bandjes lijmen (offroad)

Wat zijn eigenlijk de voordelen bij het gebruik van 2WD banden op een 4WD-velg. Ik bedoel daarmee banden die eigenlijk gelijmd worden op een bredere velg en daardoor "vlakker" staan.

En onder welke omstandigheden zou je zoiets kunnen gebruiken.
nadelen zullen er wellicht ook wl zijn, als het al niet is vanwege het extra gepriegel om ze op die bredere velg netjes gelijmd te krijgen.
 
in eerste instantie de mini-spike, maar maakt dat dan iets uit?
Heeft het verschillende effecten naargelang het type band?
 
Nee hoor, ik vroeg me gewoon af wat je precies bedoelde. Maar een plattere band zal normaal gezien minder stuur geven en stabieler zijn.
Ik plak bijvoorbeeld m'n ballistics vooraan liever breed (dus het bandoppervlak is VEEL vlakker) dan smal, je hebt minder stuur maar het is veel constanter (voorspelbaarder en in elke bocht hetzelfde).
 
Gewone banden gaan bol staan bij hoge snelheden. Waarschijnlijk heb je dat minder als je smallere banden op een 4wd velg lijmt, en dus ook meer contact oppervlak.
Ben dit niet zeker, lijkt me wel een logische theorie? :p
 
Back
Top