Maarten niet doen !!
Raak je echt verslaafd aan zweven, zeker bij een licht hellinkje.
In Fiss, Oostenrijk al 2 jaar achter elkaar geweest tijdens het Flying Circus.
Bij het veld naast het dorp ( 1500 meter hoog ) met een mooie helling.
Tijdens een dooie periode thermiek zoeken met een heel licht windje, gooien ... 50 meter van de helling wegvliegen en langzaam rondje en dan terug aan de voet landen.
Af en toe verder naar buiten wagen, gaat wel eens mis als je geen thermiek vindt. Naar beneden lopen ( dat is niet erg ) en weer naar boven ( dat is wel erg!! ).
Maar als je dan thermiek vind, de eerste bumpjes en dan doorzoeken, verder van de helling weg en dan gaat 'tie langzaam aan sneller omhoog, cirkelen en dan bammmmmmmmmmm!!!! Dan komt de bel pas goed tot leven.
En dan durft de rest van het internationale stel wel hun zwevers te gooien.
De Candy 1,50m spanwijdte ( de normale ) is een heerlijk zwevertje.
Alleen V-staart bestuurd. Heerlijk toestelletje.
In Nederland ook makkelijk te vliegen bij lichter weer, hellingen van de duinen of termieken in het vlakke veld. Simpel elastiekje met 80 meter nylon snoer, met anti-kinkjes uit de hengelsportzaak.
En dan lekker rustig je rondjes draaien.
De Candy geeft mooi aan wanneer je thermiek raakt, of de vleugel gaat op en neer of de Candy vertraagt en begint te stijgen.
Als je de Candy uittrimt voor normale glijvlucht kun je met een klick of 4-5 'm uitgetrimd krijgen voor langzame vlucht waarbij elk thermiektikje goed aangegeven wordt.
Mijn Candy is veel ge-(/mis-)bruikt door mij, al 2e-hands gekocht maar wat heb ik een plezier van het ding gehad. In de vleugel loopt een carbon ligger, rest van de vleugel is van balsa. De afmeting van 1,5 meter is zeer sterk door de compactheid.
Mijn Candyis nu aardig vermoeid, en vertoond diverse "battle-scar's".
Als waardige opvolger heb ik een Super Fips van CHK ( Duitsland ) besteld met ailerons en flaps. Prijs € 166,-- + porto.
Spanwijdte 2 meter, V-staart, zweefversie, vluchtgewicht wordt rond de 610 tot 630 gram. Zie recensies bij Aufwind of in de archiven van de FMT of kijk eens op de Duitse forums.
Komen 6x Dymond D60 in. Deze liggen al gereed.
waarschijnlijk nog zo'n 2 weken voordat het thuis wordt geleverd, wachttijd 3-4 weken.
Overigens is de Candy met 1,80 of 2,00 meter spanwijdte mooi elektrisch te maken. De ailerons ben ik niet juichend over. Het toestel is dan wel licht dus bij heel licht weer in het voordeel, je kan ook makkelijker op zoek naar thermiek. Echter als er iets meer wind begint te staan, wordt het toestel wel fragiel en langzaam. Persoonlijk vind ik de grotere maten gen aanrader.
Ik zou je aanraden om serieus te kijken naar de Super Fips, ook vanwege het feit dat je FULL-SHIP kan vliegen.
Voor een klein beetje meer-geld en geld voor (niet te dure) servo's kun je een paar klassen groter vliegen.
In diverse artikelen wordt de Super Fips aanbevolen als een soort mini F3J.
Hans.