accu laden

Ik heb een vraag, ik heb een accu van 1800mha, mijn lader laad met 140, hoe lang moet mijn accu dan aan de lader voordat deze vol is en hoe kan ik de eventuele laadtijd berekenen?

alvast bedankt
 
Voor het gemak neem ik even aan dat je een Ni-Cd of Ni-Mh accu hebt. Is dat niet het geval dan is de onderstaande laadinformatie onjuist.

Je accu heeft geen aanduiding 1800 mha maar 1800 mAh (milliAmpereuur). Je laadstroom zal 140 mA (milli Ampere) zijn, geen 140. Even letten op het juiste gebruik van natuurkundige grootheden.

Wat je doet is langzaam laden. Bij langzaamladen laadt je met 1/10 C. dat wil zeggen een stroomsterkte die 1/10 van de capaciteit bedraagt. In jouw geval dus 1/10 van 1800 is 180 mA zou moeten zijn. De laadttijd is dan 14 uur. Je laadt nu met 140 mA, dat ie iets minder dan 180 mA. Dan moet je wat langer laden, zeg zo'n 18 uur.

Uitrekenen doe je alsvolg: capaciteit : laadstroom x 1.4 = laadtijd.

Als je het voor jou accu uitrekent kom je uit op 1800 : 140 x 1.4 = 18 uur.

Voor het overladen van de accu hoef je niet bang te zijn als je met een dergelijk lage stroom laadt. Niet vergeten de accu na 18 uur van de lader te halen. Dagenlang door blijven laden vindt de accu op den duur niet fijn.
 
Laatst bewerkt:
En Melvin F1 staat nu dus definitief op mn Negeerlijst.. man, kom toch eens over de brug met zinnige opmerkingen.. daarbij, jij laad een ontvanger accu lekker snel op! veel succes ermee!

Zoals NPS beschrijft kan het niet fout gaan;)
 
Rustig laden is altijd beter dan kan je accu niet heel warm worden dat is er ook geen grote risico's op ernstige branden net als op youtube lipo explosions.
 
Back
Top