bouw van een zeilschip

  • Topicstarter Topicstarter 3nx
  • Startdatum Startdatum
3

3nx

Guest
Ik heb een vraagje, ik zit in mij laatste jaar middelbare school en ik moet een eindwerk maken, mijn onderwerp is zeilschepen. Ik ben van plan om een schaalmodel te maken van een zeilschip (ongeveer 1 meter lengte). Daarom is mijn vraag of iemand mij kan helpen met waar ik informatie kan verkrijgen over hoe ik met zo een schip moet beginnen, de bedoeling is dat ik het volledig zelf maak. Misschien kan mij iemand een plan bezorgen over het geraamte van zo een boot, soort hout dat ik moet gebruiken, ...

alle informatie is welkom

greetz :D
 
Ga maar eens naar http://www.amya.org/us1mcons.html waar je diverse plannen kunt downloaden en een hele berg informatie hoe te bouwen.
Moet lukken daar mijn garage volstaat met diverse IOM bootjes.
Of ga naar sailsetc.com om te kijken wat je allemaal kunt kopen of spieken wat je allemaal nodig hebt.
Heb verder nog wel enkele foto's van een bouwfase.

Maar......wil je er echt voor gaan dan kost dat ook wat.

Pendelaar
 
Als eerste natuurlijk: welkom op dit forum!

Dan je vraag: informatie over een zeilboot van 1 meter
waarom zo groot?
kijk eens op de site van de NVM, de Nederlandse Vereniging voor Modelbouwers. Die hebben een set documentatie van de Basic Jolle. Deze kun je eenvoudig nabouwen: bijna alles is beschreven.
http://www.modelbouwers.nl/diversen/

Wim
 
Hallo,

De basic jolle is ongeveer het simpelste zeilschip dat je kan maken, er zijn er enkele zoals de X25 die erop lijken maar ik -persoonlijk- vind de constructie van de basic jolle het eenvoudigst. (kijk maar even op mijn homepage).

Nu, je hebt ons niet verteld of je zeilschip ook echt moet zeilen? Indien zo ... moet het radiobestuurd zijn? Je weet dat hier een prijskaartje aan zit.

De Basic is wel een puur zeilboot, er zijn geen echte schaal aspecten or overbodige 'looks'. Wil je iets dat meer op een schaalmodel van een echte boot lijkt, dan kan je even hier kijken voor de DULCIBELLA:

http://www.minisail-ev.de/mb/mb-04-35/mb-04-35-t1.htm

http://www.dulcibella-modell.de/

ik vind dit eigenlijk een heel mooi bootje, je moet natuurlijk wel de plannen te pakken krijgen (ik denk emailen maar naar Uwe).

De DULCIBELLA gaat je wel wat langer zoet houden want er is veel meer detail dan op de jolle, wat het ook wel veel mooier maakt.

Denk er ook aan dat als je naar een 1 meter boot gaat, je plots veel meer krachten op zeilservo etc hebt dan bij een 70cm boot ofzo. Dat drijft de prijs ook omhoog, je hebt dan waarschijnlijk een zeilwinch nodig ipv een goedkopere servo. Ook de mast ed moet plots steviger zijn.

70cm is ook makkelijk te vervoeren en weegt niet veel.

Laat ons eens iets weten....

Patrick
 
ach ja, indien je toch een 1 meter boot wil, er is een soort basic jolle in 1m variant :

http://www.woodenstars.net/

Je kan de plannen kopen (aan kostprijs) via de website, ik heb ze.

Mooie boot, maare toch iets veel moeilijker dan een Jolle en wel wat duurder vanwege de grotere zeilen, beslag, etc....

Patrick
 
Back
Top