krijg me accu niet meer opgeladen

  • Topicstarter Topicstarter Cees van de Vendel
  • Startdatum Startdatum
NiCad's die door te ver ontladen defect zijn geraakt kunnen vaak met de hierboven beschreven methodes weer "tot leven" gewekt worden. Het zijn paardemiddelen maar als het werkt waarom niet?
Wel een waarschuwing (ja daar ben ik weer :teacher: ) doe dit nooit zo maar en blijf er ALTIJD bij. Doe het ook alleen als je de stroom kunt meten want dan weet je dat er iets gebeurt en wanneer. Zeker als je 30V op een accu aansluit KUNNEN er hele hoge stromen gaan lopen. Wanneer je de stroom snel op ziet lopen dan moet je direct de spanning van je voeding omlaag draaien. Doe je dat niet op tijd dan kan het :blowup: zijn!
Het is natuurlijk niet best voor je accu en de capaciteid zal er zeker onder lijden maar zoals al is gezegd "kapot is kapot" als het lukt heb je alleen maar winst.
Succes en ..... weest voorzichtig!
 
Back
Top