Van Smit Rotterdam naar Flemish Scout

nou droop.

het ziet er wel heel gaaf uit ! Maar ik vind toch dat je iets aan het achterdek moet veranderen, ik vind het nu nog te veel een look a like van de Rotterdam.

Mando
 
Droop, waarom gebruik je gewoonlijk geen airbrush?

Ik zit namelijk al een tijdje te denken om een airbrush aan te schaffen omdat het mij makkelijker lijkt dan met de kwast te verven. Of zit ik er dan naast met deze gedachte?
 
Hoi Xander,

Neen, je zit er zeker niet naast met je gedachte. Een airbrush is inderdaad voor een modelbouwer een grote aanwinst (als je tenminste een goed exemplaar aanschaft: double action). Daarom werk ik ook steeds met zo'n spuit.

Maar je weet hoe ik over werkschepen denk. Ik heb ze liever een beetje vuil en versleten en met de kwast kan ik nu eenmaal beter dat effekt bereiken dan met de airbrush. De moeilijke plaatsen heb ik bij de Scout nu eenmaal wel gespoten maar dit was hoofdzakelijk omdat het model nu eenmaal al in elkaar gestoken is en omdat sommige plaatsen daardoor nu eenmaal moeilijk met het penseel te bereiken zijn.

Mijn statische modellen zijn wel allemaal met de airbrush gespoten. :wink:

Dus, als je een airbrush wilt aanschaffen dan zou ik je dat zeker aanraden. Je zal er zeker heel veel plezier aan beleven.



Droop
 
Bij Droop roesten de schepen al op de Werf. :lol: :lol:

Maar een werkschip hoort niet netjes te zijn, het is geen jacht.
 
jan schreef:
Bij Droop roesten de schepen al op de Werf. :lol: :lol:

high_five.gif
:lol: :lol:


Droop
 
Bedankt voor de informatie, Droop.

Ik dacht al dat het zoiets was, dat het jou dan te netjes wordt.

Ga je haar eigenlijk RC maken of word het een statisch model?
 
xxman zei:
Bedankt voor de informatie, Droop.

Ik dacht al dat het zoiets was, dat het jou dan te netjes wordt.

Ga je haar eigenlijk RC maken of word het een statisch model?

Lijkt me niet dat Droop zoveel moeite voor een statisch model doet :lol:
 
Het was de bedoeling om haar met een rc-installatie uit te rusten.
Maar aangezien ze door de oorspronkelijke bouwer volledig dichtgelijmd is zou ik té veel schade moeten aanbrengen om haar open te werken en er een installatie in te steken.
Daarom zal ze haar dagen moeten slijten als een statisch model terwijl haar zusjes hier lekker in het water plonsen. :lol:

Maar... ik heb ondertussen al gezien dat Model Slipway de Dutch Courage in hun assortiment heeft. 't Wordt tijd dat ik nog eens dringend kontakt opneem met Jackie. :wink:



Droop
 
Droopy'ke zei:
Het was de bedoeling om haar met een rc-installatie uit te rusten.
Maar aangezien ze door de oorspronkelijke bouwer volledig dichtgelijmd is zou ik té veel schade moeten aanbrengen om haar open te werken en er een installatie in te steken.
Daarom zal ze haar dagen moeten slijten als een statisch model terwijl haar zusjes hier lekker in het water plonsen. :lol:

Maar... ik heb ondertussen al gezien dat Model Slipway de Dutch Courage in hun assortiment heeft. 't Wordt tijd dat ik nog eens dringend kontakt opneem met Jackie. :wink:



Droop

Zonde, zonde, zonde Droop!! Wat een kl*jo die vorige bouwer haha :lol: Anders heb je misschien een mooi sleepobject voor die Dutch Courage :lol:

Christian
 
hawser

Kan beide pagina.s niet vinden zal ergens wel wat fout zijn :oops:
Zou zeggen probeer het zelf eens
mvg :!:
Frederik :D :D
 
Frederik,
De eerste link pakt per ongeluk dat laatste puntje (.) mee, en de 2e is niet goed aangesloten (zit per ongeluk een spatie in). Als je hierop let, dit verbetert, werken ze wel ;)
 
De links in Hawser's posting heb ik ondertussen reeds aangepast. Alles werkt nu naar behoren. :wink:

Hawser schreef:
Waarom moet ik altijd by Flemish Scout denken aan Famous Grouse?
:proost: Gezondheid! :lol:

Bedankt voor de links. Ik zal vanavond als ik thuis kom eens een kijkje nemen naar de Ormesby Cross . :wink:



Droop
 
De Vlaamse dame heeft deze week haar oude schoentjes gewisseld voor een paar spiksplinternieuwe, 45mm 3-blads messingschroeven:

FlemishScout033.jpg



De draadjes die de oude relingen moesten voorstellen zijn nu ook verwijderd. Het vervelende aan dit klusje was dat de draadjes op sommige plaatsen met ca lijm aan de stutten waren vastgelijmd. Dus moest ik deze stutten uit het hout gaan wrikken waarna ik ze boven een vlam moest houden om de ca lijm uit de gaatjes te branden. Vervolgens moesten deze stutten terug worden proper gemaakt om ze dan vervolgens weer op hun plaats te lijmen. Een monnikkenwerkje!

De dekken hebben nu ook hun groene kleur gekregen.

De foto's:

FlemishScout032.jpg


FlemishScout035.jpg


Ik ben nu bezig met de stutten van een nieuw verflaagje te voorzien. Eens dit achter de rug is dan worden er met lasdraad nieuwe relingen aangebracht.



Het einde is nog verre van in zicht.

schepen14.gif




Droop
 
Terwijl Robert met het forum druk in de weer was, heb ik wat aan de Scout verder gewerkt.

FlemishScout044.jpg

De masten zijn nu reeds geplaatst.


FlemishScout043.jpg

De schouwen hebben hun plaatsje gekregen op het kasteel. Ondertussen staat er nu ook reeds een logo op maar dat zien we later wel.
De bluskanonnen van Billing Boats waren echt te belachelijk om ze terug te plaatsen. Ik heb deze dan maar gewisseld voor wit metalen exemplaren van Model Slipway.


FlemishScout042.jpg

Maar het meeste werk heb ik toch gehad aan het maken van het helidek.
Dit heb ik met plankjes van een sinaasappelkistje in elkaar geflanst. Het leuke is dat daar niets meer van te merken valt. De 'H' en de gele cirkel zijn er gewoon opgeschilderd.
De contouren van de letter heb ik met masking tape afgeplakt maar de gele cirkel was een ander paar mouwen. Met behulp van twee ronde schoteltjes (verschillende diameters natuurlijk) heb ik eerst met potlood de cirkel getekend. Vervolgens was het een kwestie van mooi binnen de lijntjes te schilderen. Afijn, het staat er op... ... .
De houders voor de veiligheidsnetten zijn gemaakt met stukjes plastic en messingdraad.
Hier moet ik nu nog de netten aan bevestigen.

Wordt vervolgd.

Droop
 
Laatst bewerkt:
Eventjes een impressie van de werkzaamheden tot op heden:

FlemishScout049.jpg

FlemishScout048.jpg

De kranen en reddingssloepen staan nu ook terug op hun plaats. Die sloepen waren een echte ramp: stof van jaren oud, nicotine ... pffff. Afijn, na een ontvettingsbadje en een nieuw laagje verf zien ze er nu terug als nieuw uit. De dekzeilen op de deze bootjes heb ik uit papier gesneden. Vervolgens een laagje groene verf erover heen en hupsa... klaar. Ziet er al veel beter uit.



FlemishScout052.jpg

De fenders en reddingsvlotten zijn ook terug geplaatst.


FlemishScout053.jpg

FlemishScout054.jpg

Achteraan de accomodatie moet ik nog de verluchtingsroosters aanbrengen. Mag ik zeker niet vergeten!


FlemishScout055.jpg

FlemishScout047.jpg

En zo ziet de Scout er momenteel uit.



Wordt vervolgd,



Droop
 
Het blijft een gek idee, dat een boot mooier wordt naarmate ze ouder lijkt.. je hebt het mooi voor elkaar, Droop ;)

*Dikkie gaat nu op zoek naar een abboneer-op-draadje functie*
 
Bedankt Dikkie. Tja, dat een boot mooier wordt naarmate ze veroudert, is natuurlijk een kwestie van smaak. Maar persoonlijk ben ik het helemaal met je eens hoor.

Vandaag heb ik een hele namiddag en een stuk van de vooravond besteed aan het maken van het veiligheidsnet rond het helidek.
Eerst zat ik te denken aan verbandgaas om het net te maken maar dit is voor deze schaal te fijn. Dus zat er eigenlijk niet veel meer op dan zelf het veiligheidsnet te gaan maken.
Draadje per draadje heb ik dat kl*reding aan elkaar geweven. Ik kan geen draadjes meer zien!
schrikken.gif


FlemishScout056.jpg

Eigenlijk valt het resultaat nog mee, niet?

Eer ik met de afwerking van de Flemish Scout begin, ga ik eerst de heli maken die op het dek zal moeten komen te staan.
Hoe dit zal verlopen kunnen jullie hier lezen.

Wordt nog steeds vervolgd hoor.
petje_zwaaien.gif



Droop
 
Back
Top