Modelbouwforum.nl


Ga terug   Modelbouwforum.nl > Modelhelikopters > Algemeen heli > FP/coaxiaal

Reageren
 
Discussietools Weergave
Oud 15 augustus 2009, 21:18   #91 (permalink)
 
Lid sinds: 10 maart 2008
Locatie: Nijkerk
Berichten: 11
Standaard

Hallo

na een tijd je wil ik er toch maar weer een poging wagen om te beginnen met heli vliegen maar nu kwam ik op een site waar alles een stuk goed koper is(voor het product zelf) maar heeft er iemand ervaring met deze site

ik wou zelf voor een Esky Belt CP V2 gaan of is dat wat te hoog gegrepen. ik wil natuurlijk ook buiten kunnen vliegen bij een beetje wind(uiterraad niet teveel) maar zou ik dan gewoon een Esky Belt CP V2 kunnen bestellen of kan ik beter eerst met een lama of zo beginenen

mvg Gobbel
Gobbel is offline   Met citaat reageren
Oud 15 augustus 2009, 21:28   #92 (permalink)
 
styreta's schermafbeelding
 
Lid sinds: 29 juli 2008
Locatie: Den Helder
Leeftijd: 25
Berichten: 789
Standaard

neem een Trex 450 cloon en geen E-Sky CP spul. Veel betere kwaliteit en vergelijkbare prijs.
__________________
//// SPEKTRUM DX7 ~ AIRWOLF ~ KDS-450
FBL T-REX 450 ~ T-REX 600E ~ EDF F-16 & F-35
styreta is offline   Met citaat reageren
Oud 15 augustus 2009, 22:44   #93 (permalink)
 
jvdl's schermafbeelding
 
Lid sinds: 28 oktober 2007
Locatie: Noordwijkerhout
Leeftijd: 36
Berichten: 228
Standaard

Tja... de keuze voor de eerste heli is heel moeilijk. Je hebt eigenlijk 3 mogelijkheden: een coaxiaal, een fixed pitch (FP) of een collective pitch (CP). Alle 3 met voor en nadelen voor de beginner.

Coaxiaal: goedkoop in aanschaf en onderhoud. Makkelijk te leren vliegen. Echter, niet echt het heli-gevoel. Als je daarna naar een CP wil is de stap heel groot. Daarnaast kan je er niet echt buiten mee vliegen.

FP: ook goedkoop in aanschaf en onderhoud. Maar veel moeilijker voor de beginner om te leren. Zeer instabiel. Maar als je hem eenmaal onder de knie hebt wel een fantastisch leuke heli (ik vlieg er nog steeds graag mee). Wel windgevoelig maar op een rustige avond zeer goed te doen.

CP: DE heli waar je uiteindelijk wil zijn. Duurder in aanschaf en VEEL duurder in onderhoud (als je veel crashed dan). Ook moeilijk om te leren voor de beginner, echer wel iets makkelijker als de FP. De kleinere CP's zijn nog steeds wel windgevoelig, maar t/m windkracht 3 is goed te doen.

De uiteindelijke route is een beetje afhankelijk van wat je wil en hoe goed je bent en hoe geduldig je bent. Ik heb zelf de lange route gedaan: coaxiaal -> FP -> CP. Wel een flink aantal aankopen, maar ik het aantal crashes met alle 3 de heli's is op 2 handen te tellen na 100-en vluchten (met de CP ben ik zelfs nooit gecrashed).

Succes met je beslissing!!
__________________
Silverlit PicooZ, E-sky Lama V3, E-sky Honeybee FP, GL450C
jvdl is offline   Met citaat reageren
Oud 17 augustus 2009, 18:41   #94 (permalink)
 
Lid sinds: 10 maart 2008
Locatie: Nijkerk
Berichten: 11
Standaard

mmmh ik kan net zo goed een esky belt cp v2 in nederland kopen met die verzend kosten (en de mogelijke invoer belasting).

Dus ben ik maar wat verder gaan zoeken en toen stuite ik op een HBK II(35mhz/2,4ghz) alleen wou ik nog 1 ding weten wat is nou eigenlijk het verschil tussen 35mhz en 2,4ghz. het enigste wat ik van 2,4ghz weet is dat een draadloos netwerk(voor een computer) ook over die ferqentie gaat.

het prijs in verschil is maar 20,- dus welke is beter?

ps ik wou voor de HBK II gaan om dat ik daar beter me kan buiten vliegen vergeleken met een honey bee FP of lama V*(dacht ik) klopt dat ook of is dat ook alleen maar een indoor en bij een klein beetje wind buiten(ik heb binnen namelijk niet zo heel veel ruimte om rond te vliegen)


mvg. Gobbel
Gobbel is offline   Met citaat reageren
Oud 17 augustus 2009, 19:50   #95 (permalink)
 
plantjes's schermafbeelding
 
Lid sinds: 12 augustus 2003
Locatie: Steenwijk NL
Leeftijd: 47
Berichten: 1.129
Standaard

2,4 Ghz of 35 Mhz..
de ontvangers zijn goedkoper voor 35 Mhz maar op die band heb je meer last van storingen door externe en interne stoor bronnen.
2,4Ghz is een hype en geeft schijnbaar minder last van storingen maar als je een storing hebt ben je je link dan ook meteen helemaal kwijt en bij 35Mhz is de ontvangst daarna meestal weer goed zodat je de zaak veilig neer neerzetten.
Verder zijn natuurlijk de antenne's lekker kort op 2,4Ghz wat ten goede komt aan het oog en gebruiks gemak.

De king2 is een leuke beginners heli waar veel over bekend is.
toch denk ik dat een kds450s een betere beginner is.

Zoek zowiezo wat hulp in je nabije omgeving want een ervaren oog en hulp is een onmisbaar hulp middel tijdens de eerste maanden en hoover sprongetjes.
Daarom moet je ook in je profiel je woonplaats bijvoegen zodat hulp in je nabijheid zich zou kunnen melden.

Benno
__________________
Firebird, Zap, Speedboot, King2, GL450Ct, CX500SE, DF52, Swift 2, CX250, Mini swift, T-rex 450 FBL vermomd als airwolf, T-rex 700E F3C, A5 waterplane (coming sooooon)
plantjes is offline   Met citaat reageren
Oud 17 augustus 2009, 19:56   #96 (permalink)
 
crazykuki's schermafbeelding
 
Lid sinds: 19 januari 2006
Locatie: Oudenaarde
Leeftijd: 40
Berichten: 1.390
Standaard

Mag ik jou de raad geven geen esky belt te kopen, het forum staat hier vol met posts van mensen die om raad vragen.
De controllers branden snel door, ze zijn moeilijk af te regelen en af te stellen, kortom ze leveren meer problemen dan plezier op.
Maar dit is uiteraard mijn mening en ik heb trouwens ook met esky gevlogen.
die rommel komt er bij mij nooit meer in
__________________
Raptor 30V2 & Raptor 50 & Raptor Mini Titan.Parkzone Radian, Multiplex Acromaster, Blade MSR
crazykuki is offline   Met citaat reageren
Oud 17 augustus 2009, 20:32   #97 (permalink)
 
plantjes's schermafbeelding
 
Lid sinds: 12 augustus 2003
Locatie: Steenwijk NL
Leeftijd: 47
Berichten: 1.129
Standaard

Hoho...
er zijn idd wat slechte esky regelaars in omloop geweest maar ik heb ook walkera regelaars zien branden en zelfs een alaign regelaar in de lucht zien roken met een crash ten gevolg..

Er zijn veel kings die problemen hadden maar eigenlijk meestal veroorzaak door hun eigenaren..
Ik heb al zeker 10 king2 heli's vliegend gemaakt terwijl hun eigenaren de hoop hadden opgegeven..

Maar idd de king2 is soms wat lastig te temmen vandaar mijn advies voor een KDS450s of een CopterX 450ME te gaan..
kleinbeetje hogere prijs klasse maar meer vliegbaar uit de doos..

Benno
__________________
Firebird, Zap, Speedboot, King2, GL450Ct, CX500SE, DF52, Swift 2, CX250, Mini swift, T-rex 450 FBL vermomd als airwolf, T-rex 700E F3C, A5 waterplane (coming sooooon)
plantjes is offline   Met citaat reageren
Oud 17 augustus 2009, 21:17   #98 (permalink)
 
Lid sinds: 10 maart 2008
Locatie: Nijkerk
Berichten: 11
Standaard

ik denk dat ik er maar nog is een nachtje over ga slapen. en morgen maar is kijken of ik nog wat prijzen en zo kan vinden op het net.
Gobbel is offline   Met citaat reageren
Oud 18 augustus 2009, 09:49   #99 (permalink)
 
plantjes's schermafbeelding
 
Lid sinds: 12 augustus 2003
Locatie: Steenwijk NL
Leeftijd: 47
Berichten: 1.129
Standaard

EEn nachtje over slapen is zeker geen onverstandige..
Iets wat je vast niet wilt horen is dat als je aan heli vliegen begint en je last krijgt van het heli virus de medicijnen meer dan 1000 euro in de eerste 6 maand kosten..
En dat je een jaar bezig bent om lekker te kunnen rond raggen zonder al te veel schade..
Momenteel zit ik op 100 euro/maand ransoen en dat red ik net maar ik ben dan ook wel redelijk losgeslagen...

Benno
__________________
Firebird, Zap, Speedboot, King2, GL450Ct, CX500SE, DF52, Swift 2, CX250, Mini swift, T-rex 450 FBL vermomd als airwolf, T-rex 700E F3C, A5 waterplane (coming sooooon)
plantjes is offline   Met citaat reageren
Oud 18 augustus 2009, 10:29   #100 (permalink)
 
Lid sinds: 10 maart 2008
Locatie: Nijkerk
Berichten: 11
Standaard

tja helaas is het ook niet zo dat ik een vermogen te besteden hebt aan gezien ik binnen kort ook ga beginnen met rij lessen dus tja.


ik zie net dat er geen Shipping kosten meer zijn @ rc fever dus dat is dan wel weer een voor deel. het blijft to wel lastig welke keuze ik moet maken

edit: FREE Shipping CANNOT apply to RC Helicopter which size over 90cm (total grid size) or 2kg *zucht* het was ook te mooi om waar te zijn hij is totaal is hij bijna 7kg dus komt er nog 60 euro bij

Laatst gewijzigd door Gobbel; 18 augustus 2009 om 11:11
Gobbel is offline   Met citaat reageren
Oud 18 augustus 2009, 11:11   #101 (permalink)
 
Lid sinds: 10 maart 2008
Locatie: Nijkerk
Berichten: 11
Standaard

dubbel post
Gobbel is offline   Met citaat reageren
Oud 18 september 2009, 12:05   #102 (permalink)
Heli-Freak
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard Mijn nieuwe Heli

Ik ben heel erg blij met deze "guide to picking a heli", maar ik kan nogsteeds niet kiezen. Ik heb nu enige ervaring met coaxiale heli's, o.a. de Ikarus Lama SA-315B, maar omdat die een beetje "beyond repair" is, wil ik een nieuwe. Ik ben al enige tijd aan het zoeken en ben met een aantal opties gekomen:

De metalen versie van de Lama die ik al had (maar dan van Walkera)
Walkera HM 53-1 Helicopter (2.4G Metal Edition) [ HM 53-1 2.4G Metal ] - Helipal.com, RC Helicopter, Mini helicopter, Micro helicopter, HM 53-1 2.4G Metal Walkera HM 53-1 Helicopter (2.4G Metal Edition), Walkera helicopter, walkera parts, walkera acc

De grootste coaxiale heli ooit (voor zover ik weet)
Walkera HM Lama 400D Helicopter (Yellow 2.4G Metal Edition) [ HMLama400DG ] - Helipal.com, RC Helicopter, Mini helicopter, Micro helicopter, HMLama400DG Walkera HM Lama 400D Helicopter (Yellow 2.4G Metal Edition), Walkera helicopter, walkera parts, w

En een FP heli die net zo "crashgoedkoop" is als de rest
Walkera HM CB180D Helicopter (2.4G Metal Edition) [ HMCB180D ] - Helipal.com, RC Helicopter, Mini helicopter, Micro helicopter, HMCB180D Walkera HM CB180D Helicopter (2.4G Metal Edition), Walkera helicopter, walkera parts, walkera accessories, walker

Mijn verzoek is dus: Help mij alsjeblieft kiezen.

Alvast bedankt,

Nick
  Met citaat reageren
Oud 15 april 2010, 14:58   #103 (permalink)
 
Lid sinds: 15 april 2010
Berichten: 533
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door crazykuki Bekijk bericht
Mag ik jou de raad geven geen esky belt te kopen, het forum staat hier vol met posts van mensen die om raad vragen.
De controllers branden snel door, ze zijn moeilijk af te regelen en af te stellen, kortom ze leveren meer problemen dan plezier op.
Maar dit is uiteraard mijn mening en ik heb trouwens ook met esky gevlogen.
die rommel komt er bij mij nooit meer in
Met permissie, dat is wel een beetje onzin hoor. Ook bij andere merken zit er wel eens een serie slechte ESC's bij of minder goede motoren ofzo.

Je kunt overigens bij Esky ook gewoon kiezen voor de ARF varianten en er vervolgens zelf je favoriete electronica in stoppen, dus wat let je?

Citaat:
en ik heb trouwens ook met esky gevlogen.
Dat kan, maar ik denk het niet.
Quasti is offline   Met citaat reageren
Oud 27 april 2010, 16:10   #104 (permalink)
 
Lid sinds: 22 februari 2009
Locatie: Landsmeer, bij amsterdam
Berichten: 182
Standaard

Hallo allemaal,

Ik heb nu een honeybee fp en doe die nu weg vanwege het gebrek aan tijd om naar een fatsoenlijke plek te gaan, maar wil niet stoppen met helivliegen. Nou heb ik op de Intermodellbau in Dortmund de Walkera Lama 400D gezien, die mij wel wat leek. waar het volgens de reclame vooral om ging, is dat het een heli is, die je zonder veel moeite net als een fp zou kunnen vliegen. Nou leek mij dat nogal sterk, maar wel interessant, want dat zou inhouden dat je dan ook gewoon in je huiskamer als je īs middags uit school komt even zou kunnen vliegen tussen je huiswerk door. Iemand hier een mening over, een alternatief of tips?

grt,

Alex
__________________
XMod skyline - Walkera lama 400D - Parrot AR.Drone
alexpijlsnel is offline   Met citaat reageren
Oud 29 mei 2010, 18:11   #105 (permalink)
 
Lid sinds: 29 mei 2010
Berichten: 6
Standaard

Hoi allemaal, misschien ben ik een beetje te jong om te reageren ( ik ben 12 jaar), maar ik wil graag even wat zeggen.

ik heb laatst bij v-nix.nl een Lama V4 2.4 Ghz gekocht. ik heb hem nu 1 dag en hij vliegt als een zonnetje. eerste 'vlucht'kwam niet hoger dan 4 cm boven de grond maar de hele avond geoefend en ik laat hem in een huiskamer met leren banken en een flatscfreen van 105 cm gemakkelijk rondvliegen. ik had hiervoor een FLUT ding, misschien kennen jullie het wel, een Nikko Sky Ace. gelijk verkocht geld voor gevangen en nu gelijk Lama V4 gekocht. goede beginners heli. ik heb er GEEN verstand van, maar het blijft bij mij netjes stil in de lucht hangen en makkelijk te trimmen ook.
nou voor degene die een micro-heli voor beginners wil aanschaffen zou ik persoonlijk de Lama V4 kiezen. NIET de V3 , want die gaat binnenkort uit de handel. nou hier is de link van v-nix.nl en de Lama V4:
Lama-V4

scroll even naar boven en je ziet het wel.

Graag gedaan, ik hoop dat jullie er wat aan hebben.

Groetjes Donny
flyingdon is offline   Met citaat reageren
Ga terug   Modelbouwforum.nl > Modelhelikopters > Algemeen heli > FP/coaxiaal
Reageren

Discussietools
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Trackbacks are Uit
Pingbacks are Uit
Refbacks are Uit



Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 19:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Vendor Tools vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.
(c) Modelbouwforum.nl, 2002-2010
One of the largest message boards on the web !