Werpmodellen wedstrijd Maldens vlak op 2e kerstdag

Traditioneel wordt er op 2e kerstdag door de NLC een vrije vlucht werpmodellen wedstrijd georganiseerd op zweefvliegveld het Maldens Vlak. Weer of geen weer, het maakt niet uit, de wedstrijd gaat altijd door. EN JULLIE ZIJN HIER ALLEN VOOR UITGENODIGD!
Het evenement begint om 11.00 uur en duurt tot 14.00 uur, waarna de prijsuitreiking volgt.

Er wordt gevlogen met HLG's en DLG's en er is een apart klassement voor HLG junioren (t/m12 jaar).

Haal dus het stof van je chucks af en kom naar Malden om mee te doen aan dit spektakel.
De regels zijn simpel en relaxed:
7 ronden zonder rondetijden. 2 pogingen per ronde. Vluchten onder de 5 seconden mogen over, maar dat hoeft natuurlijk niet. De max-tijd is 60 seconden.
HLG en DLG zijn aparte klassen, dit om het een beetje eerlijk te houden voor de HLGers.

Deelname is gratis. Het enige addertje is: de persoon die de wedstrijd wint is verantwoordelijk voor het maken van de prijsjes voor volgend jaar ;-)
Vorig jaar heeft Bastiaan gewonnen, dus dit jaar heeft hij prijsjes gemaakt.

Weet je niet hoe een chuck eruit ziet? Of ben je op zoek naar een bouwtekening, neem dan eens een kijkje op de site van de NLC (http://nijmeegseluchtvaartclub.nl/bouwtekeningen.htm). Daar staan een paar bouwtekeningen van modellen die zeker de moeite waard zijn.
De "Mikkie" is een leuk, simpel te bouwen model voor junioren. Op de site staat ook een mooie bouwbeschrijving.
De "Windlover" is een wat groter model met uitzonderlijke prestatiemogelijkheden. Dit model heeft in het verleden al meerdere malen deze wedstrijd gedomineerd.

Mocht het je niet lukken om voor 2e kerstdag nog een chuck te bouwen, dan is er wel een model te leen. Ik neem zelf 2 modellen mee, die ik hiervoor beschikbaar stel.

Fijne kerstdagen allemaal en tot ziens op 2e kerstdag op het Maldens Vlak.


Met vriendelijke groet,

Jurgen
(voor info, bel gerust: 06-29553724)
 
Hallo vliegers,
Heb het nodige uitzoekwerk gedaan en een chuck is volgens mij een verzamelnaam [emoji28] mag ik weten hoe een chuck bedoeld door jullie eruit ziet ?
En is er een goede tekening ?
Ook hiervoor heb ik de site luchtvaart Nijmegen doorzocht en stond niets bij genaamd chucky ? Hahahaha
Geen haast.......

Fijne dagen allemaal , gr Gerjan
 
Hallo vliegers,
Heb het nodige uitzoekwerk gedaan en een chuck is volgens mij een verzamelnaam [emoji28] mag ik weten hoe een chuck bedoeld door jullie eruit ziet ?
En is er een goede tekening ?
Ook hiervoor heb ik de site luchtvaart Nijmegen doorzocht en stond niets bij genaamd chucky ? Hahahaha
Geen haast.......

Fijne dagen allemaal , gr Gerjan

Hoi Gerjan,

Uhm, ja, chuck wordt ook wel vrije vlucht HLG (hand launch glider) genoemd op internet.
clubkamp-2012-4.jpg

Gliders+Cropped.jpg


Ik weet niet wat je precies verwacht van een goede bouwtekening. We hebben op de club een enkele 1:1 bouwtekeningen liggen.
Maar meestal worden er tekeningen met maatvoering op A4 gemaakt. Het voorbeeld van de Windlover is denk ik goed en duidelijk. Hier is een link:
http://nijmeegseluchtvaartclub.nl/download/windlover.pdf

Groet,
Jurgen
 
En dan natuurlijk nog even het verslag van de jaarlijkse NLC kerstchuck-wedstrijd. In tegenstelling tot vorig jaar, was het deze keer erg aangenaam vliegweer (voor zover het weer aangenaam kan zijn in december). De temperatuur was zo rond de 4 graden Celsius en door de zwakke wind uit zuid-westelijke richting hoefde er dit jaar niet in bomen geklommen te worden.
Er waren in totaal 16 deelnemers, waaronder 5 junioren. Naast HLG kon er ook weer vrije vlucht DLG gevlogen worden. In de laatste klasse was Bart echter de enige deelnemer. Ook was er één vrouwelijke deelnemer. Er was echter geen rekening gehouden met een apart dames klassement.

Zoals gezegd was het aangenaam vliegweer. Maar het was ook moeilijk vliegweer, dat wil zeggen dat er weinig thermische activiteit was op het veld. Dat is ook te zien aan de tijden die gevlogen zijn. De max, welke op 60 seconden gezet was, is slechts één keer gehaald. Bart vloog met zijn VV-DLG in de allerlaatste wedstrijdvlucht van de dag de 60 seconden uit en DT-de mooi binnen het veld (jawel, zijn kist was voorzien van een elektronisch DT-systeem).
Kijkende naar de eindscores is te zien dat het vooral in de top erg spannend was. Het verschil tussen plaats 3 en 4 is bijvoorbeeld slechts 1 seconde! En ook tussen de eerste en tweede plaats bij de junioren zit slechts 9 seconden.

De prijzen zijn dit jaar verzorgd door de winnaar van vorig jaar: Bastiaan.
Alle junioren kregen een prijs en daar waren ze heel erg blij mee!
Voor de dames waren er geen aparte prijzen, vandaar dat er geïmproviseerd werd met een zoen van de voorzitter. Dit sprak de andere vrouwelijke toeschouwers wel aan, dus volgend jaar hopen we meerdere vrouwelijke deelnemers te mogen verwelkomen
 
Hallo allemaal
Ik ben nog vrij nieuw met het bouwen van vrije vlucht modellen.
Heeft er iemand een 1.1 tekening voor mij te leen,van een goed vliegend model.
 
Laatst bewerkt:
Bedankt voor de info.
Kan het zijn dat er nog een tekening is van de windlover,waar de dikte van het materiaal op staat.
Of kijk ik niet goed.
 
Laatst bewerkt:
Back
Top