Veiligheid zonder aarde aansluiting

Hallo,
Ik heb een vraag over de veiligheid van de electra hier.
Woon in een oud huis en geen van de wandcontacten heeft aarde

Nu ben ik bezig een TL armatuur en ventilator aan te sluiten, op het armatuur staat dat je er voor moet zorgen dat het goed geaard is... nu draait alles hier dus zon beetje zonder aarde incl een paar computers etc.

Maargoed hoe eng is dit nu eigenlijk? de groepenkast is verder opzich wel redelijk modern zonder de ouderwetse stoppen.

Hier een foto van het ventilatortje ik weet niet waarop ik de aarde kan aansluiten:
http://i40.tinypic.com/s66tn5.jpg

Wil maar voor bepaalde electronica een beveiligde stekkerdoos gaan gebruike met zekering, helpt dit voor de veiligheid om de lamp en fan aan te sluiten? zoals op de foto hieronder
pro_179_60006_0_1.png

Echt modelbouw is het niet sorry maar ik sluit ook mn lader/voeding voor de accus op zon stekkerdoos aan
Alle comments welkom
Groeten
 
De aardedraad wordt gebruikt als er kortsluiting plaatsvindt in de nul of fasedraad. Je groepenkast krijgt dan een melding "lekkende stroom" en gooit de AARDlek eraf.

Het risico zonder aardlek is dat als bijvoorbeeld je ventilator in de fik zou vliegen de stroom er continue op blijft staan.

Een mooi voorbeeld bij de TL buizen is bijvoorbeeld dat als jij er geen buis in hebt zitten en even wil kijken of de koperen plaatjes in het armatuur nog vastzitten :lol: je gewoon stroom krijgt en jij als je pech hebt leuk met je hand aan het armatuur blijft "plakken" omdat de stroom er niet afknalt.

In prinicipe is het gewoon goed om al je apparaten en verlichting incl aardedraad aan te sluiten.
 
En zo'n stekkerdoos kun je gebruiken maar dan zal je inderdaad wel de aardedraad aan je ventilator moeten aansluiten. Dit kan volgens mij niet bij jou ventilator.
 
Bedankt voor je reactie ik begrijp het een beetje...
Het blijft dus eigenlijk een onveilige situatie als er hier een apparaat doorbrand, dan blijft de stroom er op staan met dus meer kans op brand

Het ventilatortje is van plastic, begin nu te denken dat het misschien helemaal niet de bedoeling is om een aarde aan te sluiten op de ventilator (hmm edit in de manual staat make sure device is properly earthed.. zou net weten hoe ik dat moet doen)
Het tl armatuur is van metaal, en er zit een normale voedingskabel aan dus met aarde (zelfde als bij een PC)

Ik wou de fan en lamp aan en uit schakelen dmv die beveiligde stekkerdoos en ben niet van plan de contactpunten van de lamp vast te pakken als er stroom op staat :P
Helpt die beveiligde stekkerdoos wel als het stopcontact waar hij in komt alsnog geen aarde heeft? dr zit een zekering etc in dat ding zelf.

Veiligheid voor alles he hoor het graag als je het weet
Dit is natuurlijk basis kennis dus ik schaam mij wel een beetje ^^
Grts
 
Wat een onzin.

Aarde wordt niet gebruikt om het apparaat te beschermen maar de gebruiker. Als door een fout de netspanning op de (metalen) behuizing komt te staan, wordt deze afgevoerd naar aarde. Zou dit niet het geval zijn, dan zou bij aanraking van de behuizing de spanning via het lichaam naar aarde kunnen afvloeien, met electrocutie tot gevolg.

Dit geldt vooral voor apparaten die niet via de aardlekschakelaar zijn aangesloten zoals wasmachines en keukenapparatuur. Omdat bij "natte"apparaten vaak sprake is van geringe lekstromen worden deze niet via de aardlekschakelaar aangesloten.

Bij ongeaarde apparaten zorgt de aardlekschakelaar voor bescherming tegen aanraken van spanningvoerende delen. Als er onbalans ontstaat in de stroomsterkte van de fase en de nul (er vloeit stroom weg naar aarde) dan spreekt de aardlekschakelaar aan en schakelt deze de spanning uit.

Bij kortsluiting in een apparaat verbreken altijd de zekeringen de stroomkring. Of het apparaat nu geaard is of niet.
 
Erg bedankt :D
Als ik dit goed interpreteer is het een pak van mijn hart:

"Bij ongeaarde apparaten zorgt de aardlekschakelaar voor bescherming tegen aanraken van spanningvoerende delen. Als er onbalans ontstaat in de stroomsterkte van de fase en de nul (er vloeit stroom weg naar aarde) dan spreekt de aardlekschakelaar aan en schakelt deze de spanning uit."

Je zou al met een horrorbeeld door het leven gaan dat je angst moet hebben om smorgens een klap op je wekkerradio te geven of het gemiddelde bureaulampje in gaat schakelen.

Enige comments over de meerwaarde van een beveiligde stekkerdoos in mijn situatie, of voor het gebruik van mijn voeding/lader voor de RC accus?
Of valt er nog wat te doen om het veiliger te maken? (iets tegen het metalen TL armatuur mss)

Maar volgens mij kan ik nu weer met een beetje gerust gevoel weer verder gaan met mijn knutselpraktijken.. :D
Grts
 
Het is het veiligst een apparaat met een metalen behuizing te aarden. Als er iets mis gaat en er spanning op de metalen delen komt te staan vloeit deze naar aarde. Het beste volg je de instructies van de fabrikant van het apparaat.

Het menselijk lichaam is niet echt gemaakt om stroom te geleiden. Een stroom van enkele 10tallen milliAmpères kan al dodelijk zijn....
 
Thanks
Zoals ik het wel begrijp is de enige manier om dat te verwezenlijken de instalateur bellen om mijn wandcontact van aarde te voorzien... :(
Zit ook vaak genoeg met mn voeten tegen de computer aan, die staat dus ook zonder aarde.
Maar dit is dus aleen als je dan echt het armatuur aan zou raken terwijl er iets mis zou zijn, niet waaran het bevestigd is?
Ik kan zelf dus echt niets doen he? :(
Grts
 
Je wilt waarschijnlijk niet weten hoeveel computers, voorzien van een randaardestekker, op een contactdoos zonder randaarde zijn aangeloten.
 
Hehe nee guess not, normaal ben ik ook zon persoon die er niet bij stil staat :X
Nu ik zelf dingen in elkaar zet en ff lees wat er op staat en in de manuals ga je er toch over denken.

Misschien moet ik er maar werk van maken om de boel geaard te krijgen, bepaalde dingen zoals electrische waterkoker in de keuken etc vertrouw ik ook al van geen kant.
Maar zal wel een kostelijke operatie zijn om het huis te aarden
Iig bedankt voor alle rappe reacties ik denk dat ik het nu snap
Groeten
 
Bedankt voor de goede zorg ik heb het nagekeken en die zit gelukkig wel op een geaard wandcontact, is ook nog maar een anderhalfjaar terug geinstalleerd
Ben al een stukje tegengekomen over 'de natte groep' ik ga er van uit dat dat wel op orde is is door de installateur gedaan allemaal.

Ik heb nu trouwens een geaard contact gevonden in de keuken ook, dikke meevaller. Die ga ik zeker in gebruik nemen. Misschien maar met een verlengsnoertje
Grts
 
PC zonder randaarde kan gezeur geven, niet altijd.

Je CV leidingen en radiatoren zijn over het algemeen wel geaard. Draadje bijhangen.

Keuken en badkamer wordt RA meestal wel toegepast. De rest van het huis was/is geen verplichting.
 
Zo is het maar net, en nu ik me wat meer bewust ben geworden is het ook fijn voor de gemoedsrust :D
Ah tegelijk met d.knoppers heb gelukkig nog geen ellende gehad met PCs, er staan er hier meerdere en ze staan verspreid dus alles op geaarde contacten zetten gaat voorlopig niet lukken.. zal mijn voetjes angsvallig uit de buurt gaan houden :p
Grts
 
zoals hier boven al gezegd word als er een verwarming in de buurt zit deze koppelen aan je pc is een goede tijdelijke oplossing.
 
Volgens mij heb ik wel eens achter een radiator zon koperdraad de muur in zien gaan..
Zal morgen bij daglicht eens kijken
 
zoals hier boven al gezegd word als er een verwarming in de buurt zit deze koppelen aan je pc is een goede tijdelijke oplossing.

Dat is geknoei. Als er iets mis is met die aarde dan zet je de hele CV-installatie en misschien ook wel de waterleiding onder spanning. Een CV-buis of een waterkraan wil je dan niet aanraken...

Een 230 Volt installatie is een serieuze zaak. Gerommel hoort daar niet bij. Dat is werkelijk levensgevaarlijk.
 
Wat mis ik.. Gewoon de walcontact doos van de muur aftrekken, en even kijken of er wel een RA draad loopt? Bij ons in huis zit dat er gewoon achter, dubbelgevouwen en afgetaped, maar lang niet alle dozen zijn RA;)
Grote kans dat je dan gewoon RA kan aanleggen door een andere contactdoos te halen bij de Doehetzelver;)
Anders, een draadje trekken is niet heel moeilijk.je moet alleen wel mikken en weten waar je de trekveer een bocht moet laten maken en dat is t moeilijkst..

Mijn PC is ook niet geaard, en heb kachelbuizen erachter langs lopen(lekkere warme voeten tevens).. en ik moet dan echt niet het metalen deel van een USB kabeltje aanraken want dan voel ik het wel... toch binnenkort maar even aarden i think:)
 
Bij ons loopt er op veel plekken ook geen randaarde door de muren, en dus ook geen wandcontactdozen. Keuken en douche wel. Het is nog nooit een probleem geweest gelukkig, ook niet met pc's edg. Helaas een huurhuis, dus het blijft ook zo.
 
Back
Top