Hoeveel Ah 6v loodaccu?

Hallo Joram,

Vuistregel is, dat je de prop bij een direkte aandrijving niet groter neemt dan de motor (strikt genomen moet je de diameter van het anker als richtlijn nemen) om problemen met oververhitting en hoge stromen (= korte vaartijd) te voorkomen.
Bij een 540 motor is dat inderdaad zo'n 35 mm, met een kleine stijging(spoed), als je een speedprop gebruikt, moet je een kleinere nemen om geen 'smoke on the water' te krijgen.
Ik zou de motor, als er ruimte voor is wél van waterkoeling voorzien (mantel en aansluitlippen), want bij maximale belasting wordt er wel stroom in warmte omgezet...

Echter; op 6 V kom ik met de Igarashi motor maar krap op 5000 toeren belast, dat zal niet echt hard gaan.
Zeven of acht cellen sub-C lijkt mij, om een beetje snelheid te halen, een betere akku keuze, nadeel hiervan is een relatief korte vaartijd van 15-20 minuten, afhankelijk van hoeveel volgas je vaart.

Groeten, Jan.
 
Er zit al waterkoeling op, spiraal messingbuis...

Ik heb nog wel een Graupner Speed 700 Turbo 12v motor liggen, misschien zorgt dat voor wat power?
Mar nadeel daarvan is dat je dan zoveel volt mee moet sleuren... Denk dat 8.4 volt op de 540 motor met een 35mm speedpropje ook wel voor de nodige snelheid zorgt?

Greetz,
Joram
 
Ik ga op 12v varen, eerst met de Igarashi motor en als dat niet wil doe ik de 700 motor er weer in, die zat er oorspronkelijk ook in;)

Greetz,
Joram
 
@ pompebled,

ik zag dat er een 40mm speed schroef op zat... ik heb een normale 35mm werkschroef gehaald, vrijdag een testvaartje ermee maken.

Greetz,
Joram
 
Back
Top