Bouwverslag smit rotterdam

Primer zit erop, rood eroverheen. Drie lagen rood al, kijk even of een vierde nog nodig is. Droogt supersnel! Dan afplakken voor zwart.
 
  • Like
Reactions: k-k
Primer zit erop, rood eroverheen. Drie lagen rood al, kijk even of een vierde nog nodig is. Droogt supersnel! Dan afplakken voor zwart.


Zo, jij bent snel! Was de romp al helemaal dicht en geplamuurd/geschuurd?

Motip droogt idd supersnel. Zeer fijn spul en werkt erg prettig.
 
Marijke, Je houdt de spanning er wel in en windt ons allemaal om je vinger! Van mij mag het hoor. Gr. Klaas.
 
Fijn, klaas! Heb vandaag de schroeven , ankerketting en ankers besteld. Nu durfde ik wel. Alleen de washers, dat wordt een dingetje. Op zoek naar wasmiddelendoppen....
 
BD5C676E-C744-4A96-A40D-3AE5417959A1.jpeg
 
Dat zijn de straalbuizen. Je zou deze bijvoorbeeld kunnen maken van een stuk PVC buis van de juiste maat, afhankelijk van de maat schroeven die je hebt besteld
 
Straalbuizen lopen een beetje taps. Ze werden bij gebrek aan een draaibank ook wel van een passende maat beker gemaakt. Maar die moet je weer net hebben. Als je nog voldoende hout hebt, ringen zagen en stapelen. Ook dan kun je ze taps maken. Gr. Klaas.
 
Smit Rotterdam Marijke.jpg


Marijke, Zit nog even te kijken naar het resultaat en vraag me af waarom je niet bent gaan plamuren op de laag primer. Of heb je dat wel gedaan? Zie nog zoveel onregelmatigheden. Gr. Klaas.
 
Ja Marijke, Nu we weten wat er met je handen aan de hand is kijken we gelijk door een andere bril. Vind het nogal moedig van je dat je dan aan zoiets begint. En met het houtwerk van Billing Boats heb je het niet getroffen. Dat is erg grof van structuur. Ondanks dat je niet van "natte" verf houdt raad ik je aan om houtwerk voor platte vlakken één of meerdere keren te behandelen met een blanke lak op acryl basis. Dat vult de poriën, waardoor je later een veel gladder resultaat krijgt. Het moet allemaal wel hanteerbaar zijn voor je. Succes met de bouw van de Smit Rotterdam en we volgen je vorderingen. Gr. Klaas.
het blijft kloten met mijn handen klaas. Ik heb een hele dag(twee keer drie uur en ik kon met links helemaal niks meer) geschuurd en geplamuurd. Mijn rotterdam is ietsje hobbelig, maar, inmiddels is de polyester droog, en spiegelglad geworden! Tevens zijn de instabiele houtverbindingen opgelost. De buitenkant heeft de goede lijnen en daar gaat het mij om. Nogmaals, een spierziekte is geen lolletje maar het houdt mij niet tegen. Einde onderwerp. Het door mij uitgezochte hout komt nu aan de beurt, de opbouw, en die is in beeld, wordt erg mooi. Ik verheug mij er al op.
 
Marijke, Niets ten nadele van je inzet en wetende wat er met je handen aan de hand is diep respect voor je doorzettingsvermogen. Zelf zou ik er al lang het bijltje bij neer hebben gegooid. Maar mijn handen doen (min of meer) wat ik wil. Maar ook bij mij speelt de leeftijd en handigheid me parten. Waar ik 5 jaar geleden geen moeite mee had moet ik nu een paar keer bij nadenken en een ander tempo aanhouden. En dan heb ik de "handicap" dat ik door een schippersbril kijk en ook nog tot op zekere hoogte een perfectionist ben. Dus niet gauw goed genoeg. Bij mij ontbreekt het meestal aan geduld. Wil te gauw resultaat zien. Blijft er toch een advies: Doe lekker je ding en als het voor jou acceptabel is, wat hebben wij dan te muiten? Ieder bouwt op zijn eigen niveau en haalt daar zijn of haar voldoening uit. Mijn of onze fout is dat we ons voorstellen hoe ik of wij het zouden doen en daarbij algauw vergeten wat jouw beperkingen zijn. Dus zie dat deel maar een beetje door de vingers en gebruik de aanbevelingen die voor jou te hanteren zijn. En houd ons op de hoogte van je vorderingen. Succes verder met de opbouw! Gr. Klaas.
 
Blijft inderdaad lastig met zo’n spierziekte. Desondanks blijf je wel bezig en zoals Klaas al zegt, had ik waarschijnlijk al opgegeven. Het gaat daarbij met name om de plezier die je er aan beleeft tijdens het bouwen. En dan ook nog zonder bouwpakket! Knap hoor. Ga zo door en maak er wat moois van.
 
Gaat lukken heren, het bouwen is het leukste voor mij. Morgen andere zijde in de epoxy, overmorgen weer verder.
 
Het motto bij onze vaargroep is : " Een ieder bouwt naar zijn vermogen en kunnen"

.Dat betekent dus dat het resultaat altijd het mooiste is dat er door de persoon gemaakt kon worden.
Niemand denkt: Hmm. Dit wordt veel te mooi. Weet je wat? Ik ga er wat aan verneuken.

En dan heeft TS niets om zich voor te schamen!
Ik wist niets van de beperking en was al danig onder de indruk.
Het is gewoon een prachtige boot aan het worden.
 
Back
Top