Beginnen met karton

Kan iemand mij een boekwerk oid adviseren om te lezen vóór en tijdens de bouw van karton scheepsmodellen?
Een boek wat ik zo kon vinden op het gebied van karton modelbouw (niet specifiek voor scheepsmodellen) is dit Duitse boek. Het boek is ook in de Engelse taal beschikbaar. https://www.schreiber-bogen.de/buecher/kartonmodellbau/papierm.php
Verder een boek dat net is verschenen vind je hier: https://seawatchbooks.com/products/dutch-17th-century-ship-models-in-paper
 
Eusiv, Bedankt voor de tip. Ik dacht dat Klaas k de tip had gegeven. Het is een fraaie uitgave van een kleine 90 bladzijden. Vooral het proefmodel wat je kunt maken onder aanwijzingen , vind ik gaaf.
Ben er blij mee, al zal het enige vertraging in de bouw van de Tjiluwah gaan opleveren. eerst lezen , proefbouwen en dan verder bouwen.
groetjes
 
Dankjewel voor de tip. Ik heb ook het mooie boek "Card Modelling" van Alvar Hansen bij Schreiber-Bogen Kartonmodelbau gekocht.
beslist een aanrader.
 
Is een geduld werk en een hele uitdaging. Ik doe de laatste Tjiluwah uitvoering, al is niet overal de groene kleur voor dekken gebruikt. Over de tuigage zal ik wel struikelen. Maar het is leuk werk en puzzelen.
 
Leuk Peter. Mocht je collegas papierbouwers zoeken en tips delen bedenk dan dar er een blad is en een nl app groep. Voor de fanaten ;-). Daar zit menig Tjiwangi bouwer en zelfs de bouwplaat ontwerpers
 
Heb je al plaatjes Peter? Altijd leuk om daarmee een proces te volgen. Succes met de bouw en puzzel. Gr. Klaas.
 
Back
Top