Modelbouwforum.nl


Ga terug   Modelbouwforum.nl > Modelvliegtuigen > Zweefvliegen

Reageren
 
Discussietools Weergave
Oud 26 oktober 2009, 22:27   #1 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
Fotor's schermafbeelding
 
Lid sinds: 10 september 2006
Locatie: Hillegom
Leeftijd: 36
Berichten: 4.121
Standaard Tulix / DG1000; schuimpje met KTW

Onlangs heb ik van een forumlid een leuk vliegtuig overgenomen als vervanger van mijn easyglider. Ik heb er op dit forum nog niets over gelezen, maar hij is zeker interessant. Vandaar hier een kleine review.

Het gaat om de Tulix, een model gebaseerd op de DG1000. Het is een schuim model met uitklapmotor (Duits: KTW = klapptriebwerk). De kist wordt zowel als Tulix als als DG1000 aangeboden. Prijs voor de laatste: 170 euro. Dat is inclusief alle servo's, motor en regelaar. Alles is reeds ingebouwd, een echte ARF dus. Nog nodig: een ontvanger en een 3S1300 lipo.

Wat gegevens:
Spanwijdte 201 cm
Gewicht ca 750 gram
Vleugelbelasting 36 g/dm2

Het schuim lijkt erg op het elapor van de Multiplex Blizzard. Het is een stuk dichter en harder dan het elapor van de easystar/glider. De winglets zijn met de vleugel meegeschuimd.
Click the image to open in full size.

Servo's, motor en regelaar zijn allemaal al geinstalleerd, ziet er netjes uit.
Click the image to open in full size.

Daaroverheen gaat een cockpitkap waar misschien later nog wel een poppetje in komt. De sluiting lijkt erg op de sluitingen van Multiplex (men heeft goed afgekeken).
Click the image to open in full size.

De vleugelhelften bestaan uit 2 delen die wat slordig in elkaar zijn gelijmd. Aan de onderzijde zit een dikke rand omdat de delen niet goed op elkaar gedrukt zijn tijdens het lijmen. Jammer.
Click the image to open in full size.

In de vleugels zit een holle carbon staaf als ligger. Deze schuift in een hard plastic vleugelverbinder. Deze heeft wat V-stelling ingebouwd.
Click the image to open in full size.

Aan de onderzijde van de vleugel zitten gaatjes waardoor je bij een schroefje kan komen om de ligger in de vleugelverbinder te klemmen. Klinkt lastig, is het absoluut niet.
Click the image to open in full size.

Alles past keurig naast elkaar in de originele doos. Makkelijk op te bergen en te transporteren.
Click the image to open in full size.

En dan het huzarenstukje van deze kist: de uitklapbare motor.
Click the image to open in full size.

Als de motor is ingeklapt wordt hij keurig afgesloten door 2 luikjes en heb je een mooie schone zwever. Het uitklappen gebeurt door een standaard servo. Deze zit net voor de vleugel in de romp en trekt met een touwtje de motorsteun omhoog.
Click the image to open in full size.

Er wordt een mixer bijgeleverd. Als je de gashandel iets naar voren beweegt klapt de motor uit, bij meer 'gas' gaat de motor werkelijk draaien. Als je een kanaal over hebt kan je daarmee ook de motor zelf uitklappen met een switch op de zender. Aangezien het in- en uitklappen met deze mixer erg snel gaat ben ik zelf aan het programmeren geslagen in de zender en mijn motor klapt nu mooi langzaam in en uit (meer schaal). Als ik plotseling gas nodig heb klapt hij alsnog snel naar buiten mbv de gashandel. Ik heb de bijgeleverde mixer dus niet gebruikt, de motorsteun-servo zit direct op mijn ontvanger.
Op de motorsteun zit een rubber palletje. Bij een geheel uitgeklapte motorsteun klapt het palletje licht naar onderen weg zodat de propeller vrij kan draaien. Als de motorsteun achterover zakt komt het rubberen palletje omhoog en stopt zo de propeller. Zo wordt de propeller in de vertikale stand gezet voor het inklappen. De rem van de regelaar mag niet geactiveerd zijn, zodat de prop vrij naar de vertikale stand kan windmillen.
Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

De motor is een onbekende buitenloper. Ook de regelaar zit verstopt, geen idee wat die aan moet kunnen.
Click the image to open in full size.

De motor trekt statisch ruim 11A. De bijgeleverde accu is een 3S1300 10C, krap aan dus. Maar hij lijkt het goed te trekken.

Demo van hoe het inklapsysteem nu op mijn vliegtuig loopt:


Ik heb het vliegtuig heel even aan het duin gevlogen, maar de wind was erg dwars en de condities niet zo goed. De eerste indruk is oke, stijgvermogen op de motor is prima. Hoe het glijgedrag is ga ik later nog uitvinden.
Wordt vervolgd.
__________________
Groeten, Raymond
*** Gravity sucks ***
Fotor is nu online   Met citaat reageren
Oud 26 oktober 2009, 22:47   #2 (permalink)
 
MadDuc's schermafbeelding
 
Lid sinds: 21 december 2008
Locatie: Regio Arnhem
Leeftijd: 39
Berichten: 870
Standaard

Mooi zeg, toch echt veel mooier dan een klapprop op de neus. Ben benieuwd hoe het vliegt.

Veel plezier ermee.

Gr,


Johan
MadDuc is offline   Met citaat reageren
Oud 26 oktober 2009, 23:04   #3 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
bdoets's schermafbeelding
 
Lid sinds: 7 augustus 2006
Locatie: Hilversum
Leeftijd: 65
Berichten: 7.243
Standaard

Ja, een heel aantrekkelijk ding...
__________________
Bart Doets
The older I get, the better I was
bdoets is nu online   Met citaat reageren
Oud 27 oktober 2009, 00:13   #4 (permalink)
 
prop-er's schermafbeelding
 
Lid sinds: 18 september 2004
Locatie: Moordrecht
Leeftijd: 34
Berichten: 3.913
Standaard

Heb ik (even) zien vliegen! Mooi kistje met Elektrothermiek.
Heerlijk toch, om eens iets te kopen waar je vrijwel direct mee wegvliegt.

RCLine Forum - DG-1000 EPO Modell Diverses
RCLine Forum - Neuer 2m Segler von MPX " Tulix " mit Klapptriebwerk !

RCMovie.de - DG-1000 in der Abendsonne - Videoplattform für den RC-Modellbau
__________________
Al mijn gratis tekeningen vanaf nu te downloaden op http://www.rcplans.nl
prop-er is offline   Met citaat reageren
Oud 27 oktober 2009, 00:19   #5 (permalink)
 
prop-er's schermafbeelding
 
Lid sinds: 18 september 2004
Locatie: Moordrecht
Leeftijd: 34
Berichten: 3.913
Standaard

Overigens is dit kistje aanzienlijk voordeliger bij Staufenbiel te verkrijgen:
http://www.modellhobby-shop.de/Model...=130&c=31&p=31
__________________
Al mijn gratis tekeningen vanaf nu te downloaden op http://www.rcplans.nl

Laatst gewijzigd door prop-er; 27 oktober 2009 om 09:12
prop-er is offline   Met citaat reageren
Oud 27 oktober 2009, 00:32   #6 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
Wubbe's schermafbeelding
 
Lid sinds: 22 maart 2005
Locatie: Haarlem
Leeftijd: 47
Berichten: 2.179
Weblogartikelen: 3
Standaard Nog goedkoper...

Nu zie ik het ook. Inderdaad een mooie prijs
__________________
Cirrus 75 - Sniff F3B zwever - BPG DLG wing - Tantalus5 DLG - Mini Zone - Fling HLG

Laatst gewijzigd door Wubbe; 27 oktober 2009 om 10:05 Reden: Verkeerd gelezen...
Wubbe is offline   Met citaat reageren
Oud 27 oktober 2009, 09:12   #7 (permalink)
 
prop-er's schermafbeelding
 
Lid sinds: 18 september 2004
Locatie: Moordrecht
Leeftijd: 34
Berichten: 3.913
Standaard

Nee, da's juist twee tientjes duurder...
__________________
Al mijn gratis tekeningen vanaf nu te downloaden op http://www.rcplans.nl
prop-er is offline   Met citaat reageren
Oud 27 oktober 2009, 19:11   #8 (permalink)
 
janyol's schermafbeelding
 
Lid sinds: 15 november 2005
Locatie: Nieuw Vennep
Leeftijd: 57
Berichten: 97
Standaard

Hallo,

ik heb dit kistje ook

maar dan van het merk HYPE.

Ziet er echt leuk uit.


Groeten Jan
janyol is offline   Met citaat reageren
Oud 31 oktober 2009, 13:45   #9 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
Fotor's schermafbeelding
 
Lid sinds: 10 september 2006
Locatie: Hillegom
Leeftijd: 36
Berichten: 4.121
Standaard

Jan, leuk. Die moeten we maar eens samen vliegen dan, keertje in Zwaanshoek.

Ik had dit kistje gisteren of vandaag wat meer aan de tand willen voelen, maar dat zit er waarschijnlijk niet in. Gisteren kwam het er niet van, vandaag net wat veel wind uit een beroerde hoek voor mijn wildvliegveldje (veel turbulentie). Dan is het meer stoeien om het ding heel beneden te krijgen dan dat ik een indruk kan krijgen van hoe hij zweeft.

Geduld is een schone zaak (alleen heb ik er zo weinig van.....)
__________________
Groeten, Raymond
*** Gravity sucks ***
Fotor is nu online   Met citaat reageren
Oud 31 oktober 2009, 16:18   #10 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
Fotor's schermafbeelding
 
Lid sinds: 10 september 2006
Locatie: Hillegom
Leeftijd: 36
Berichten: 4.121
Standaard

Toch maar even geprobeerd, en het weer viel alles mee.

De Tulix klimt goed weg op de motor. Stijghoek is altijd wat moeilijk te zeggen in wind, maar het gaat ruim omhoog. Bij het stilzetten van de motor laat ik de gondel langzaam wat naar achteren zakken om de prop stil te zetten. Dit gaat gepaard met wat geratel van de prop op het rubber palletje, maar het werkt wel. Niet van vol gas meteen gondel terug laten zakken, eerst het gas er rustig afhalen.
Zweven doet het vliegtuig ook heel aardig. Hij is net wat sneller dan de easyglider (die gebruik ik even als referentie, ken ik goed). Rollen gaat niet supersnel, maar goed genoeg voor positieve controle, ook in wat turbulentere condities. Pitch is niet heel stabiel, maar dat moet ook niet. Het kistje moet wel thermiek aangeven. Er is zo nog goed te vliegen in wat turbulentie, en hij lijkt updrafts goed aan te geven. Ik zie de tulix wel een belletje meepakken later. Bij een beetje neus drukken pakt hij redelijk wat snelheid erbij (ook hier iets beter dan de EG), maar een snelheidsmonster zal het nooit worden. Teveel drukken betekent dat je de neus teveel omlaag gaat duwen. De rolroeren kunnen omhoog in de landing. Meemixen van het hoogteroer is niet nodig, mijn mixer blijft gewoon op 0. Landingen zijn met heel licht afvangen heerlijk zacht.
Op een filmpje heb ik een tulix grondstarts zien maken, maar dat lukte me net niet. De kist pakt wel wat snelheid en werd licht, maar elke keer maakte hij net voor het loskomen een grondzwaai. Met wat nattig gras moet het zeker lukken.

Volgende keer gaat de flycam mee voor onboard beelden.
__________________
Groeten, Raymond
*** Gravity sucks ***
Fotor is nu online   Met citaat reageren
Oud 31 oktober 2009, 17:30   #11 (permalink)
 
janyol's schermafbeelding
 
Lid sinds: 15 november 2005
Locatie: Nieuw Vennep
Leeftijd: 57
Berichten: 97
Standaard

Hallo Raymond,


hoeveel graden zet jij je rolroeren

omhoog bij de landing ?


Groeten Jan.
janyol is offline   Met citaat reageren
Oud 31 oktober 2009, 18:42   #12 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
Fotor's schermafbeelding
 
Lid sinds: 10 september 2006
Locatie: Hillegom
Leeftijd: 36
Berichten: 4.121
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door janyol Bekijk bericht
hoeveel graden zet jij je rolroeren omhoog bij de landing?
Zoveel als gaat zonder dat de servo's moeilijk gaan doen. Ik zet de uitslag van de bedienende handel maximaal, dan voer ik de waarde van de mixer op tot ik merk dat de servo's er moeite mee krijgen. Daar limiteer ik meteen de opgaande travel van de servo. Met volle remuitslag krijg ik dus bij gebruik van rolroeren geen extra uitslag omhoog meer, alleen uitslag omlaag. Ik hoop dat je het een beetje begrijpt..... Helaas zijn deze trucjes op jouw F14 (toch??) niet toe te passen vrees ik.
__________________
Groeten, Raymond
*** Gravity sucks ***
Fotor is nu online   Met citaat reageren
Oud 31 oktober 2009, 20:32   #13 (permalink)
 
janyol's schermafbeelding
 
Lid sinds: 15 november 2005
Locatie: Nieuw Vennep
Leeftijd: 57
Berichten: 97
Standaard

Hallo Raymond,


bedankt voor je uitleg en ik denk

dat het wel gaat lukken, want

ik heb een FC-18V3 zender!!!!!

We spreken af voor Zwaanshoek.


Groeten Jan
janyol is offline   Met citaat reageren
Oud 2 november 2009, 20:55   #14 (permalink)
Vriend van modelbouwforum.nl
 
Fotor's schermafbeelding
 
Lid sinds: 10 september 2006
Locatie: Hillegom
Leeftijd: 36
Berichten: 4.121
Standaard

Vandaag heb ik lekker met de Tulix aan het duin gehangen. Perfect weer voor dit soort schuimpjes. Ik mis wel een beetje de wendbaarheid van de easyglider, daar kon je wat beter mee heen en weer raggen. Dat is relatief natuurlijk, ook de EG is geen aerobatics kist, maar de Tulix is duidelijk langzamer op de rolroeren. Meer uitslag heb ik helaas niet, ik zal eens kijken of ik bij de aansturing nog wat kan schuiven met stuurstangen. Verder doet hij het prima.

Video met onboard beelden, paar demoruns met de motor gemaakt. Ik vind het echt een geweldig systeem
__________________
Groeten, Raymond
*** Gravity sucks ***
Fotor is nu online   Met citaat reageren
Oud 2 november 2009, 21:46   #15 (permalink)
 
_Dutchy_'s schermafbeelding
 
Lid sinds: 28 december 2008
Locatie: Heel ver in het zuiden richting de zee
Leeftijd: 38
Berichten: 868
Standaard

Dat werkt nog best grappig en goed.
__________________
Premier Telemaster 8' - Reichard Blizzard - Simprop Dädalus - Graupner Cirrus - Protech Ibis 120 - SB Cheetah - Robbe Diamant -
_Dutchy_ is offline   Met citaat reageren
Ga terug   Modelbouwforum.nl > Modelvliegtuigen > Zweefvliegen
Reageren

Discussietools
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Trackbacks are Uit
Pingbacks are Uit
Refbacks are Uit



Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 18:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Vendor Tools vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.
(c) Modelbouwforum.nl, 2002-2010
One of the largest message boards on the web !