Kleinere multicopter controllerbordjes?

Ik vroeg me af, kent er misschien iemand een controllerbordje dat kleiner is dan de standaard 50x50mm?
Ik heb lieve 2 grams motortjes die het leuk doen met 3x2 propellers,
maar dat dienblad weerhoud me ervan om eens iets te knutselen. ;)
 
Het kleinste wat ik ken is de Pipo, maar dat had ik al een keer voor gesteld.
Deze werkt nu al wel met MultiWii soft, ene Pet hiero gaat hem ook proberen.
 
De pipo staat nog een beetje heel erg in de kinderschoenen zo lijkt.
De paar die het snappen zeggen dat het op slordige audrino code draait,
en een paar knutselaars geven het inmiddels ook al op zag ik net.

Er is ook nog een duitser die heeft zelf een baksel gemaakt,
maar daarover vind ik niet echt iets waar ik wat mee kan.
Zelfs zijn zender is handgemaakt denk ik.
 
pipo draait nu op multi wii zonder probleem dus wat dat aan gaat een beproefd iets.
de maker van het pipo bordje is met een nieuwe coden in de weer en dat gaat tijd kosten.
als de nieuwe code klaar is draait het niet meer op de arduino code maar op wat nieuws dus .
ook nog een voor deel is dat je er gps en baro en sonar op kan plaatsen en nog wel meer in de toe komst.
ff kort door de bocht is het een arducopter bord maar dan tig keer kleiner
 
Eeeuh de link heb ik niet meer, stond in een "kleinste multicopter" topic hier ergens op et forum. Een van zijn modellen had een klein playmobil achtig pilootje erop, en alles zat IN die piloot gepropt. Echt super compact.

En een micro ardu systeem lijkt me wel leuk ja, maar aangezien hij nog aan het friemelen is met code wacht ik daar nog maar even mee tot komende winter ofzo. ;) Dan issie misschien ook wel een stukje goedkoper dan nu (120 dollar, pfoeh).
 
Leuk, en heerlijk klein ook, maar hij wil ze niet verkopen zegt ie,
dus ik heb er helaas niet zo veel aan. ;)
 
This didn't started as a commercial project and I don't really have the time to manage that right now. I may be able to sell a couple of spare boards in the future but that's not my priority for this.

Dat zei die. :(
 
Klopt, hij maakt ze om ervan te leren.
Er zijn wel mensen die er één van hem kunnen kopen, maar dat zijn dan weer mensen gelijk Jussi.

Misschien wil hij wel de files vrijgeven?
Dan zou je er een aantal kunnen laten maken. Let wel dat het veel kost om er 1 te maken en in verhouding veel minder als je er 20 maakt.

Grts,

EDIT: Ah, ik zie net dat hij de files al op zijn website heeft staan!
EDIT 2: Als je echt een Femtoduino wilt zou ik eens goed al de comments lezen op zijn website. Misschien kun je samen met iemand anders er een paar bestellen...

 
Laatst bewerkt:
Ik wil graag een beetje knutselen, maar 20 stuks vind ik toch wat te gortig hoor. ;)
Meer dan 1 of 2 als de prijs te pruimen is, heb ik niet nodig om vooruit te kunnen.

Ik had ook al ergens iets gezien dat zelfs op 1s lipo al werkte (ideaal voor een klein project), maar helaas kan ik dat niet meer terug vinden. :( Die beste man had er zelfs al een micro hexacopter mee gemaakt MET FPV enal, met propellers van ik denk amper 1.5", je propte het ding zo in je zak. Erg mooi en ik wilde dat ook eens proberen.

EDIT
Wel een plaatje gevonden:
1692-mini-hexacopter.jpg


En in het spaans stond er dat hij 40 gram weegt met CMOS camera en daarmee vliegt het ding ook nog eens 14 minuten.
 
Wahahah hier is een video van zijn FPV, gewoon dikke telemetrie erop!
En het geluid alleen al.. wat een mug!


En een beetje doorvliegen heeft hij ook totaal geen moeite mee. :D

 
Laatst bewerkt door een moderator:
Bij een 3" propeller quadje heb je een "hart" van 50mm diameter over waar alles in moet, anders worden de propellers teveel geblokkeerd. Er kan dus een bordje in van maximaal 35x35mm.

Quad 3.jpg


Met een standaard KKuk bordje heb je al een diameter van 70mm, en dat hangt flink in de propellers. Pas bij 5" wordt de propellermaat een beperkende factor bij het formaat van de quad, daaronder is het de blackboard die de propellers naar buiten dwingt.

Ik heb ook al aan 30mm EDFjes gedacht, maar ik denk niet dat een multicopter controller daar vrolijk van wordt (enorme RPM, dat tijd nodig heeft om op/af te spoelen), plus het til vermogen is ronduit treurig volgens mij. ;)
 
KK bord kantelen?? En dan de gyro's draaien, lijkt mij geen probleem te zijn, als je gyro's maar goed zitten.
Jij wilde een projectje Sven, bord kantelen en dan kan je alle kanten op, sliert van ESC eronder en dan kun je helemaal zo klein als je wilt :) :).
Dat kleine spul is denk ik niks voor mij, ik moet eerst maar eens trainen met zo'n loebak (die nu voor me ligt aan de lader).
 
De KK bordjes waarbij je losse gyro's moet slopen gebruik ik al niet meer. ;)
Kan geloof ik ook niet meer omdat de gyro's van hobbyking nu anders gemaakt worden.

Ik heb al lekker lopen raggen binnen met mijn mini quad,
ik erger me wel dood aan de stront trage yaw bij quadcopters,
een coax heli lacht hem nog uit wat dat betreft.
Nog maar eens kijken hoe ik dat ding in UFO mode krijg.
 

Oeh, das wel heel perfect eigenlijk. ;)
Alleen snap ik niet wattie er nu mee wil doen.
Hij verkoopt ze, maar zonder sensors?
Dus moet je zelf gyro sensors solderen ofzo?
Uit de hobbyking gyro's komen inmiddels hele andere sensoren iig.

25 dollar is iig ook niet duur.
Maar dan wil ik wel eerst weten hoe het zit met die sensoren. ;)

Ik ga er gelijk achteraan, een wiiboard FPV microcopter lijkt me gigantisch leuk.

Bedankt Edo!
 
Laatst bewerkt:
Back
Top