Hamina Class missele boat

Hoi Karel,ik ben blij dat je de draad weer hebt op gepakt .Ik heb je de laatste tijd niet kunnen volgen en je weet wel waarom. Ik zie je met het aankomende mooie weer wel een keer (proef)varen .

Gr.Joop
 
Vandaag de de nieuwe 60 A vaartregelaars binnen gekregen from China. Draaien als een tierelier niks geen geen gedoe met instellen. Aansluiten en het werkt. Vooruit- Stop - Achteruit Morgen aansluiten op de de P105 en kijken wat ze doen. Heb er tevens 4 E-motortjes met tandwielkastje bij gekocht. Die wil ik gaan gebruiken voor o.a het kanon. Heb op mijn Carson zender ook 4 verende schakelaars zitten.Die zijn prima geschikt om het het kanon te bedienen.Naar voren drukken is rechtsom, midden is neutraal en naar achteren drukken is linksom.Schakelaar moet je wel vast houden tot bepaalde stand.Maar de E-motortjes draaien super langzaam. Lijkt me handiger dan met een servo.Dit in theorie. Praktijk zal wel weer anders uitpakken.
 
Laatst bewerkt:
Je zult die motortjes toch op een of andere manier moeten aansturen...
Dat kan met twee microswitches en sperdiodes, maar makkelijker is met een regelaar.
Wel iets duurder, maar je kunt met je zender (door de eindstanden te begrenzen) de snelheid van draaien beperken.
 
Ja dat klopt maar daar kan ik een hele simpele regelaar voor kopen. Moet trouwens de snelheid regelaars op een andere plek in de boot inbouwen. Zijn te hoog voor de oude stek. Dus ben nu aan het solderen. Wacht op een nieuw setje Gold stekkers.
 
Lijkt me handiger dan met een servo.Dit in theorie. Praktijk zal wel weer anders uitpakken.

De praktijk zal eerder uitwijzen, dat een servo niet handig is. Je moet constant de joystick vasthouden. Nu kan je het kanon over SB/BB verdraaien, laten staan en verder varen zonder dat het kanon in de ruststand terugdraait.
 
Vandaag een gedeelte van de elektronica aangesloten. Vaartregelaars geplaatst en aangesloten. Kabels voorzien van Gold contakten. Lipo's geplaatst en voorzien van een alarm. Zat een behoorlijk verschil in de cellen. Dus maar aan de balancer gezet, Nu ongeveer 4,02 a 4,05 volt per cel. als ik de lipo's op de alarmnozle zet krijg ik andere waardes dan als ik met de balancer meet.
Vaatregelaars en accu s.jpg
 
Laatst bewerkt:
Nu ongeveer 4,7 a 4,8 volt per cel. als ik de lipo's op de alarmnozle zet krijg ik andere waardes dan als ik met de balancer meet.

Allereerst, prachtig gemaakt, complimenten.
Over de spanningsverschillen. De balancer meet min of meer onder belasting. Je hebt de stekkers niet aangesloten en daarom wordt de "open cell" spanning gemeten en deze ligt hoger dan onder belasting, lees uitlezing van de balancer.
Overigens, de 3 lipo voor de Dockyard geeft na oplading onbelast:
Cell 1 : 4,10 V
Cell 2 : 4,15 V
Cell 3 : 4,07 V
Totaal 12,3 V
 
Laatst bewerkt:
Toen alles aangesloten was, de ontvanger geplaatst en een droogtest gedraaid. Alles functioneerde. Heb alleen de p105 nog niet aangesloten. Toen naar het beekje bij ons voor de deur. Voorzichtig te water gelaten. Vond het resultaat in eerste instantie tegen vallen. Vooruit ging redelijk maar achteruit voor geen meter. Keerkleppen wel maximaal in de goede stand. Een hoop gespetter maar weinig achteruit vaart. Ook kwam er een beetje water binnen via de achterkant. Moet zeker nog extra aandacht besteden aan het waterdicht maken van de achterkant. Baalde als een stekker dat het niet goed werkte. Snapte er ook niets van. Boot uit het water en weer naar de zolder. Achterkant met epoxi hars en doek waterdicht gemaakt. Toen zag ik ook het probleem van de slechtte wateraanvoer. Ik had op een gedeelte van de water inlaten nog plakband zitten van het spuiten. Geen wonder dat het niet werkte.
Schaam Schaam. Nu nog een constructie bedenken zodat er geen water van de jets in de achterkant van de boot kan worden geblazen.
20180413_184319_resized.jpg
eb al een ideetje hoe ik dat ga doen.
 
Laatst bewerkt:
Allereerst, prachtig gemaakt, complimenten.
Over de spanningsverschillen. De balancer meet min of meer onder belasting. Je hebt de stekkers niet aangesloten en daarom wordt de "open cell" spanning gemeten en deze ligt hoger dan onder belasting, lees uitlezing van de balancer.
Overigens, de 3 lipo voor de Dockyard geeft na oplading onbelast:
Cell 1 : 4,10 V
Cell 2 : 4,15 V
Cell 3 : 4,07 V
Totaal 12,3 V
Okay klinkt logisch. Op een of andere manier heb ik een beetje koudwatervrees voor Lipo's .bewaar ze buiten de boot in een metalen kistje
 
Ben nog even aan het meten geslagen.
Lipo 1 Nozle. .Lipo 1 Losse balancer (belast
cel 1 geeft 4,01 aan belast .Cel 1 geeft 3,99 aan belast
cel 2 geeft 4,02 aan belast .Cel 2 geeft 3,99 aan belast
cel 3 geeft 4,08 aan belast .Cel 3 geeft 3,99 aan belast
Totaal 12,1 volt .Totaal 11,99 volt

Lipo 2 Nozle. .. Lipo 2 losse balancer belast
cel 1 geeft 4,01 aan belast . Cel 1 geeft 4,02 aan belast
cel 2 geeft 4,02 aan belast .Cel 2 geeft 4,01 aan belast
cel 3 geeft 4,07 aan belast .Cel 3 geeft 4,02 aan belast
Totaal 12,1 volt .Totaal 12,06 volt

Dat de lipo's iets verschillen ligt aan het gebruik van de lipo's
heb de ene lipo iets meer gebruikt dan de ander.
 
Laatst bewerkt:
Volgende project wordt het plaatsen en laten werken van het kanon. Wil iets maken waardoor de draaimotor inclusief het kanon in een keer vast klikt in de romp. Maar wel zo dat ie er ook nog uit kan voor evt. onderhoud
4 Bofors.jpg
onderhoud. Echter her dek zit me behoorlijk in de weg. Kan nog niet de vingers er achter krijgen hoe ik dat ga oplossen. Desnoods zaag ik het dek ter plaatse in tweeën en plaats de motor en houder en lijm het dek weer aan elkaar. Maar misschien dat ik nog een ander idee krijg.
 
Laatst bewerkt:
Het onderste gedeelte valt precies tussen de spanten in de boot.
De motor die ik heb gebruikt is er een met een tanwwielkastje
 

Bijlagen

  • motor kanon 1.jpg
    motor kanon 1.jpg
    348,7 KB · Weergaven: 177
  • motor kanon 2.jpg
    motor kanon 2.jpg
    289 KB · Weergaven: 163
En zo ziet het er uit gemonteerd en vast gezet op het dek. Heb alles zo gemaakt dat het volledig demontabel is.
kan ik prima evt onderhoud plegen
kanon op dek.jpg
 
Ben nog niet tevreden over beschermplaat aan de binnenkant van het kanon. Deze loopt nog niet mooi mee. Wilde een filmpje plaatsen maar kreeg een melding dat bestand te groot was 3Mb. Iemand een idee naar welk formaat ik converteren moet voor dit forum?
 
Laatst bewerkt:
Ben nog even aan het meten geslagen..............

Dat de lipo's iets verschillen ligt aan het gebruik van de lipo's
heb de ene lipo iets meer gebruikt dan de ander.

Prima waarden, niks mis mee. En bewaren in een metalen kistje is ook altijd goed. Mits je de stekers goed hebt geisoleerd... Maar daar twijfel ik niet aan!
 
Dit is uiteindelijk het einde van het bouw verhaal. Ik heb de boot verkocht. Vond het toch iets te moeilijk om zonder enige vorm van tekening de details op schaal na te maken.
Tevens was ik niet onder de indruk van de vaareigenschappen bij achteruit vaart. Ga me nu verdiepen in een X_BOW schaal 1:00 of 1:75
 
Back
Top