM klasse.
Fer van der Burg is offline   Met citaat reageren
Oud 21 februari 2012, 19:54   #72 (permalink)
 
P. Burghoorn's schermafbeelding
 
Lid sinds: 17 februari 2008
Locatie: Halderbergen
Berichten: 992
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door BasKl Bekijk bericht
Ik had natuurlijk even kunnen chillen op een van de bankjes van Paul zijn Nautilus, maar ik heb wat anders bedacht.
Hallo Bas,

Je bent zeker je monsterboekje vergeten anders had het van de oude wel gemogen hoor.

Leuk detailtje gemaakt. Brengt altijd wat leven in de brouwerij. Pas op met het roest aanbrengen. Op zo'n hagelwitte romp wordt het al gauw "te". Doe het subtiel hier en daar of beter nog, zoek wat foto's van witte opbouwen van werkschepen en probeer deze na te bootsen. Het is dat we zo ver van elkaar afwonen anders had ik het graag voor gedaan.

Groeten Paul
P. Burghoorn is offline   Met citaat reageren
Oud 22 februari 2012, 13:16   #73 (permalink)
 
BasKl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 9 februari 2009
Locatie: Uithoorn
Berichten: 78
Standaard Verroest

Inderdaad Paul met wit als ondergrond springt het rood/bruin van de roest er wel uit, ik overweeg nog om de écht donkere plekken weer wit te maken.
Het heel licht roestig maken heeft weer tot effect dat dit snel oranje wordt dat is nu ook weer niet de bedoeling.
Ik overweeg nog om net als bij de Reinier Claeszen een schuursponsje (ijzeren/staal zonder zeep) in het water te leggen daarna laten drogen uitschudden en met een met terpentine vochtgemaakte kwast de échte roest aan te brengen.

In ieder geval ga ik niet meer roest aanbrengen dan dit, moeders de vrouw (de meest kritische bouwvolger die ik ken) gaat in spagaat als nog meer roest aanbreng.
BasKl is nu online   Met citaat reageren
Oud 11 maart 2012, 14:36   #74 (permalink)
 
BasKl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 9 februari 2009
Locatie: Uithoorn
Berichten: 78
Standaard Update

De afgelopen tijd ben ik bezig geweest met het maken van een fatsoenlijke standaard voor het scheepje....


Click the image to open in full size.


Het wordt mooi weer en het zal niet lang meer duren voor ik de Sumatra eens in het water laat, maar eerst moet er schoonschip gemaakt worden.....



Click the image to open in full size.
BasKl is nu online   Met citaat reageren
Oud 12 maart 2012, 07:28   #75 (permalink)
 
Indoorvlieger's schermafbeelding
 
Lid sinds: 3 mei 2010
Locatie: Flevoland
Berichten: 5.226
Standaard

Zo, er wordt goed doorgewerkt, en niet alleen door jou.

Wel de camera meenemen bij de maiden.
__________________
...en toch is buiten vliegen (of varen) eigenlijk veel leuker...
Indoorvlieger is nu online   Met citaat reageren
Ga terug   Modelbouwforum.nl > Scheepsmodelbouw > Bouwverslagen - Schepen
Reageren

Discussietools
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Trackbacks are Uit
Pingbacks are Uit
Refbacks are Uit



Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 22:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Vendor Tools vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.
(c) Modelbouwforum.nl, 2002-2012
One of the largest message boards on the web !