Bouwverslag SIG Riser 2mtr zwever

Hoi!
Gefeliciteerd met je maiden vlucht. En met die LS-6. Gaaf ding zeg......
Wel een verslag maken als je hem op gaat knappen of vliegwaardig maken hé!

Die hoogstart hebben wij hier ook. Ik heb hem gebruikt gekocht en hij doet het nog steeds prima. Enkel het parachuutje begint op te raken, het nylon is helemaal aan het doorslijten.
Verder was ik niet erg blij met de originele haspel; daarmee ga je de draad steeds ronddraaien als je hem op de haspel doet en dan krijg je "krinkels" in je lijn, waarop hij gaat breken. Opgelost door een rolletje vislijn te halen (véél lichter, sterker en beter zichtbaar) en een haspel te maken met een handvat en een zwengel als je begrijpt wat ik bedoel- zodat je de lijn netjes op kunt rollen. Net als een tuinslang, die gaat ook krinkelen als je hem gewoon ergens omheen wikkelt.

Succes
Ik snap het niet helemaal:p
Je hebt de nylon lijn op een andere haspel gedraait?
 
Nee, na verloop van tijd brak de nylon lijn een paar keer omdat hij ging krinkelen (weet je wel, als je een draadje een poosje ronddraait komen er van die lusjes in. En als je hem dan strak trekt breekt het bij die gekrinkelde lusjes.)
Toen heb ik de lijn vervangen door vislijn. En gelijk een echte haspel gemaakt om te voorkomen dat de lijn weer ging krinkelen. Als jij gelijk een goede haspel maakt doe je jaren met die lijn.
Dus zorg voor een as door het midden en een zwengel aan de zijkant zodat je de lijn netjes op kunt rollen.
Als je dat zwarte ding wat je nu hebt namelijk gewoon in je hand houdt en de lijn eromheen draait komen die krinkels. En uiteindelijk dus breuken. Ik hoop dat je het zo wel snapt :-)
 
Gefeliciteerd met je eerste hoogstart! Komende week ziet er goed uit om steeds wat meer spanning op de lijn te zetten.

Jacob
 
@ Arjan
Okay ik kon dit niet helemaal uit je eerste bericht opmaken:D
Ik denk dat ik in het midden van de haspel een balkje zet zodat ik daar een asje aan kan maken.

@Jacob
Bedankt, Het ziet er idd goed uit het wat hoger op te gaan zoeken. Maar ik moet eerst de boer van mijn wildvliegstekkie bellen of dat hij het goed vind dat ik in zijn weiland sta:rolleyes:

Bedankt!
mvg Rick
 
Mooi gebouwd Rick!!
Lijkt mij ook een erg leuk vliegtuig om te bouwen,
met zo'n hoogstart van Conrad, heb je daarbij nog
iets anders nodig of is alleen dat voldoende?

Wouter
 
Je moet nog een pen\haring hebben om het in de grond te bevestigen, deze moet aardig lang zijn want je wilt niet dat hij loskomt als je hem aangespannen hebt:schrik:
Maar ben je een beginner in de hobby?

mvg Rick
 
Ok, bedankt.
Hoe hoog kom je ongeveer met zo'n hoogstart systeem?
Ja, ik ben nog een beginner een deze hobby.:)
Ik zou graag zo'n zwever van ongeveer 2 meter
spanwijdte gaan bouwen maar weet misschien iemand
welke beter is, de Great Planes Spirit of de Sig Riser?

Bedankt,
Wouter
 
Beetje afhankelijk van de wind. Bij weinig wind ongeveer 80 meter, bij veel wind 130 tot 150 meter. Dat is ruim genoeg om thermiek op te pikken. En anders ben je met een minuut of 2 a 3 weer beneden.

Dit is met dezelfde hoogstart maar met iets te zware toestellen (3 meter span)
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ok, bedankt!
Weet u misschien ook welke beter is?
De Great Planes Spirit of de Sig Riser?
 
Tja, wat is beter is moeilijk te zeggen dan zou je ze allebei moeten hebben gevlogen en in allerlei verschillende situaties gebruikt moeten hebben.
Maar zoek je een puur zweef kistje of wil je er evt. ook een motor op.
 
Ik was eigenlijk aan het kijken voor een zwever eigenlijk zonder motor maar waar wel eventueel nog een motor op zou kunnen.
Misschien nog iemand anders een aanrader?
 
Maak anders maar even een nieuw draadje aan in het zweefvlieg gedeelte.
Deze berichten zijn wat offtopic in dit draadje.
 
Net terug van een mooi avondje zweven op mijn vliegstek.
Wat is zweven toch fantastisch!!!:D
Ik heb de hoogstart aldoor lekker ver uitgerekt en de Riser mooi laten klimmen. Een probleempje was dat als ik over de afrastering van het aangrensende weiland vloog wat storing kreeg in de vorm van schokken op de roeren, maar ik heb al eens eerder gelezen dat dit wel vaker voorkomt op PPM modulatie.

mvg Rick
 
Schade

Op het VGT heb ik wat schade aan de Riser opgelopen.
Ik maakte een wat ongelukkige buitenlanding met een windvlaag op de short-final zoals Arjan (PH-AJH) dat zo mooi zei, ik landde op een van de tippen die nadat Coen (coenair) over de sloot heen wat gesprogen afgebroken bleek te zijn. Thuis bleek het een mooie breuk, hier de opbouw tot zo ver.

Eerst folie eraf en oude ribben er uit
374471046.jpg


374471067.jpg


374471074.jpg


374471088.jpg


Nieuwe ribben uitgesneden.
374471097.jpg


Even passen.
374471102.jpg

Zelfde voor de tip kant
374471111.jpg


Morgen eerst een gipsplaat halen om verder te gaan.

mvg Rick
 
Ik zeg: goed bezig Rick! Helaas hoort dit ook bij onze hobby, maar je wordt er wel creatief van!

Succes met de verherbouw, binnenkort vliegt ie weer, let maar op!

Jacob Bos
 
..... op short-final zoals Arjan (PH-AJH) dat zo mooi zei,....
Zo heet dat echt hoor :-) Het laatste stuk wat je tegen de wind in rechtuit vliegt voor de landing heet "final" en het laatste stukje, net voor de landing, heet short final.

Hoe zitten de tips eigenlijk vast Rick? Lopen de liggers door of zitten de ribben daar enkel tegen elkaar aan gelijmd?
 
((na een iets te veel "extended downwind" met windvlaag op short final en een buiteling door het naastgelegen weiland.))
Ik vond het gewoon heel mooi samengevat:D
Over die bevestiging:
Je kunt zien dat de ribben net iets grotere gleufen hebben dan de afmeting v/d ligger, hier tussen komt een stukje triplex van ongeveer 2mm dik die de liggers aan elkaar linkt onder en boven. Ik zal binnenkort foto's plaatsen dan wordt het allemaal duidelijk.

mvg Rick
 
hey people, even terug oprapen.

heb vandaag een risertje gekocht voor 49.50euro
bij hobby-in te waalwijk.
ik had eerst de oudere versie van de riser, maar die was gecrashed, en wou voor mijn vriendin een nieuwe bouwen.
ik ga proberen af en toe eens wat te melden hier.

ook heb ik een BOBCAT van dynaflite gekocht voor dezelfde prijs :)
dus ik heb heel wat klaarliggen om mijn winteravonden door te brengen hehe.

hoe zit het met de riser van jou rick???
 
Leuk om te horen,
Met de Riser gaat het goed, dit weekend moet hij wel weer in elkaar zitten. Foto's volgen.
Overigens ben ik van plan om de grote broer van de Riser te gaan bouwen de Riser 100'' net een slagje groter, en hij bouwt en stuk sneller heb ik gelezen.

mvg Rick
 
Riser 100

Zelf ben ik ook van plan om een Riser 100 te gaan bouwen. Dit schijnt een kist te zijn die aan de lier en in de lucht aardig wat kan hebben. Ik ben dus met name op zoek naar een kist die aan een zwaardere elastieklier ook goed omhoog gaat zonder problemen te geven ten aanzien van de vleugelbelasting. Zijn er forumleden die ervaring op dit punt met de Riser 100 hebben?

Bij Hollein wordt er het volgende over gezegd: "Der Flügel ist mittig geteilt und wird mittels eines 6,5mm - Rundstahls verbunden. Dadurch ist für hohe Belastungen im Elektroflug und rauhen Anfängerbetrieb allerbestens vorgesorgt. Auch der Ausstieg aus der Thermik im Rückenflug nach halbem Außenlooping bringt - ORACOVER-Bespannung und gute Nerven vorausgesetzt - RISER 100 noch nicht an die Flattergrenze :cool:."

Dat klinkt dus goed. Ik heb nog een alpina elastieklier van Multiplex (geschikt tot 4 meter) en daar moet 'ie dus aankunnen.

Groeten, Maarten
 
Back
Top