@Zore.
Leuk zo'n inhoudsopgave, maar hier bouw je nog geen goede stille en vermogende demper mee.
Stelregel is minimaal 20X de cc inhoud van motor als demper volume, en bij iedere 10cc motor volume verhoging, 5 cm meer bochtlengte, in geval van een reso dan hé, en voor gewoon demper functie, voor een 38 ZG b.v. 20 cm bocht, 62ZG 25 cm bocht, 80 ZG 30 cm bocht, kost je wel vermogen maar soms moet je concessies in verband met de beschikbare ruimte in je kist.
4 kamer demper? een paar keerschotten doet al wonderen in de demper, mist op de juiste plaats.
How do I know? heb er vroegah tig gemaakt en er mee gexperimenteerd.
Keep it simple, gewoon een zooitje bochten en rechte pijp bij Dennis bestellen, een stuk of 4 Senseo bussen bij de Blokker halen en knippen en plakken maar, alleen hardsolderen moet je kunnen, nog mooier is puntlassen, mits je die hebt, voor de keerschotten, maar hardsolderen gaat ook.
Prijs totaal? ik schat 50 á 60 euries, voor 2 dempers.
Ger.
Is jullie modelvliegers bekend, de uitlaat afmetingen dus de lengte en diameter van de uitlaatbuis en volume van de kamer dat soort zaken kan je pas maken op de motor? Veel plezier ermee, hier is ie:
http://www.sae.org/servlets/booksto...oadMyItem&prodCd=R-161&pubType=apub&fm=1&bm=0