janzwart

27-6-Pech2-Slopen

  • Media owner janzwart
  • Date added
Update 27
Als eerste heb ik het voordek aangepakt. Door de dekbalken op maat te maken. Het voorste dekbalkje heb ik verdikt omdat de boegspriet er eigenlijk dwars doorheen gaat.

full


Ook de knecht en de nagelbank liggen klaar om geplaatst te worden.
Ik heb ervoor gekozen om het dek daarom heen te plaatsen.
Helaas heb ik geen tussendoor foto's gemaakt, alleen van het eindresultaat.

full


De boegspriet is er al ingezet en zit vast tussen de klampjes op het dek eronder.
De volgende stap zijn de berghouten. De eerste berghout ging redelijk soepel en zit er acceptabel op. Op een kiertje na maar dat kan je opvullen.
Voor het soepel kunnen plaatsen van het eerste berghout heb ik een paar spijkertjes gebruikt. Toen bedacht ik dat het wel leuk zou zijn om het berghout helemaal met spijkertjes vast te zetten. Zoals ook door anderen is gedaan. Dat leverde dus het volgende op:

full


Dit viel me tegen, ze ogen te grof en te opvallend. Daarom besloot ik de spijkers te vervangen door sate-prikker puntjes. En dat krijg je dit:

full


Dit zal een aantal mensen wel bekend voorkomen.
Toen het tweede berghout. Op de eindjes wel met een spijkertje vastzetten is wel handig. Maar eik is veel harder dan bijv. linden dus moet je wat harder tikken. En dat gaat niet altijd goed.
Kijk maar:

full


Ik had het berghout wel voorgeboord maar de plank eronder niet. Die knikte opeens naar binnen toe. Bij het van binnen uit terug drukken brak het helemaal af en dat leverde een gat op. Ik hoopte dat te kunnen dichten met het berghout en wat kneedbaar hout maar dat gaat niet lukken. Dat het echt een gat is zie je ook als de verlichting aan staat:

full


Tot overmaat van ramp tikte ik figuurtje dat juist hierachter op het gemak zat ook los. Dus dat moet ik er terug in friemelen. Maar eerst de romp onder het berghout repareren na het berghout eraf slopen. Gelukkig had ik de omlijsting van de kajuitramen nog niet gemonteerd.


Wordt vervolgd.
 

Media information

Album
Fluit in eik
Added by
janzwart
Date added
View count
533
Comment count
1
Beoordeling
0,00 star(s) 0 ratings

Share this media

Back
Top