Kan iemand vertellen welk schip dit is

Ik heb een modelschip gekocht waarvan de bouwer zegt dat hij dit model naar een origineel schip heeft gemaakt . Kent iemand dit schip ?
 

Bijlagen

  • 4.jpg
    4.jpg
    203,9 KB · Weergaven: 353
  • 8.jpg
    8.jpg
    196,3 KB · Weergaven: 346
Ik vond de opbouw zo rond , vandaar . De bouwer gaf aan dat hij op dit schip had gevaren . Maar dat had ik weer gehoord van de verkoper ( niet de bouwer). Maar toch fijn dat het er op lijkt .
 
Hans, indertijd heeft een ontwerper, dhr Knoop, een aantal schepen voor de VT, de Nederlandse Melasse Handel Maatschappij en de Spiritusfabriek in Bergen op Zoom ontworpen met ronde vormen. Ook de Prinses Beatrix, Irene en Christina van het KOFS waren van zijn hand. Schitterende schepen, maar wel bewerkelijk om te bouwen. Bij de VT had je ook de Vorchten en de Voerendaal. De NMHM had de Athelia en de spiritusfabriek De Krab, De Papegaai en De Vos. Plaatjes van deze schepen te vinden bij Vereniging De Binnenvaart. Gr. Klaas.
 
Laatst bewerkt:
Graag gedaan hoor Hans en een kleine moeite om een beetje in mijn lange termijngeheugen te graven. Van 1946 tot 1972 dobberde ik rond op de binnenvaart. Van 1978 tot 2009 met een zeilboot. Daarna weer verder met modelbootjes. Gr. Klaas.
 
Hans, Het lijkt dat er één plaatje is weggevallen. Zie in een flits ook iets rechts van achteren. Heeft de "afgehaakte" bouwer geen plaatje van het voorbeeld? Vind de plaats van de voormast wel apart en de beting wat breed. Heb je eventueel foto's uit wat andere hoeken, zoals schuin van voren? Moest bij het zien van de brug aan de EOS , Hendrik/Tijma II denken. Gr. Klaas.
https://www.binnenvaart.eu/motorsleepboot/28934-eos.ht

https://varenderfgoed.nl/galerij/HENDRIK GJ de Boer BASM_20210503_0025.jpg
 
Laatst bewerkt:
De bouwer heeft helaas ( volgens zijn dochter ) niks meer van het originele schip .
Het model is in begin de jaren 70 gemaakt .
Het echte schip is veelal bekeken in de haven van Scheveningen .
 
Hans, Bedankt voor de uitgebreide serie foto's. Als de boot vanuit Scheveningen heeft geopereerd moet het er eentje met zeeklasse zijn geweest. Dan valt de Hendrik af. De EOS heeft in 1969 zeeklasse gemaakt. Hopelijk meldt zich iemand die de boot wel herkent en een naam kan geven. Gr. Klaas.
 
Laatst bewerkt:
Hans, Bedankt voor de uitgebreide serie foto's. Als de boot vanuit Scheveningen heeft geopereerd moet het er eentje met zeeklasse zijn geweest. Dan valt de Hendrik af. De EOS heeft in 1969 zeeklasse gemaakt. Hopelijk meldt zich iemand die de boot wel herkent en een naam kan geven. Gr. Klaas.
Ha Klaas goede middag De prinses Beatrix van het KOF lig nu in Dordrecht beheer bij Ver. De Binnenvaart als museum schip in orginelen staat Gr Ton Witlox Veghel
 
Weet dat de Prinses Beatrix in Dordrecht ligt, maar origineel is ze niet meer. De 250 PK Bolnes ontbreekt. Zal moei.ijk worden om zo eentje te vinden. En dan moet ook nog de eigenaar zijn fiat geven! Gr. Klaas.
 
Hallo Hans, Naar mijn idee een fantasiemodel. Te grote patrijspoorten in de romp en in de opbouw deuren voor dwergen en ramen voor overmaatse personen. Wat overdreven natuurlijk, maar niet in verhouding. Is er ergens ook nog een brug of stuurhut om het geheel te besturen? Mis ook de reddingsboten. Hoge masten zonder enkele tuigage om te kunnen zeilen. In grove lijnen is de romp van een zeilschip, maar schoorsteen en schroef wijzen op een mechanisch aangedreven schip. De bouwer had veel fantasie, maar had voor mijn gevoel zijn uren beter kunnen besteden. Noem het van mij maar beroepsdeformatie, waardoor ik teveel tegenstrijdige dingen zie. Een ander mag het gerust mooi vinden hoor. Kwestie van smaak. Gr. Klaas.
 
Laatst bewerkt:
Hou maar op over de deuren , dat waren gewoon stukjes fineer . Die zijn er nu vanaf . daar komen echte deurtjes in die beter van maat zijn . De reddingsboten zijn er bij . Die zijn aardig op maat . De patrijspoorten ga ik er uit halen en kleinere plaatsen . De stuurhut was kapot , daar maak ik een andere voor . En de schroef die eronder zat heb ik verwijderd , die was zo verschrikkelijk groot , die kon niet eens ronddraaien in het schroefraam . Er zit nu een 2/3 kleinere schroef onder . En bij de masten zal ik wat opgerolde zeilen bij plaatsen .
 
Ik heb de bouwer/verkoper gesproken . Hij zegt dat het nagebouwd is naar een engels jacht uit rond 1910 . Hij heeft het zien varen eind jaren 90 op de motor . Ik denk dat ik de buitenrand van de patrijspoorten wit schilder , dan lijken ze kleiner .
 
Maak er maar iets moois van Hans. En ik hoop dat dat ze goed vaart. Fineren deuren is niets mis mee, als het allemaal maar in verhouding is. Op onderstaande foto deuren, die als fineer in een doosje met sigaren zaten. Gr. Klaas.

20160229_170718 2016 logo.jpg
 
Laatst bewerkt:
Back
Top