![]() |
| | |||||||
| Registreer | Adverteerders | FAQ | Ledenlijst | Interessegroepen | Zoeken | Berichten van vandaag | Markeer forums als gelezen |
![]() |
| | Discussietools | Weergave |
| | #1 (permalink) |
| Lid sinds: 7 februari 2006 Locatie: Oostende - België Leeftijd: 51
Berichten: 235
|
Op de Spektrum DX5e wordt het 5e kanaal gestuurd met een schakelaar met 2 standen. Ik wil hier de rookgenerator op mijn modelschip aan-en uitschakelen, maar dat wil niet lukken. De snelheidsregelaar en het roer werken perfect waardoor ik afleid dat het binden juist gebeurt is. De schakelaar in het model werkt perfect die heb ik getest op 40mhz FM. Volgens mijn beperkte elektrische logica - defecte schakelaar op de zender - de schakelaar in het model is niet compatibel met 2,4 Ghz Misschien weten jullie nog iets waar de fout aan kan liggen voordat ik de zender terug naar de winkel breng? De schakelaar in het model is de ELEK. UNIVERSEEL SCHAKELAAR MD van Conrad nr.: 227389 - 89: ![]() Elke bedenking meer dan welkom. Grtz, A!H.
__________________ "Loup garou à la graisse de ranoncule de mille tonnaires de Brest !" (Kpt. Haddock) |
| | |
| | #3 (permalink) |
| Lid sinds: 28 oktober 2003 Locatie: Maasland Leeftijd: 65
Berichten: 8.424
|
Of het 5e kanaal van je radiobesturing werkt controleer je door op kanaal 5 een servo aan te sluiten. Deze kanaalschakelaar van Conrad werkt niet op elk type ontvanger. Met name als de voedingsspanning hoger is dan 4,8 Volt ontstaan er met veel ontvangertypen problemen. Dit komt doordat de huidige ontvangers als regel geen pulsen leveren, die gelijk zijn aan de voedingsspanning. Heel vaak is de puls slechts 3,2 Vtt. Bij deze kanaalschakelaar wordt de puls direkt toegevoegd aan een Cmos-IC (CD4001). Deze IC's kennen een onzekerheidsgebied op hun ingangen van 33%. Als je dat bekijkt op 4,8 Volt is het als volgt: - een puls of een spanning tot 1,6 Volt wordt gezien als een logische 0. - een puls of een spanning tussen 1,6 en 3,2 Volt zit in het onzekerheidsgebied, dus daarvan is onduidelijk of het als een 0 of een 1 wordt gezien. Waar de drempel precies zit is niet gedefiniëerd. Door exemplaarstrooiingen kan dit bij één merk variëren tussen de aangegeven waarden. - een puls of een spanning tussen 3,2 Volt en 4,8 Volt is een logische 1. Het vervelende van een 4,8 V accu is, dat deze volgeladen zo'n 5,4 Volt afgeeft. Het onzekerheidsgebied zit dan tussen 1,8 en 3,6 Volt. Je hebt daarbij kans, dat zo'n kanaalschakelaar het dan pas gaat doen als de accu tamelijk leeg is. Ook heb je kans, dat-ie het nooit doet of dat-ie het altijd wél doet. Dit ligt helemaal aan het IC. Er zijn meerdere mogelijkheden om zo'n kanaalschakelaar toch aan de praat te krijgen, maar het gaat wat ver om dat hier aan te geven. Desgewenst kan dat in een volgende posting.
__________________ Jan Als je werk je hobby is, heb je altijd vrije tijd. Laatst gewijzigd door Corrien; 2 maart 2010 om 11:16 |
| | |
| | #4 (permalink) |
| Lid sinds: 7 februari 2006 Locatie: Oostende - België Leeftijd: 51
Berichten: 235
|
Heb inmiddels met het regelen van dat potmetertje alles kunnen oplossen. Soms kan het nog es simpel zijn. Bedankt voor de tip Arnoldusie. @Jan: Als ik het dus goed begrijp regelt zo'n potmeter de spanning? Grtz, A!H.
__________________ "Loup garou à la graisse de ranoncule de mille tonnaires de Brest !" (Kpt. Haddock) |
| | |
| ||||||
![]() |
| Discussietools | |
| Weergave | |
| |