Gaui 330X-S QUADROCOPTER (gemod)

Dag mensen,

Weet niet of ik hier goed zit, maar heb dus onlangs een GAUI 330x-s aangeschaft en in elkaar gezet. Vliegt ontzettend straks, geen enkel probleem gehad met instellen (ik gebruik op mijn dx6i zowel voor hover als cruise 40 gain).
Qua mods heb ik de windshield in zwart veranderd en LED's erin gezet, ziet er mooi uit (vooral in het donker) en maakt die lelijke oranje pingpongbal overbodig voor orientatie.






Verder ben ik nog het volgende van plan:
- skids i.p.v. wielen
- cameramount (voor 200g HD-cam)
- on/off-switch voor LED's (goedkope suggesties iemand?)
- eventueel FPV, maar dit gaat nog wel even duren

Groetjes!
 
Laatst bewerkt:
Bedankt voor de heads-up; morgen nieuwe plaatjes met skid, stickers en mini-cam. Mijn HD-cam is ook reeds gearriveerd, daar moet ik nog iets leuks op verzinnen. Heb er zin in :-)
 
Ben sinds kort ook in het bezit van een Gaui 330x-s. Heb nu een aantal keren indoor gevlogen en het gaat best aardig. Heb helaas nog niet buiten kunnen vliegen. Was/ben totaal onervaren in het rc wereldje maar dit is voor een beginner erg goed te doen. De gaui is ook redelijk crashbestendig. Ben een aantal keren flink gecrashed maar je klikt alles zo weer in elkaar je kunt weer vliegen. Zoals op de foto is te zien heb ik die lelijke ping-pong-bal verwijderd en twee gekleurde props gemonteerd om de voorkant te markeren. Heb de originele windshield (erg slap geval) vervangen door een stevigere halve kunststof kerstbal (verkrijgbaar bij de hobbywinkel).

Binnenkort meer.....

full


full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Heel erg cool ding man! Ik heb er inmiddels skids onder, gele front rotors. Wil nu een mount voor mijn cam bouwen, maar te weinig tijd.

Erg gaaf met die bol trouwens, heb je misschien voor me van waar ik die kan bestellen?

Greetz!
 
Wellicht kunnen jullie me helpen met het probleem.

Even vooraf: ik heb sinds de bouw van mij 330x-s nooit problemen gehad en ik weet ook wel een beetje wat van elektronica af.

Sinds vandaag werkt dus 1 van de 4 motoren niet meer (nr. 4 in de manual, links vooraan), alleen wat heen en weer stotteren. Geen idee waarom deze opeens niet meer werkt. Hier wat ik allemaal heb geprobeerd:

- ESC's opnieuw gecalibreerd
- kabels motor/ESC in verschillende combinaties geprobeerd
- motor op andere ESC's geprobeerd (nog steeds jerky bewegingen)
- andere ESC's op motor - zelfde verhaal
- kabels van motor en regelaar op losse contacten gecheckeed - niets!

Volgens mij heb ik gewoon pech en moet ik deze vervangen, maar als een van jullie tips/hints heeft: graag!

Alvast bedankt & groetjes!
 
Sow, vliegt weer. Het was niet de motor maar iets op de platine van de ESC. Kabels waren verder in order. Oh well :-)

Nu dus met langere armen en cam mount. GoPro, where are you! ;)





 
@Flying Rooster: vraagje, waar mount jij je lipo met de cam mount onderaan en de halve bol bovenop? Zou je daarvan misschien een foto kunnen maken? Ben nog niet helemaal tevreden met mijn oplossing.
 
Daar ben ik zelf ook nog niet helemaal uit. Had de lipo de laatste paar keren overdwars achter de camera gemonteerd maar dat is niet de meest ideale plaats. Gebruik zelf een vrij lompe lipo (3s 2650 mAh) dus heb met dat ding weinig andere mogelijkheden (maar wel 18 min. non stop vliegen!).
Heb ook al ergens een filmpje gezien dat iemand z'n lipo verticaal achter in de camera mount had gemonteerd. Dat is volgens mij wel de meest praktische plek.

edit: filmpje gevonden, zie 1:55

[media=youtube]ALu16wYccSA[/media]
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Super, bedankt! Nou ja, ik heb verschillende, waarvan een 2350mAh die dus nooit erin past haha. Maar mijn 2200 zal waarschijnlijk passen. Alleen zit je dan weer met de cam die er straks op komt en vervolgens de hele tijd de lucht in kijkt... argh!
 
Heel mooi, dat is wel een lekker setupje.

Maar, dat van die MW moet je hier misschien beter niet neerzetten?

Grts,
 
1500 mw is wel erg veel, dit zal waarschijnlijk een grote invloed gaan hebben op het bereik van je spektrum. Ook kan het controller boardje overstuur raken. Doe eerst eens een paar range tests. Je zou eigenlijk niet hoger moeten gaan dan 500mw dat is meer dan genoeg. Met 500mw is al 40km gehaald, ik denk niet dat je dat ooit gaat halen met je quad copter. Het verhogen van de mw heeft niet erg veel zin. Voor een verdubbeling krijg je maar 3dbm extra. Een betere antenne aan de ontvangst kant zorgt al voor een veel grotere verandering. Als je de mogelijkheid hebt zou ik zeker nog overstappen op een lager wattage video zender.
 
Bedankt voor de tip. Dat soort afstanden ga je met een quadrocopter zeker niet halen, maar de opbouw is zo gedaan dat ik cam + video TX makkelijk op mijn BMI Arrow kan overzetten. Ik snap ook dat 2,4ghz voor FPV een beperking kan zijn waardoor veel mensen de voorkeur geven aan 35Mhz.

Ik ben momenteel bezig met een alukoffer met 10" scherm, stroomvoorziening en plaats voor zender en eventueel ForceFly (joystick) voor controle van de toestellen.

Ik heb nog 2 vragen:

- met ontvangstkant bedoel de video RX - welke antenne zou je aanraden? Heb je eventueel een link voor me?
- kent iemand een goede shop voor alukoffers met schuimvulling (bij voorkeur blokjes voor makkelijk indelen)?

Bedankt!

1500 mw is wel erg veel, dit zal waarschijnlijk een grote invloed gaan hebben op het bereik van je spektrum. Ook kan het controller boardje overstuur raken. Doe eerst eens een paar range tests. Je zou eigenlijk niet hoger moeten gaan dan 500mw dat is meer dan genoeg. Met 500mw is al 40km gehaald, ik denk niet dat je dat ooit gaat halen met je quad copter. Het verhogen van de mw heeft niet erg veel zin. Voor een verdubbeling krijg je maar 3dbm extra. Een betere antenne aan de ontvangst kant zorgt al voor een veel grotere verandering. Als je de mogelijkheid hebt zou ik zeker nog overstappen op een lager wattage video zender.
 
Dat is gewoon een originele van Gaui, moet je maar eens of buzzflyer.co.uk kijken (er zijn meerdere kleuren beschikbaar). Volgens mij is 12x6 voor de originele frame veel te groot en ik weet ook niet of die originele motoren dat leuk gaan vinden.

Misschien off-topic,

Maar waar ben jij aan de Gekleurder prop gekomen.
Ik zoek 12x6 en 9x6
 
Dat is gewoon een originele van Gaui, moet je maar eens of buzzflyer.co.uk kijken (er zijn meerdere kleuren beschikbaar). Volgens mij is 12x6 voor de originele frame veel te groot en ik weet ook niet of die originele motoren dat leuk gaan vinden.

Het is voor een zelfbouw 880KV motoren van rctimer
 
Back
Top