Hi Wouter,
Ik ben zelf dit jaar begonnen met heli vliegen.
Koop je een goede simulator (denk gerust aan 200 €) en oefen. Oefen niet 1 maal per week, maar oefen minstens een half uur per dag. De eerste weken zijn een hel en wil je die simulator de vuilbak inkieperen, maar probeer en hou vol. Na een paar uren, dagen of weken komt hopelijk ineens de klik en krijg je die heli onder controle.
Hier zal je misschien stoppen en zeggen: dit is niets voor mij. Dit is geen schande ! Op deze manier heb je een goede simulator gekocht en voor de rest ben je geen geld kwijt.
Denk eraan dat er geen mirakels bestaan. Iets dat niet lukt op de simulator zal ook niet in het echt lukken, integendeel: iedereen, ook ik, kan nose in hoveren op de simulator (al koffie drinkend en pratend met de vrouw) maar in het echt is dit een ander verhaal.
Ik heb 3 maanden geoefend en ik kon direct van de eerste echte vlucht hoveren( maar ik had wel het hele vliegplein nodig). Ik weet dat er geen vergelijking mogelijk is met de ervaring van het echte vliegen maar toch kan je beter die basisvaardigheid onder de knie krijgen op de simulator, het zal je veel Euro's besparen.
Terwijl je dit aan het oefenen bent kan je eens beginnen te denken aan welk type van helicopter. Electrisch ? Benzine ? Grootte ? Heb je hulp op je veld ?
Als je voor benzine gaat bekijk dan de Raptor 30 . Dit is een zeer solide machine voor een "relatief lage prijs". Een "size 30" helicopter is zeker niet klein om te beginnen en meer dan stabiel genoeg. Denk eraan dat voor een 2 maal grotere heli de stukken ook duurder zijn.
Ik heb gekozen voor een logo10, dit is een electrische heli, veel duurder dan de raptor (met alle toebehoren ongeveer het dubbel in prijs) en je kan maar 7minuten vliegen per accupack. Ook is deze heli kleiner dan de raptor. Het voordeel: geen startproblemen, geen lawaai, geen stank, gewoon ergens komen, accu erin vliegen, heli in auto en naar huis.
Nu moet ik eerlijk zijn en vertellen dat ik ook aan het kijken ben naar een raptor als tweede heli, maar de voordelen van het electrisch vliegen zullen ervoor zorgen dat de logo10 mijn heli zal blijven om 's avonds vlug enkele accu's te vliegen en de raptor zal voor het weekend zijn.
Heli vliegen leer je zoals piano spelen, regelmatig oefenen en het belang van even in de tuin of op de parking te kunnen vliegen moet je niet onderschatten.
Ik moet zeggen dat ik van elke minuut geniet dat ik met mijn heli vlieg dus ga ervoor !
Wim