Graupner Easy II Speed Gear 400 4:1

Voor dit ARF zwevertje (uit 1997) wordt de Speed Gear 400 4:1 6.0v of 7.2v geadviseerd door de fabrikant. Span is 1850 mm, max totaalgewicht 900g. Diameter van deze motor is 29 mm. De maximum ruimte is 32 mm in de neus. Er zou een cam gear prop (klapprop) van 11x8 van Graupner op moeten.
In de gebruiksaanwijzing staat dat deze uitsluitend 7 tot 10 cell kleine NC (max 800 mah) gebruikt zouden moeten worden. Waarvoor zou dat zijn? Kan deze motor niet op Lipo's, of zou het om het gewicht gaan. Lipo's waren in 1997 nog niet gangbaar in kleine electrozwevers. M.a.w. kan ik gewoon lipo's gebruiken bij deze motor, of is een brushless alternatief beter. En zo ja, wat is dan een goede suggestie. Het hoeft niet heel hard te gaan, de vleugel zit ouderwets vast met elastiek, maar zou wel makkelijk moeten stijgen. Liefst natuurlijk zo licht mogelijk.
Waarom is trouwens die vertraging nodig? Volgens mij worden deze props (11x8) ook gewoon met direct drive gebruikt. Met enige moeite is trouwens de aanbevolen Speed Gear 400 4:1 nog wel te vinden op het Internet, maar de prijs is dan net zo hoog als een moderne borstelloze motor. Alvast bedankt van een newbe op electrogebied.

Groeten,

Eric Schumacher
 
waarom geen lipo's?? omdat die toen nog niet bestonden volgens mij, ze werden toen in ieder geval nog niet gebruikt in de modelbouw. in die tijd was het volgens mij eerder de opkomst van de nicds. die vertraging is omdat een speed 400 nooit een 11 inch prop aankan. de motor wordt te veel belast en zal waarscheinlijk hogo stromen opleveren. ik denk dat de bestel optie is om deze zwever aan te passen voor een brushless motor en lipo's, veel lichten dus ook een lagere vleugelbelasting.

correct me if i'm wrong ;)
 
Grote prop

Waarom moet er zo'n grote prop op zo'n lichte kleine kist. Of mag je het niet vergelijken met een dergelijke grootte op een nitro-kist?
 
Back
Top