Douglas A-26B Invader. Eigenbouw van eigen Tekening. 1:5,9. Spw. 3,60m

hoi Jongens,
bedankt voor de lovende woorden, maar er zit natuurlijk ook een enorme brok ervaring achter!

hier vast een foto,
groetjes,

eerst nog een foto van het origineel;


en hier de eeste foto van het complete model;
 
Je hebt jezelf weer overtroffen Jan, heel fraai.
Ook die vette banden staan er heel goed bij :)
Prachtig werk!

Groeten, Ralf
 
.
Hoi Jan,

Wat een geweldig leuk detail die foto van die vrouw op het cockpitpaneel!!

A-26.147.%20A-26%20Invader.%20Cockpit.1_zpskzght9a0.jpg


Maaruh... spannend vandaag? Is de prachtige Invader vandaag gemaidend?

Groeten, Ramses
.
 
De maiden is gelukt en hoe, een zeer fraai vliegbeeld.
foto,s en film volgt nog wel.
 
Jan ,

Gefeliciteerd !! grote prestatie waar je trots op kunt zijn. Ik kijk erg uit naar het beeld materiaal.

Mvg,

Bart
 
Leek helemaal niet op een maiden, Jan vloog ermee alsof de kist al jaren vloog.
Heb een hoop vliegfoto's gemaakt maar daar moet nog even tijd voor gevonden worden om uit te zoeken.

Komt zeker.
 
.
Hoi Jan,

Wat een geweldig leuk detail die foto van die vrouw op het cockpitpaneel!!

A-26.147.%20A-26%20Invader.%20Cockpit.1_zpskzght9a0.jpg


Maaruh... spannend vandaag? Is de prachtige Invader vandaag gemaidend?

Groeten, Ramses
.

hoi Ramses,

Dat is een foto van mijn moeder op 19 jarige leeftijd, 1 april 1945.
Zij was altijd heel trots op mijn bouw en vliegprestaties, ze is helaas 2 jaar geleden overleden en heeft de finishing en de maiden niet meer mee kunnen maken. Als eerbewijs hangt ze in de cockpit, i.p.v. de originele foto van de Piloot.

Ja, de maiden was een succes.
Fotos heb ikzelf natuurlijk niet, maar die zijn wel gemaakt, dus die komen waarschijnlijk nog?

Motoren, 2x Laser 240-V twin (2x 40cc) liepen fantastisch, weliswaar nog wat vet, maar dat moest ook.
Model kwam mooi los op het moment dat ik dat wilde door iets up te trekken, retracts in en ging in een gelijdelijke stijgvlucht naar boven.
Het enige wat ik moest trimmen was 2 tikjes up, hoogte gezocht wat rond getuft, toen gas stationair en het model stak naar beneden in glijvlucht, wat te steil, daarna hetzelfde met kleppen vol uit, welliswaar minder steil, dus toch iets neuslastig, iets wat ik ook verwacht had (veilig genoeg uitgebalanceerd).
Dat betekent, dat er van 500 gram lood wel 200 af kan, als ik dat zo inschat! Dus het model wordt nog lichter!
Daarna weer vol gas er op en een low fly pass gemaakt, daarna er behoorlijk aangetrokken om de kist goed te testen, vliegt als een tierelier!
Aanzetten voor een landingscricuit, op het lange been achter wat gas terugenomen en retracts uit en wat flaps gezet, nog minder gas en flaps op half, indraaien op final gas bijna stationair en vol kleppen gezet met landingslichten naar beneden en lampen aan, de Invader kwam mooi geleidelijk in daalvlucht, komt aan de grond, maar ik liet het hoogteroer iets teveel vieren, waardoor het model opspringt, geen risico genomen, gas erop en doorvliegen en opnieuw aanzetten, dezelfde procedure, maar nu het hoogteroer iets meer vastgehouden en het model rolt mooi uit.
Missie geslaagd.

Mensen van MVC de Brik, nogmaals hartelijk bedankt voor de gastvrijheid en de hulp, het model bij jullie op Deelen te mogen invliegen, het was niet helemaal onbekend terrein, mijn P-61 Black Widow had ik daar precies 15 jaar geleden ook ingevlogen.

groetjes,
Jan
 
Laatst bewerkt:
Gefeliciteerd Jan.
Maar om eerlijk te zijn had ik niets anders verwacht, als ik zo eens op jouw website de bouw van je andere toestellen bekijk.

Johan.
 
.
hoi Ramses,

Dat is een foto van mijn moeder op 19 jarige leeftijd, 1 april 1945.
Zij was altijd heel trots op mijn bouw en vliegprestaties, ze is helaas 2 jaar geleden overleden en heeft de finishing en de maiden niet meer mee kunnen maken. Als eerbewijs hangt ze in de cockpit, i.p.v. de originele foto van de Piloot.

Ja, de maiden was een succes.

Dat maakt de foto in de cockpit nog mooier dan ik hem al vond!
En natuurlijk GEFELICITEERD met de geslaagde maiden!
Weer een geweldig project van je met dito resultaat.
Vele fijne vluchten toegewenst, ik heb veel zin in de meeting in Oss en de Invader live te zien.

Groeten, Ramses
.
 
Nou Jan, daar hangt tie eindelijk, proficiat met de Douglas Invader.
Hoop hem binnenkort eens life te mogen aaschouwen.
Helaas ben ik met de schaalmeeting niet in de gelegenheid om te komen, misschien eens op Deelen?

Mooie plaatjes Berto, toppie van je.

Groet Ger.
 
Back
Top