Axiale Turbojet

Hallo Jos,

Wat wordt dat mooi zeg! Ik vraag mij trouwens wel af bij het zien van de laatste foto hoe je zorgt dat de centerboring in de naaf van de "stators/swirlvanes" na het lassen mooi gecentreerd blijft. Krijg je door het lassen geen ongewilde spanningen in het materiaal waardoor de boel misschien ongewild vervormt? Zo ja, hoe los je dat op, en zo nee hoe voorkom je dat dan? Ik neem aan dat de passing van de onderdelen zeer precies moet zijn bij een dergelijk apparaat dat je aan het bouwen bent, vandaar mijn vraag.

Ik ben onder de indruk van je werk; prachtig hoe secuur en precies je alle ondedelen weet te produceren.
 
Leuk dat jullie het project met zoveel belangstelling blijven volgen!

En dan de uitleg over het lassen e.d.
De stator wielen hebben een nauwe passing met de behuizingsringen. Het centreren van de behuizingen onderling gebeurd door op de behuizingsringen aan één kant een groef te maken, aan de andere kant een opstaand randje.
Voor het lassen van de wielen aan de behuizingen heb ik gebruik gemaakt van een speciaal lasapparaat dat een soort van kruising is tussen een Tig lasapparaat en een puntlasapparaat. Hiermee kunnen hele fijne lasjes gemaakt worden. De warmte inbreng in het materiaal is hierdoor extreem laag en heel erg plaatselijk. Dit is de reden dat er geen vervorming van het materiaal optreed bij het lassen en alles perfect recht en gecentreerd blijft

Het las principe is in het volgende filmpje te zien:

 
Bij deze een nieuwe update over de voortgang van de motor. De afgelopen dagen heb ik aardig wat tijd kunnen besteden aan de motor, het nadeel is alleen dat de tijd ineens veel sneller lijkt te gaan als anders...
Nieuw zijn de steunen voor de bevestiging van de motor, deze zijn volledig gefreesd en daar ging meer tijd in zitten dan ik vooraf had verwacht, maar ik ben wel tevreden over het resultaat en dat is uiteindelijk waar het om gaat.





Ook zijn nu alle bevestigingsgaten in de behuizingen geboord en waar nodig getapt.

Vanavond begonnen de handjes toch nog even te jeuken om nog iets te doen, dus heb ik het laswerk aan de buitenste gedeelte van de verbrandingskamer gedaan





 
Het is inderdaad allemaal met de hand gelast. Ik moet zeggen dat het best makkelijk gaat, alhoewel er altijd stukjes zijn die iets minder mooi worden.

Bij deze nog enkele foto's van de voortgang van de afgelopen dagen





 
S C H I T T E R E N D ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Dit is iets wat eigenlijk op JetPower 2016 ook zou moeten staan als show model ;-)
 
Ik hoop echt dat je 100% succes hebt met je ontwerp dit is een Kunstwerk aan het worden, wat dat is het al perfect Jos.

Jan
 
Bizar gaaf. :cool: Deze kan zo door als kroonjuweeltje. ;)

IMAG1147.jpg
 
De verbrandingskamer begint steeds meer vorm te krijgen. Er zaten een paar kleine foutjes in het ontwerp waardoor ik de verbrandingskamer (inclusief brandstofring) net niet als één geheel kon plaatsen in de behuizing. Nu heb ik de ring demontabel gemaakt met 3 klemmetjes.

De brandstofring is gelast, gesoldeerd en getest met gas.









Het doel is om vanavond de kamer verder af te lassen.

@Lennart,
Ik heb verder nog geen plannen om de motor in en vliegend model te plaatsen. Voorlopig hou ik eerst nog even de vingers gekruist en hoop ik dat hij gaat werken :).

@Berto,
En als hij werkt... dan mag hij in een vliegend model of misschien als showmodel voor JetPower 2016.
 
Back
Top