Hoe amperage ESC bepalen?

Hoe bepaal je de nodige Amperage van een ESC eigenlijk?

Ik vermoed dat dit zowel met de lipo als de motor te maken zal hebben.
bv. een 1300 mAh lipo die tot 30C kan ontladen, die heeft dan een 40A ESC nodig? (1,3 * 30 = 39)

Maar of er daadwerkelijk 30x1300mA wordt getrokken hangt dan toch af van de motor? En hoe kan je dat bepalen?
 
Het is inderdaad de motor die bepaalt hoeveel stroom er wordt verbruikt. De ESC is daarbij alleen maar een "doorgeefluik". De ESC moet ruim meer stroom aan kunnen dan de maximale stroom die de motor vraagt. Dan heeft de ESC het niet zo moeilijk.

Hoeveel stroom de motor bij een bepaalde belasting en een bepaalt aantal cellen gaat verbruiken kan je in eerste instantie halen uit de specificaties van de motorfabrikant. Die heeft vaak tabellen waaruit de opgenomen stroom met een bepaalde propeller is af te lezen.

Wil je het precies weten dan kan je de stroom meten. Hiervoor heb je een voor de modelbouw geschikte ampèremeter nodig of een wattmeter met ingebouwde ampèremeter. Een gewone multimeter is ongeschikt. De maximaal te meten stroom is 10 of 20 ampère, de meetdraden zijn te lang en bevatten te weinig koper.
 
Berekenen is lastig...
Vaak bij ons type heli's kun je gewoon van de fabrikant/ internet uit gaan.
Al moet je wel opletten, dat je niet wordt meegesleurt in het continu stijgende verhaal ;-)

Als voorbeeld, regelmatig zie je dat een trex 450 met een wat enthousiastere motor eigenlijk meer dan 40 amp regelaar nodig heeft.
Ik heb er dus een enthousiaste motor in zitten.
Ik heb gemeten.
Met mijn vliegstijl (sportvliegen, vol gas climbouts etc etc) trek ik max 25 ampere.
En dat was piek..

Een heli heeft nu eenmaal een bepaalt vermogen nodig om in de lucht te houden.
Motor a of b beinvloeden het getal wel iets (rendement), maar niet veel.
Je vliegstijl en gewicht van het totaal worden dan eigenlijk bepalend...

Een 3d vlieger trekt veel pieken. Die zal met een 35 amp regelaar, met een hoge piekbelasting gered zijn.
Een schaalvlieger zal qua koeling, gewicht etc dan op een wat zwaardere uitkomen, waarbij de langeduur belasting belangrijker is.


Persoonlijk reken ik er niet teveel aan.
Ff kijken wat de fabrikanten zelf doen, en dan zelf een vergelijkbaar iets zoeken. Of wat beter.. Probeer geen overkill, dat is vaak ook weer dood gewicht wat mee moet.
3d heli's kun je dit doen.
Schaal is ff anders.. Maar doorgaans is een 3d heli al redelijk overbemeten

Nu heb ik tegenwoordig wel een logger...
Puur vanwege het feit dat je soms gewoon niet weet wat voor stromen er door het apparaat heen gaan..
Ga je nl iets over de max van een regelaar heen, kan het makkelijk meteen poef zijn..
 
Bedankt voor de uitleg. Ben ik al iets wijzer.

De hoofdreden van mijn vraag is dat ik een tweedehands Blade 300X aan het kopen ben.
Hierop heeft de eigenaar een Scorpion HKII-2208-24 gemonteerd en een 40A ESC.
(ipv. de originele E-flite® 320H 4500Kv brushless motor en E-flite 25A S-BEC).

Ik koop hem over met de Scorpion motor geinstalleerd maar met de originele 25A ESC.
Ben zeker geen 3D vlieger, laat staan hard 3D. Maar ik wil straks de ESC niet opfikken omdat de motor te veel stroom trekt.
 
wel ff een losse bec erop..
Vaak is dat ook een goede reden waardoor de esc doorfikt
 
... dat ik een tweedehands Blade 300X aan het kopen ben. ...
Alleen kopen als hij goed vliegend voorgevlogen is. Geen smoesjes accepteren.


Stroommetingen doen met ingekorte meetsnoeren
Want met verlengde draden tussen accu en regelaar kans op rook uit de regelaar.

Algemeen: accustroom bij volgas wordt bepaald door accu-spanning, de Kv constante van de motor (een motor heeft maar 1 Kv, niet b.v. 3500Kv,), vertraging, rotordiameter en bladpitch. Vol-gas stroom wordt niet bepaald door de regelaar. Okay, timing heeft wat invloed.


Is de stroom te groot voor wat de regelaar aan kan dan is het geen goed idee om minder gas te geven. Is zelfs slechter, zal regelaar nog eerder het loodje leggen. Zwaardere regelaar gebruiken dan.

Minder gas geven om leven van regelaar te vergemakkelijken werkt averechts.
Het maakt het leven voor de regelaar zelfszwaarder dan wanneer hij op 100% overbelast zou worden. Een regelaar die op zijn limiet zit, zal door dual-rate/uitslagbrenzing nog eerder het loodje leggen.
Zie

Ook verstandig om stuk onder de specificaties van componenten te blijven

 
Laatst bewerkt:
Alleen kopen als hij goed vliegend voorgevlogen is. Geen smoesjes accepteren.http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?p=11476940#post11476940

Ik weet't... Maar zal de goede raad in de wind slaan...
Meeste verkopers hier zijn logischerwijs Nederlanders en als we dan over midden of Noord Nederland spreken is het te ver rijden voor me. Dus heli zal verstuurd moeten worden.

't is een (grote) gok, ja...

De doorgegeven links zijn erg interessant! Ga me er dit weekend eens in verdiepen.
 
Goede tip!
Was ook al aan't denken richting een filmpje maar niet gedacht aan krant van vandaag.

Net een ontvoeringszaak! :)
"Jaja, de gegijzelde leeft nog!"
 
Back
Top