Modelbouwforum.nl


Ga terug   Modelbouwforum.nl > Algemeen Modelbouw > Model elektronica

Reageren
 
Discussietools Weergave
Oud 12 maart 2010, 16:36   #1 (permalink)
 
skullforger's schermafbeelding
 
Lid sinds: 26 december 2008
Locatie: Leuven, België
Leeftijd: 30
Berichten: 57
Standaard 30 A motor regelaar

Hallo,

Ik ben van plan een elektrische rolstoel op afstand bestuurbaar te maken. Hij heeft 2 motoren van elk 15,5A en 24V. Ik heb begrepen dat je hiervoor een stevige regelaar nodig hebt, die ook nog eens door een standaard rc receiver kan aangestuurd worden, zoals van Vantec (worden vaak in battlebots gebruikt) of de MC-7 (+ rc interface) van Diverse Electronics.

Vantec RDFR
Radio Control Interface Circuit, Self-calibrating

Na veel uitzoeken op internet ben ik te weten gekomen dat de meeste van die controllers werken met 1ms PWM, en dat het dus kan zijn dat de nieuwste RC sets hier niet mee werken.

Ik heb een Futaba 7C 2.4Ghz met een R617FS receiver, en ook een Graupner MX12 35Mhz met een R700 receiver (maar deze heeft echt veel last van storingen).

Denken jullie dat de controllers die ik bedoel hiermee compatibel zullen zijn?

Alvast bedankt.
skullforger is offline   Met citaat reageren
Oud 12 maart 2010, 17:00   #2 (permalink)
 
Tadango's schermafbeelding
 
Lid sinds: 25 juni 2003
Locatie: Groningen
Leeftijd: 31
Berichten: 12.634
Standaard

1ms pwm? Als ze een delta van 1ms bedoelen met het centrum op 1.5ms en 50hz framerate dan zijn ze rc compatible
__________________
Vliegclub : http://www.avio-eelde.nl/ | Lavi, Turbine Long Fox, Edge 540, Fly eagle jet trainer, MD530, Agusta 109, Ryan STA, Vampir, T-Rex 600 FBL, Epsilon F3J, F-86 sabre nano
Tadango is nu online   Met citaat reageren
Oud 12 maart 2010, 17:28   #3 (permalink)
 
N.P.S.'s schermafbeelding
 
Lid sinds: 17 juni 2007
Leeftijd: 64
Berichten: 3.752
Standaard

De fabrikant/leverancier van de betreffende regelaars zou daar iets zinnigs over kunnen zeggen.

Als je de twee motoren apart, dus via twee regelaars en twee ontvangerkanalen wilt bedienen is de R 617 ontvanger minder geschikt. Deze heeft op slechts één kanaal, het gaskanaal op kanaal 3 een instelbare failsafe. Alle andere kanalen hebben uitsluitend een hold. Als de verbinding tussen zender om een of andere reden wegvalt, zal het gaskanaal in failsafe (mits dit is ingestel) gaan. Dit zal gebruikelijk motor uit zijn. Het kanaal van de andere motor gaat in hold en het resultaat laat zich raden.

Vanaf 8 kanalen FASST ontvangers (FASST multi) is voor elk kanaal een programmeerbare failsafe positie beschilbaar. Je zender moet dit wel kunnen instellen. Weet niet of een 7C zender dit kan en of 8 kanalen ontvangers op deze zender werken.
__________________
Futaba FX-30 V3.0 NL, 2.4 GHz
Robbe Telemetrie, Simprop Telemetrie met gesproken meldingen

Laatst gewijzigd door N.P.S.; 12 maart 2010 om 17:40
N.P.S. is offline   Met citaat reageren
Oud 12 maart 2010, 17:43   #4 (permalink)
 
Tadango's schermafbeelding
 
Lid sinds: 25 juni 2003
Locatie: Groningen
Leeftijd: 31
Berichten: 12.634
Standaard

In de handleiding van de rdfr is toch genoeg info te vinden Daaruit valt af te leiden van het prima werkt (ze zijn zelfs uitgegaan van een signaal uit een futaba zender
__________________
Vliegclub : http://www.avio-eelde.nl/ | Lavi, Turbine Long Fox, Edge 540, Fly eagle jet trainer, MD530, Agusta 109, Ryan STA, Vampir, T-Rex 600 FBL, Epsilon F3J, F-86 sabre nano
Tadango is nu online   Met citaat reageren
Oud 12 maart 2010, 23:41   #5 (permalink)
JiB
 
JiB's schermafbeelding
 
Lid sinds: 1 augustus 2006
Locatie: Utrecht
Berichten: 486
Standaard

werken zal het waarschijnlijk wel. Geld over de balk smijten voor onnodige features is het ook. Zeker die tweede ziet er uit alsof het een handgemaakte print is. Leuk, maar een goede garantie voor hoge prijs vooral.
Ik weet niet wat voor kV je motors hebben (voor of na een evt vertraging) maar je zou ook brushless motors en regelaars kunnen kopen. dat scheelt zo te zien een hele hoop: motoren en regelaars. Dan verschuif je het probleem wel naar het aansluiten van je motor op een geschikte vertraging, maar het kost in ieder geval een stuk minder.
__________________
Tijd voor een andere handtekening...
JiB is offline   Met citaat reageren
Oud 13 maart 2010, 10:38   #6 (permalink)
 
skullforger's schermafbeelding
 
Lid sinds: 26 december 2008
Locatie: Leuven, België
Leeftijd: 30
Berichten: 57
Standaard

Is het dan zo dat de nieuwe RC technologieën (2.4 Ghz, FASST, Spread spectrum, linken met model etc...) alleen te maken hebben met de transmitter-receiver verbinding, maar dat de receiver output naar de controller/regelaar nog steeds dezelfde technologie gebruikt (PWM)?
skullforger is offline   Met citaat reageren
Oud 13 maart 2010, 12:21   #7 (permalink)
 
N.P.S.'s schermafbeelding
 
Lid sinds: 17 juni 2007
Leeftijd: 64
Berichten: 3.752
Standaard

Ja, anders kunnen servo's die op 35- en 40 mHz systemen werken niet functioneren op 2.4 GHz systemen. De techniek voor de overdracht van de signalen tussen sender en ontvanger is anders, maar de output van de ontvanger is vrijwel gelijk. Vrijwel, omdat soms servo's e.d. niet willen werken op 2.4 GHz systemen door andere herhalingsfrequenties of impulsspanningen.
__________________
Futaba FX-30 V3.0 NL, 2.4 GHz
Robbe Telemetrie, Simprop Telemetrie met gesproken meldingen
N.P.S. is offline   Met citaat reageren
Oud 14 maart 2010, 14:13   #8 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
Lid sinds: 27 augustus 2002
Locatie: Woerden
Leeftijd: 55
Berichten: 6.895
Standaard

Er zijn zogenaamde HRS systemen. Die systemen werken met (veel) hogere herhalingsfrequenties tot soms wel 1000Hz toe. Dat moet een sneller reagerende besturing geven. Of dat zinvol is en je er beter door gaat vliegen bijvoorbeeld, is een andere discussie die ik hier niet wil voeren.
Die systemen hebben dus andere servo's nodig want de "gewone" servo's werken met een pulsbreedte tussen de 1msec en 2msec en een herhalingsfrequentie tussen de 40Hz en 60Hz.
Dat sommige van de standaard servo's niet met alle 2,4GHz ontvangers werken heeft een andere oorzaak. Er zijn een aantal type ontvangers die intern op 3,3V als voeding werken. De pulsen die uit die ontvangers komen zijn dus ook maar 3,3V hoog. Voor sommige servo's en ook ESC's is dat niet voldoende, die hebben 5V nodig! Dit kan met een soort van adapter verholpen worden!
__________________
Groeten,
Ernst Grundmann
Ernst Grundmann is offline   Met citaat reageren
Oud 15 maart 2010, 00:36   #9 (permalink)
 
skullforger's schermafbeelding
 
Lid sinds: 26 december 2008
Locatie: Leuven, België
Leeftijd: 30
Berichten: 57
Standaard

Heel erg bedankt voor de verhelderende uitleg! Waarschijnlijk gaat de receiver-controller connectie dus weinig problemen geven, enkel met de HRS systemen (maar ik heb een gewone Futaba 2.4receiver).
skullforger is offline   Met citaat reageren
Ga terug   Modelbouwforum.nl > Algemeen Modelbouw > Model elektronica
Reageren

Discussietools
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Trackbacks are Uit
Pingbacks are Uit
Refbacks are Uit



Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 18:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Vendor Tools vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.
(c) Modelbouwforum.nl, 2002-2010
One of the largest message boards on the web !