Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Bedankt voor het compliment. Nope, geen ict ervaring. Wel voldoende programmeer ervaring en een creatieve geest met "out of the box" ervaring ;-)Heb je een ICT opleiding gehad Joop? Knap werk!
Heb je een ICT opleiding gehad Joop? Knap werk!
Al zou ik een Due gebruiken en minder externe componenten, maar da's slechts een keuze.
Bij vol gas gaan de uitgangen van de Aeroquad waarschijnlijk echt naar vol. Dit betekend dat de PID-regelaar alleen nog maar kan regelen door het vermogen te verminderen. Dit moet ongeveer dubbel zoveel zijn. Door de vertraging kan het zijn dat het I-deel van de regelaar te ver verloopt. En het verlopen van het I-deel kan de verstoring veroorzaken in het vliegbeeld.zoals het probleem als ik vol gas heb gegeven dat de trim ontregeld is.
Al zou ik een Due gebruiken en minder externe componenten, maar da's slechts een keuze.
Zoals ieder weldenkend mens waarschijnlijk ;-) Maar ik heb mijzelf in het begin de "beperking" van de Arduino Uno (ofwel de AtMega328 op 16MHz) opgelegd. Maar mij hoor je niet klagen. Ik ben altijd wel in voor een uitdagingZoals mij dus :wink:
Zoals ieder weldenkend mens waarschijnlijk ;-) Maar ik heb mijzelf in het begin de "beperking" van de Arduino Uno (ofwel de AtMega328 op 16MHz) opgelegd. Maar mij hoor je niet klagen. Ik ben altijd wel in voor een uitdaging![]()
Ik zou zeker voor de Due gaan. Dan kan je ook wat lomper programmeren met je berekeningen![]()
Ik wilde toch even reageren op het throttle verhaal.
Ik heb zelf veel ervaring met DJI.
Bij DJI is het zo dat in atti en gps modus de throttle geknepen word. Alleen in manuel mode kan je echt vol gas geven.
Ik heb altijd begrepen dat dit gedaan is om de motoren genoeg speling te laten hebben om de multi de corrigeren.
Bij DJI is dit dus in de software geregeld.
Hee Joop, hoe voed jij je arduino? Mijne gaat via de esc van motor 1. Maar vanavond ging mijn quad weer door z'n hoeven. Gelukkig geen schade, alleen 4 verbogen pootjes. De ontvanger stond te knipperen, duidend op een tijdelijke stroom dip. Ik zit er over te denken om de electronica via een 7805 direct aan de lipo te koppelen.
Een 7805 gaat niet goedkomen, een standaard uitvoering heeft ruim 2 volt meer nodig
om goed te kunnen werken. Een spanningsdip voorkom je daar zeker niet mee.
Daarom kan je ook weinig met een buck converter, als je de dippen er ook wil halen moet je opzoek gaan naar een schema van een buck-boost converter.
Ik ga hem voeden via de 5V bus, daar zitten alle ESC's op dus zelfs als 1 ineens niet meer voed heb ik nog power van de andere.