EDF Viperjet Thomahawk-Design

Beste Allemaal,

Hierbij open ik een Topic over de Viperjet EDF van Thomahawk-Design. In een ander draadje kwam ik dit kistje tegen en was opslag verliefd. Ik kon me toen niet inhouden en heb bij HEPF - Modellbau und CNC-Technik het kistje besteld als combo met de Wemotec waarin een Hetrc 2W20 motor is gemonteerd.

Inmiddels heb ik de Viper binnen en ben erg onder de indruk van de hoge kwaliteit. Alle schuimdelen passen werkelijk perfect in elkaar en het kistje is zeer doordacht in elkaar gezet. Alle sparingen van de servo’s en de draden zijn reeds voorbereid. Het schuim wat gebruikt wordt lijkt verdacht veel op hetgeen wat ook bij Multiplex wordt gebruikt. Ik denk eigenlijk ook dat het uit de zelfde kanalen komt als ik het zo allemaal bekijk.

Goed eerst even wat foto’s

Viper6.jpg

De twee delen die de helft van een romp vormen.

Viper7.jpg

Perfecte passing

Viper8.jpg

Alle uitsparingen zijn gemaakt voor de benodigde kabel doorvoeren.

Viper10.jpg

De Wemotec fan even in de romp gelegd

Viper5.jpg

Het hoogteroer en het kielvlak. De roeren moeten aan de kopse kanten worden uitgesneden en je bent klaar

Viper4.jpg

De vleugelhelften welke verbonden worden met nog een schuim tussenstuk. De gehele vleugel is later gewoon demontabel zodat hij makelijker te vervoeren is en je altijd nog goed bij de Fan kunt.

Viper3.jpg

Een flinke cockpit zodat er een grote toegang is voor het baterij compartiment.

Viper2.jpg

En even alles losjes in elkaar gestoken voor de foto.

Viper1.jpg

Ik heb alvast wat templates gemaakt zodat ik een mooi schema kan gaan uitwerken. Deze Viper vraagt natuurlijk om een mooi airbrush werk!

Op de site van Tomahawk - Design vind je nog meer foto's en een filmpje.

Voor de viper heb ik de volgende servo's besteld:HobbyKing Online R/C Hobby Store : HG 202MG Metal Gear BB Digital - 9.7g / .16s / 2.0kg
Als deze binnen zijn dan kan ik gaan beginnen met de bouw/montage van de Viper.

Ik wil er een opvallende Viper van gaan maken en heb daarvoor al een paar ideeën. Zo ga ik landingslichten in de Tips van de vleugel maken. Ook denk ik eraan om er werkende flaps op te gaan maken, maar dit moet ik nog eens goed bekijken hoe ik dit zou kunnen maken. Ook wil ik de cockpit gaan openwerken om een wat mooier geheel te krijgen. Ik wil graag de horizontale vinnen gaan maken zoals deze ook op de echte zitten, achter aan de onderkant van de romp. Tevens wil ik kijken of ik de tippen van de vleugel omhoog kan verlengen zoals dat ook bij de echte. Natuurlijk komt er ook een mooi schema op.

Voor meer info over de 1:1 kist zie deze link: Viperjet | MKII

Groeten,

Jeroen
 
toestel ziet er inderdaad heel goed uit!

Ik ben benieuwd wat voor kunstwerkje je er weer van gaat maken met de airbrush.
 
Gertjan heeft gelijk.
150 voor een leeg schuimkistje is wel heel duur.
En voor 160 heb ik de fiberglass versie van sapac.

Mathijs
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Dat klinkt al veel beter. Nu moet ik erbij zeggen dat ik geen fan ben van schuim toestellen. Slaat nergens op maar het zal wel tussen de oren zitten. Maar voor mij geen edf meer ben bezig met het betere werk.

gj
 
Hoi Jeroen,

Ik heb net ook een Viperjet EDF besteld. Hoe gaat het met die van jou?
Nog nieuws op dit front, over de opbouw of de paintjob?

Ikzelf denk eraan om een stickerset van JR-Foliendesign te kopen. De "Renault" versie.

Horens,
Ad
 
Ik heb zelf ook niet echt fan meer van schuim modellen en inderdaat 150 euro voor een leeg schuim model vind ik ook erg duur
helemaal omdat hij ook nog gespoten moet worden
De viperjet van sapac is al voledig gespoten en berspannen
en echt mooi
 
Hoi Jeroen,

Ik heb net ook een Viperjet EDF besteld. Hoe gaat het met die van jou?
Nog nieuws op dit front, over de opbouw of de paintjob?

Ikzelf denk eraan om een stickerset van JR-Foliendesign te kopen. De "Renault" versie.

Horens,
Ad

Hallo Ad,

Ik heb nog niks kunnen doen aan de viperjet. Wel heb ik nog wat spullen binnen gekregen om hem te kunnen bouwen. Ik zal hier binnenkort wat foto's van maken. De verwachting is dat hij pas klaar is wanneer het weer wat beter weer wordt. Momenteel ben ik nog druk bezig met het verbouwen van mijn hobbyruimte.

Ik heb zelf ook niet echt fan meer van schuim modellen en inderdaat 150 euro voor een leeg schuim model vind ik ook erg duur
helemaal omdat hij ook nog gespoten moet worden
De viperjet van sapac is al voledig gespoten en berspannen
en echt mooi

Kan de Viperjet van Sapac ook met de hand gegooid worden? Ik weet dat het redelijk duur is voor wat schuim maar tel alles maar eens op wat je voor de Sapac moet hebben. Denk dat het dan toch wel een verschil geeft.
 
viperjet

Hallo Jeroen,
In de laatste uitgave van de FMT staat ook een verslag over de viperjet en daarin een link naar een optie voor de verlichting.
De firma Optotronix bied een set van led verlichting aan.
Mischien een idee?

www.optotronix.de

Succes verder

Egbertje
 
Laatst bewerkt:
Hoi Egbert,

Ik had dat setje ook al gezien. Ik wil dit alleen zelf gaan maken en heb daarom bij de action voor nog geen twee euro alvast een hoofdzaklamp gekocht met 7 heldere ledjes erin. Toch bedankt voor de tip.
 
Hoi Egbert,

Ik had dat setje ook al gezien. Ik wil dit alleen zelf gaan maken en heb daarom bij de action voor nog geen twee euro alvast een hoofdzaklamp gekocht met 7 heldere ledjes erin. Toch bedankt voor de tip.

ja heb ik ook gedaan met een binnenledlampje van de blokker voor €3,-:D

P1040902.jpg


P1040894.jpg


P1040903.jpg


Groet,
jan
 
De sapac viperjet zou met de hand te starten moeten zijn maar bungee is aan te raden
de fan junit van sapac kost iets van 40 euro
er moet aleen wel een 80 amp esc in en een 4s 3300mak lipo
maar daar tegenover staat hij is al in kleur
De sapac is erg netjes gebouwd en tot veel meer in staat dan een schuimpje
Ik heb zelf de L39 die ik komend jaar ga vliegen
Die is wat sneller dan de viper maar ook wat lastiger met opstijgen
Ok ga hem voor de eerste vlucht omhoog brengen op een ander vliegtuig
Zodat ik ruim de tijt heb om te trimmen enz


Bijde modellen zijn uitrustbaar met een retrac setje die sapac ook levert
Dat setje is wel duur
100 euro maar wel top kwalitijt
Er is ondertussen ook al een imitatie van op de markt die weer een stuk goedkoper is
Ik dacht dat die bij lindinger of hobbyking stond


Hallo Ad,

Ik heb nog niks kunnen doen aan de viperjet. Wel heb ik nog wat spullen binnen gekregen om hem te kunnen bouwen. Ik zal hier binnenkort wat foto's van maken. De verwachting is dat hij pas klaar is wanneer het weer wat beter weer wordt. Momenteel ben ik nog druk bezig met het verbouwen van mijn hobbyruimte.



Kan de Viperjet van Sapac ook met de hand gegooid worden? Ik weet dat het redelijk duur is voor wat schuim maar tel alles maar eens op wat je voor de Sapac moet hebben. Denk dat het dan toch wel een verschil geeft.
 
Ondertussen heb ik de eerste werkzaamheden aan de Viperjet kunnen doen.

Voordat ik servo's inbouw of stekkers afknip laat ik ze eerst altijd een workout doen van ca. 2 min. Ik heb weleens gehoord dat als een servo kapot gaat dat dit meestal in de eerste minuut gebeurd. Tevens heb ik gelijk gekeken wat de deadband van de servo's onderling is. Dit was bij alle servo's gelijk. Namelijk 5 US, hier kan ik straks de trim op mijn zender mooi op instellen.
IMG_1192.jpg



Omdat de servo's allemaal in het zicht zitten wil ik ze zo min mogelijk laten opvallen. Hiervoor ga ik wat in het zicht zit wit spuiten.
IMG_1194.jpg



IMG_1195.jpg



IMG_1200.jpg



Toch netter dan een zwarte servo vind ik.
IMG_1203.jpg



Ook ben ik al begonnen met de eerste led voor de verlichting. In totaal komen er 12 leds in dus ik heb er nog een paar te gaan.
IMG_1208.jpg
 
Gisteren voor het eerst met de Viper EDF gevlogen.
Was erg leuk en hij vliegt lekker strak.

Landen was wel interessant. Hij blijft namelijk maar doorvliegen en dat zorgt ervoor dat je nogal wat ruimte nodig hebt om hem neer te zetten. Daarom spoiler geprogrammeerd met 15% de ailerons naar boven gemixt met 10% up. Daarmee remt hij goed af en laat zich boterzacht landen. Wel eerst goed de snelheid eruit halen voordat je de spoilers inschakelt, anders maakt de Viper een echte sprong omhoog.

Handstart gaat goed maar is niet iets wat je in je eentje wilt doen. Een helper/werper is wel handig aangezien er toch een kilo aan je hand staat te trekken.

Al met al een heerlijk toestel om mee te vliegen. Heeft echt een jet gevoel, een prachtig geluid en een prachtig vliegbeeld.
Aanradertje dus.
 
Back
Top