Algemeen Traxxas E-maxx Topic

over de reely iceland was al een topic volgens mij.(wel even de zoekfuctie gebruiken he;) )
ik denk dat je je vraag daar beter kan stellen.
dit topic gaat over de e-maxx
 
Hallo allemaal,
Ik ben eigenlijk opzoek naar een RC Monstertruck welke mij goed leek is de Monstertruck reely iceland pro 1:8 4wd RTR, bij Conrad, voor €349,-
Weet iemand of deze goed is, of als er betere zijn voor ± die prijs wil ik het graag horen, graag in Nederland.
Alvast bedankt, groetjes Wesley!

Je zit in het verkeerde forum... Dit is het electro forum. En je hebt deze vraag al een paar keer gesteld.
Waarom open je anders geen nieuwe topic aan?
 
Lipo akku en E-maxx 3905

De E-maxx 3905 bevalt goed!

Ik ben onder de indruk van de kracht, de snelheid en de techniek. Al heb ik geen ander vergelijkingsmateriaal...

Mooie sprongen kan je er mee maken en na hevige regenval is ook de waterbestendigheid getest en in orde bevonden. Dat was een van de hoofd redenen van de aanschaf van de nieuwe E-maxx. Ik wil zonder problemen door een plas kunnen...

Mooi spul!

Ik ben alleen benieuwd waarom je geen lipo akku kan gebruiken. Is dat omdat er op de regelaar geen beveiliging zit voor te diep ontladen van de lipo accu's? of verschilt het voltage teveel??

(Ik hoef voorlopig (nog) niet brushless al lijkt me dat fantastisch)

Kan iemand me daar meer over vertellen?

Rob
 
Ik heb nog een bijna nieuwe motorsetje liggen voor de Max,waarbij je 4x zoveel vermogen krijgt!!,voor 66,20 stuur ik hem naar je op..
 
Ik rijd de Max met Nimh 14 cell`s.. je hebt een hoger voltage ook als met lipo`s (16,8 tov 14,8 volt),maar dat merk je denk ik weinig van,verschil is ook,dat de accu`s vrij warm worden met Nimh/Nicd,en het gewicht ligt hoger..
En ik heb de Kershaw 700 HO set erin liggen.
 
kershaw 700 HO

Hai Mikebike,

Is het een complete set met tandwiel etc die ik kan monteren en direkt mee kan gaan rijden? of heb ik nog wat nodig??


Keuze is lastig ik zit namelijk te denken aan een brushless set met name voor langere rijtijden (natuurlijk met veel kracht!)

Geinformeerd naar Mamba Max systeem. Dit kreeg ik als antwoord van Castle creations:

Hi,
I Like the mamba max system.
When I want to upgrade my new emaxx 3905. what is the best choice?
Im going for longer run times and power to bash around in dirt etc.
High Top speed is nice but not 1st priority

Greetings
rob


Neu 1515/1Y, 6s2p A123 or 6s2p lipo (5000mah 20C discharge minimum), and the Monster Max ESC. You can gear the 6s2p A123 setup to run for 50
minutes at 30mph or so. :)

Joe Ford
Product Specialist
Castle Creations


Hi Joe,
Just curious why you would advise the (seemingly spectacular!) Neu motor
instead for example the 5700 Package MMBMAX-CMS5700 $249.99?
Can you tell more background on this?


The Mamba Max motors cannot handle the amperage of an Emaxx...it'll
overheat and fry on you in a matter of minutes. The ESC is also not
covered under warranty...it's not meant to handle the amp draw of a
monster.

Joe Ford
Product Specialist
Castle Creations
 
Dit is idd een complete set,alleen nog monteren,accu laden,rijden!!,niets meer solderen oid..voor het prijsverschil met Brushless kun je heel wat (goeie!) accupack`s halen,en heeel lang rijden..(rijtijd itt orgineel was in mijn ogen gelijk??!!)
 
E- maxx defect

Mikebike

Bedankt voor je extra informatie. Het lijkt me een leuke set. Alleen is inmiddels mijn situatie alweer wat gewijzigd.

In het weekeinde dat het zo regende was ik met de auto aan het rijden op een grasveld met wat plassen. Opeens stond de auto stil en kwam er rook onder de kap vandaan. Natuurlijk direct alles afgekoppeld en gekeken wat er aan de hand was. Het was duidelijk dat in ieder geval een van de motoren een probleem had. Er lag een klein stukje koper op de bodem en de koel vinnen waren wat zwartgeblakerd.

Diezelfde avond Tower Hobbies gebeld. Een en ander werd perfect aangepakt door de zeer vriendelijke dames van customer service! Men was bereid zonder enig voorbehoud direct twee nieuwe standaard TITAN motoren op te sturen.

Omdat ik niet echt vertrouwen meer had in deze motoren en toch al aan het kijken was voor een Brushless set heb ik hem gevraagd of ik het bedrag van de standaard motoren mocht besteden aan een andere motor.

Men heeft contact opgenomen met Traxxas en ik werd snel terug gemaild. Het was geen enkel probleem. Het bedrag van $ 40 werd toegevoegd aan de korting die er nog stond van een eerdere bestelling. Daarnaast kon ik ook nog gebruikmaken van de korting die maandelijks wordt opgestuurd via een e-mail nieuwsbrief. Voor een order boven $ 300 was dit een extra $ 75 korting. Was dit niet het geval geweest dan had ik toch gebruik kunnen maken van $ 20 korting die standaard op de website vermeld staat op de eerste pagina van hun homepage. De mensen daar aan de telefoon doen er alles aan om je zo tevreden mogelijk te stellen. In totaal kon ik $ 165 aan korting aftrekken van mijn bestelling.

Uiteindelijk kwam ik uit op de navolgende set: Castle Creations Mamba Monster 25V + 5mm 2200 kV Combo
de motor die bij deze set zit is volgens de mensen van Castle een zogenaamde "blue print copy" van de NEU 1515 1y (de door Castle aanbevolen motor voor de E-maxx). Castle gaat deze motor zelf bouwen of laten bouwen. Naar de 1515 1y motor zat ik te kijken maar hikte erg aan tegen de enorme prijs (ruim meer dan $ 200 voor alleen de motor!)

Het enige vervelende is dat deze combo set pas in oktober uitkomt. :(Dat wordt dus nog even wachten voordat ik weer kan rijden. Maar goed een dezer dagen komt uit Hongkong mijn nieuwe helikopter binnen (Honey Bee FP) en dat geeft vast een hele hoop afleiding. :)

Natuurlijk naast de combo set ook nog wat extra hardware besteld om een en ander om te kunnen bouwen waaronder een aantal verschillende pinion gears van Robinson Racing Robinson Racing Xtra Hard 5mm 8 Mod Pinion 13T om mee te kunnen experimenteren.

Conclusie: top service van Tower Hobbies!!
 
Laatst bewerkt:
Mooi om te horen:)

Ikzelf ga ook een MMM met 1515 Y gebruiken in mijn hpi savage x. Ik ga op 5s lipo rijden :)

NEU motoren zijn idd erg prijzig, 160 euro minimaal, maar dan heb je wel wat:)

Greetz,
Joram
 
Laatst bewerkt:
Ik zit met een vraagje ;-)

Ik heb 2 brushless regelaar, een gm genius 95 en een speed passion V1.1

Beide kunnen volgens "het boekje" niet meer dan 3 cellen aan.
Maar ik dacht gelezen te hebben dat een mamba max ook maar 3 cellen aan kunnen, toch wordt er vaak met meer gereden?
Betekent dit dat ik (mits eventueel wat koeling) ook meer cellen zou kunnen nuttigen?

Alvast bedankt ;-)
 
met een mamba max kan je echt maximaal op 4s rijden, maar is niet gezond...

de MMM is de nieuwe Mamba Monster Max regelaar die tot 6s kan, 25volt. Daar kan je ook met meer volt gaan rijden maar koeling is dan héél belangrijk en de bec moet er dan uit....Die levert dan meer dan 6volt..

Greetz,
Joram
 
Laatst bewerkt:
met een mamba max kan je echt maximaal op 4s rijden, maar is niet gezond...

de MMM is de nieuwe Mamba Monster Mas regelaar die tot 6s kan, 25volt. Daar kan je ook met meer volt gaan rijden maar koeling is dan héél belangrijk en de bec moet er dan uit....Die levert dan meer dan 6volt..

Greetz,
Joram

Ja ik had al wat gelezen over die nieuwe regelaar, maar ik heb geen zin om NOG een nieuwe regelaar te gaan kopen ;-)
Maar op 2S rijdt mijn e-savage eigenlijk al snel genoeg hoor, de assen houden het nu al niet ;-)
 
ik denk dat je beter 18 tanden,ipv 13 moet plaatsen..bij Novak wel 13 tanden gebruiken staat op hun eigen site,ivm warm worden..
 
Laatst bewerkt:
Ik had twee weken geleden nog een aantal vragen afgevuurd op Castle Creations inzake de Monster Mamba Max voor mijn E-maxx.

Hier de vragen en de antwoorden (volgorde = van boven naar onder):

Hi,

I own the new E-maxx 3905 I have a few questions about the mamba max combo as listed at tower hobbies.[URL="http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0095p?FVPROFIL=++&FVSEARCH=mamba+monster"]http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0095p?FVPROFIL=++&FVSEARCH=mamba+monster[/URL]

Question1 :
There are two types of motors. Which motor is best for my e-maxx 3905? The 2200V or the 2650V? I want higher speed but mainly long runtime!
Please give some background information I am not (yet) so known in high power systems…


Question 2:
About connecting. Can I use the deans ultra connectors to connect battery? (as shown on the Tanic packs) How much amps can they take?

Question 3:
I want to waterproof the mamba monster to be able to go through a puddle or two (that’s where monster trucks are designed for! :O) )

I read this answer from Joe on a forum:
Yes, it is water resistant, but not waterproof. We spray the ESC with silicone conformal coating to repel water, but there are two spots on the ESC that are not waterproof....the USB port, and the
connections between the two boards. Some people have been making them more water resistant (almost waterproof) by putting a piece of waterproof tape over the USB port, and using di-electric silicone
around the top of the ESC to seal the circuit board to the case. Don't use too much though...just a thin bead. Joe Ford


But why doesn’t Castle Creations do this as standard??


Greetings
Rob de Ruiter





Van: Support [mailto:support@castlecreations.com]
Verzonden: woensdag 20 augustus 2008 16:34
Aan: Rob
Onderwerp: Re: Mamba Monster combo question


Either will work...it depends on the voltage you're going to run at and how fast you want to go. Let me know.

You can use Deans connectors...either that or use 5.5/6.5mm connectors...Tanic has them.

We don't tout the controller as waterproof so run in water at your own risk. We don't do that as a standard because it takes time and money to do it.

We also don't want the controller run in water. Water and electronics generally don't mix too well. There's always a chance of it frying.
Best to stay out of the water and keep the warranty. ;)


Joe Ford
Product Specialist
Castle Creations




Hi Joe,

Main concern: LONG RUNTIME! How can I calculate that?? (and quick recharge). Of course I expect more speed/power. But I will mainly drive in rough terrain/sand/grass so Torque at lower rpm is important (climbing/accelerating)


Voltage:
I don’t understand it well enough there I was thinking about 4s2p or 6s2p A123 cells. How must I translate/calculate that to make the choice for either one of the motors??
Sorry that's not clear for me... What sort of characteristics does each motor have?


I'm reading my eyes out about all the information there is on forums etc but sometimes it goes above my head on the part of electronics. I'm more informed about mechanics.


I understand that electronics/water don't mix quite well :O) And no I don’t want to submerge the controller/car but will a spray of water (driving trough a puddle) do any harm to ESC/motor??

O Yes, when will the combo be available?? :O) (One of my motors is out so I can't drive now...)


Thanks Rob






Van: Support [mailto:support@castlecreations.com]
Verzonden: woensdag 20 augustus 2008 17:05
Aan: De Ruiter Coaching Counseling & Training
Onderwerp: Re: Mamba Monster combo question


6s2p A123 18T pinion, stock spur, Neu 1515/1Y is 50min runtime. ;)


Very torquey...about 30-35mph. 4s on the 2700kv is fast, less torque though and runtime. No idea when the combos will be available...waiting on motors.


A spray of water shouldn't hurt it. I've run mine in wet grass without issues.


Joe Ford
Product Specialist
Castle Creations



Rob wrote:

50 minutes runtime! That's great!

Then I'll go for the 2200V I want Torque and runtime...How does the 2200V drive on the 4S2p 123 packs??


According to one or your colleges the 2200V motor in the http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXVHA5&P=ML $ 269,- combo is the blueprint copy of the 1515 1y. Is that correct?

18T pinion? I was thinking that I needed about 13-15T (from robinson racing) But maybe I've to order a bigger one..

I was supprised about these outcomes. With a mechanical motor more cubic inches is more power, torque and speed. I assumed that a high number in KV would be the same as more cubic inches = the more power and torque you get. Guess I've had the wrong picture In my head....

Sorry for all these questions I'm just trying to get the question marks out of my head on which I could not get an answer reading the forums.. I'll put all this information also on the forums here in the Netherlands so you'll hopefully get less questions to answer from here...

Thanks!

Rob



Van: Support [mailto:support@castlecreations.com]


We haven't run the 2200 on 4s...I imagine it would be about stock speed, but run for well over an hour. :)


Our motors are copies of the Neu motors...we've licensed his design.


13-15T pinion will be fine...start with the 15 though...13 will probably be RIDICULOUS on torque...can you say backflip? lol


All good about the ?'s...I don't mind at all. I was new to this once too. :)

Joe Ford
Product Specialist
Castle Creations
 
Laatst bewerkt:
Woei!

Gister een E-Maxx gehaald bij PK. Ik mis alleen nog een setje male-stekkers voor aan de lader en ik heb een LiPo extra gekregen dus morgen nog effe daarheen. Vanavond vast de stekkers aan de lipo's en laadkabels solderen... de kap vastzetten, batterijen etc en dan maar wachten tot het donderdag is :(

Hij is wel enorm impressive!
 
Back
Top