![]() |
| | |||||||
| Registreer | Adverteerders | FAQ | Ledenlijst | Interessegroepen | Zoeken | Berichten van vandaag | Markeer forums als gelezen |
![]() |
| | Discussietools | Weergave |
| | #1 (permalink) |
| Lid sinds: 3 mei 2010 Locatie: Flevoland
Berichten: 5.226
|
Ik heb, bedoeld als reserve-zender, recent een 2e hands Graupner FM414 aangeschaft. Eerst deed de zender niets, maar de batterijcontacten bleken wat vervuild. Na schoonmaken sloeg de meter wel uit, dus getest met een 40 MHz ontvanger, en bijpassend kristal in de zender. Geen respons. Met TL buis getest of de antenne wel signaal afgeeft, dat weer wel. Wat kan er mis zijn? Bij mijn weten is de 414 geen PCM zender, en de voor de test gebruikte ontvanger werkt wel met een andere FM zender, met hetzelfde kristal.
__________________ ...en toch is buiten vliegen (of varen) eigenlijk veel leuker... |
| | |
| | #3 (permalink) |
| Lid sinds: 3 mei 2010 Locatie: Flevoland
Berichten: 5.226
| Getest met een 40 MHz Starion werkt de ontvanger prima, met dezelfde kristallen als die ik in de Graupner zender heb geprobeerd. Er zat een ander kristal bij de zender, kanaal 81, maar daar heb ik geen bijpassend ontvangerkanaal bij, dus heb ik een paar van kanaal 50 gepakt, RX en TX. Ik dacht dat Robbe/Futaba meestal het meest kritisch was qua kristallen, dus als het daarmee werkt, zou het bij andere merken ook moeten werken, tenzij andere techniek, PPM vs PCM bijvoorbeeld.
__________________ ...en toch is buiten vliegen (of varen) eigenlijk veel leuker... |
| | |
| | #4 (permalink) |
| Lid sinds: 28 oktober 2003 Locatie: Maasland Leeftijd: 65
Berichten: 8.424
|
Dan is het logisch, dat het niet werkt. In een Starion zit een Robbe-Futaba FM-zenderkristal. In een Graupner FM zender moet een Graupner-JR FMsss kristal. Zenderkristallen zijn nu eenmaal merkgebonden.
__________________ Jan Als je werk je hobby is, heb je altijd vrije tijd. |
| | |
| | #5 (permalink) |
| Lid sinds: 3 mei 2010 Locatie: Flevoland
Berichten: 5.226
|
Ah, ik dacht dat het meestal aanbevolen werd om de kristallen van hetzelfde merk te gebruiken, om zo min mogelijk storing en maximale reikwijdte te hebben, niet dat het dan helemaal niet zou werken. Maar bij checken van de FAQ zie ik dat ontvangers vaak wat minder kritisch zijn, maar dat het bij zenders wel nauw steekt. Bedankt voor de tip.
__________________ ...en toch is buiten vliegen (of varen) eigenlijk veel leuker... |
| | |
| ||||||
![]() |
| Discussietools | |
| Weergave | |
| |