Bovendek U177

Hallo Mathijs,

Hier de 3de Engel U177 bouwer.
Je probleem oplossen kan ik niet omdat ik nog lang niet zo ver ben met de bouw.
die kreukelzone ziet er wel ernstig uit,staat me nog wat te wachten.
Succes,
Mart
 
Welkom Mart

Begint het eindelijk druk te worden met de type ix d2, dacht dat ik bijna de enige was. Verder ben ik wel benieuwd hoe dat jou toren er uit ziet of gaat zien want zo te zien heb ik nog een hoop werk om mijn toren te slopen en een nieuwe te bouwen.:hammer: Vaarklaar is de mijne nog niet maar de motoren en servo's zitten er al in. Maar dan ben je er nog niet he. Water dicht maken is al een hele opgave laat staan dat ie goed duikt, dat is pas een opgave.

Groetjes Douglas
 
douglas vd heuvel zei:
Welkom Mart

Water dicht maken is al een hele opgave laat staan dat ie goed duikt, dat is pas een opgave.

Groetjes Douglas

Yoooh Douglas....

vergeet je 'het weer naar de oppervlakte komen' alsjeblieft niet????
:D :D :D

Jos
 
Mathijs,

Wat ik uit de foto's begrijp is dat je inderdaad een soort "kreukelzone" hebt, maar dat je om dit probleem op te lossen echt niet veel meer dan 1 "inkeping" hoeft te maken. Je moet wel even kijken waar de "kreukels" beginnen c.q. ophouden. Juist voor die plek maak je de zaagsnede (tot aan het bovendek) en kun je door het weer opnieuw verlijmen de zaak spanningvrij maken. Vervolgens ff plamuren, schuren en "bijtippen" met verf en je ziet er niets meer van.

Als je een "razorsaw" gebruikt en je drukt na het aanbrengen van de snede het bovendek omlaag op de onderwaterromp zie je precies hoeveel je nog moet weghalen uit de zijkant en volgens mij is dat niet erg veel.

Groetjes,
U-Kater
 
Eh ja,, Dat was ik dus vergeten he :lol: Maar jos, onder goed duiken betekent toch dat ie ook boven komt? :banana:

Douglas
 
Jos,

Helaas ben ik niet in staat om naar Biddinghuizen te komen. Wellicht dat we elkaar een andere keer kunnen ontmoeten.

Ik moet trouwens nog een "vervoerskist"maken voor ik mijn U177 uberhaupt ergens mee naar toe kan slepen.

Mathijs
 
Nou Mathijs als jij me af en toe (middels een digifotootje) helpt met de bouw van de boot dan kan ik je helpen met de bouw van de transportkist want die heb ik zojuist vanmiddag in elkaar gezet.
Het is model "Toneburst" maar dan aangepast aan het "Grote Werk" zijnde U177. Kwaliteit uiteraard en zonder kreukelzones.
Het binnenwerk is nog niet klaar. Als je belangstelling hebt dan heb ik een fotootje en een bouwtekening met maten.
Mart
 
Ik had toch octrooi moeten aanvragen op 'transportkist model Toneburst'...
het klinkt in ieder geval wat stoerder dan 'driezitbanks Eugène' of 'badkamermeubel Lulu'.... :wink: :wink:

Jos
 
toneburst zei:
Ik had toch octrooi moeten aanvragen op 'transportkist model Toneburst'...
het klinkt in ieder geval wat stoerder dan 'driezitbanks Eugène' of 'badkamermeubel Lulu'.... :wink: :wink:

Jos

Als je het dan maar niet leest in de folder van het uitvaatcentrum .... 8O 8O 8O
 
Beste Mart,

Ben geintereseerd in je "toneburst" doos. Als tegen prestatie hier de eerste digitale foto's.

Hieronder zie je het achtersteven van het onderwaterschip. Een detail wat niet door Herr Engel wordt voorgeschreven zijn de roosters voor de (twee) ronde gaten en de plaat onder de skeg.
normal_PICT0969.JPG

met hier de orignelen (foto's van de U505, Type IX-C)
seta_rudder.jpg
en
DSC_0004.jpg


Hier zie je hoe ik de problemen met het te wijd uitstaan van het bovendek heb opgelost. Eerst heb ik draadeindjes door de spoelgaten gestoken en m.b.v. 2 boutjes het bovendek precies op maat dicht geknepen. Daarna heb ik ALU strips gebogen en deze erin gelijmd:
normal_PICT0954.JPG


Tenslotte nog de laatste stand van zaken. Het onderwaterschip is zou goed als af. Het kanon en de duiktoren zijn nog los en het dek is gegrondverfd maar ligt zoals bekend uit dit draadje in de kreukels. Ook zitten er hier en daar nog draadeindjes welke nog verwijderd moeten worden:
normal_PICT0999.JPG


Zo, heb ik nu de bouwtekening van de doos verdiend (uiteraard zal ik meerdere foto's sturen)?? Mischien ook leuk als ander IX-D2 bouwers hier eens wat foto's opzetten.


Groetjes:

Mathijs
 
Verdiend Mathijs!
Foto's komen naar je emailadres omdat ik niet weet hoe je hier een foto kan plaatsen.
De lijst met afmetingen zal ik later op de dag scannen en komt ook mee tenzij je een fax hebt.
Kan je de 4de foto wat groter en scherper maken? kan het niet zo goed zien.
Mart
 
Beste Mart,

Ik zal een nieuwe (en betere) detail foto maken van de verstevigingen van het bovendek (ik neem aan dat je die foto bedoelt).

Zelf heb ik ook liggen tobben met de foto''s. Uiteindelijk is het niet zo spannend. Eerst moet je je aanmelden als lid op http://foto.modelbouwforum.nl Dan kun je foto's uploaden (d.m.v. de knop "upload bestanden". Als je dat gedaan hebt kun je de foto's bekijken en door op de foto te klikken met de rechtermuisknop kan je de properties/eigenschappen opvragen. Vervolgens moet je de bestandsnaam noteren (iets dergelijks als http://foto.modelbouwforum.nl/albums/userpics/10222/normal_PICT0954.JPG).

Dit zou normaal moeten werken. Als je problemen blijft houden wil ik je foto's (die je mijn wel moet mailen dan) ook wel even in dit draadje zetten.

Groetjes:

Mathijs


P.S. ik ben helaas de komende dagen niet in de buurt van een fax, dus als je wilt scannen dan heel graag.


In je bericht tekst toets je op de Img knop (en er verschijnt dan de tekst
url]) en druk je weer op de knop Img (en er verschijnt dan de tekst
in je bericht).
 
Hallo allemaal.

Bij mijn u 177 heb ik het zelfde probleem als Mathijs. Ook mijn duikboot bestaat uit 2 delen en de vorige prutsert :sniper: heeft de onderste helft voorzien van een plaat die zeker 1 cm in het midden verschilt in de breedte met de bovenste helft zodat ik de bovenste helft met 1 cm naar binnen moet duwen wil ik de 2 delen passend op elkaar krijgen. Vervolgens gaat ook mijn voorste deel van de bovenbouw kieren terwijl de achterkant goed past. Rest mijn niets minder dan deze plaat te verwijderen. Daarna wil ik deze duikboot voorzien van een buis waar ik alle apparatuur in ga bouwen. Maar daar zit ik nu mee. wat zijn de voordelen van een buis t.o.v de romp te gebruiken als druklichaam en zijn er nadelen.

En Wiljan bedankt voor de cd met foto's. Er staat erg veel op en nu begrijp ik je kritiek, :proost: maar zoveel werk heb ik niet met het verbouwen van mijn toren. ik moet alleen de antenne kast wat inkorten en hier en daar wat rondingen aanbrengen.Maar zo'n pietje precies ben ik niet. En als je langs wil komen, welkom. Stuur maar een mailtje en anders geef ik wel via een mailtje mijn tel door.

Groetjes douglas.
 
hallo



een buis zou meer druk aan kunnen dan een duikboot met een plat dek
je moet geen 100 schroefjes aan draaien
en je afdichting is veel kleiner dan als je met deksels werkt
dus je kans op lekken is kleiner

nadelen
minder plaats en moeilijker werken
groeten raf
 
Hee mathijs

Wel eens gehoord van breaking te law.
:banana:
moet in dit geval geen probleem zijn.

Groetjes Douglas
 
Mart,

Ben dit weekend niet met het "dek-probleem" bezig geweest, maar heb een transport kist gefabriceerd.

Bedankt voor je mailtje met het ontwerp. Toch heb ik er een aantal modificaties op aangebracht. Zo gaat de kist bij mij open aan de voor- en bovenzijde zodat de boot er makkelijk in en uit kan. Ook vormt de opengeklapte voorkant een werkbank.

Hoewel nog niet af stuur ik toch een paar foto's. Ik wil de doos nog van een aantal vakken voorzien voor de zender, accu's en andere toebehoren.

In tegenstelling tot de U177 past de bovendeksel hier wel naadloos :lol:

normal_PICT1016.JPG


normal_PICT1017.JPG


Groetjes:

Mathijs
 
Hallo 177-ers,

nog even, en dit forum kan een meubelmakers-hoek gebruiken .. 8O :lol: :lol:

Ziet er wel errrrug handig uit, Mathijs, complimenten!
 
Back
Top