Autolak voor Funcub?

Hoi.
Ik wil mijn Funcub verven,maar kan dat ook met autolak.
Weet dat er speciale elapor verf is en primer,maar dan komt zo'n verf beurtje gauw op 35 euro!
Grz,
Ronald.
 
Het schuim goed ontvetten met badkamerreiniger (om kalk weg te halen). Laten drogen en dan Motip in niet te dikke lagen opbrengen (3 à 4 lagen en vooral de eerste twee laagjes dun nevelen).

Als je de verf te dik aanbrengt, vreet het schuim wat weg. Op Elapor gaat dat niet super snel maar je gaat bubbeltjes zien. Als je de eerste twee lagen heel dun aanbrengt, bescherm je het schuim enigszins.
 
Ja weet ik Danny,maar zoals ik schreef wordt het een duur kleurtje.
Primer kost 15,95 en je hebt 3 bussen verf nodig van 6,95 per bus,zit maar 150ml in .
Grz,
Ronald
 
Ik ben geen expert, maar Elapor is een blend van PS en PE-schuim (heb ik al eens een stukje over geschreven op dit forum). Voor het lossen uit de matrijs wordt een wax gebruikt, die moet worden verwijderd voor het spuiten. Bijvoorbeeld met St. Marc. Daarnaast moet voor een goede hechting van verf aan Elapor het oppervlak actief worden gemaakt. Dit gaat het beste met MultiPrimer van Multiplex of professioneel met een fluor gas behandeling. Met één potje doe ik ongeveer drie modellen (Mentor, EasyStar en EasyGlider) zonder al te zuinig te doen.

Spuiten gaat het best en goedkoopst met een airbrush in veel dunne laagjes met Faskolor en/of Auto-Air Colors of een andere acryl verf. Motip verf is te hard en niet flexibel, dat springt er na verloop van tijd weer af. Overigens ook hier geldt dat je maar heel weinig verf gebruikt voor een model (grammen!, het meeste is oplosmiddel en verdampt immers).

Bij Elapor geldt nu eenmaal: goedkoop is duurkoop als het op spuiten aankomt.

Heb je geen kennis met een airbrush?

Veel goedkoper ... maar minder mooi is inkleuren met Edding stiften. De hechting hiervan is prima zelfs zonder voorbehandeling.
 
Laatst bewerkt:
Back
Top