Leuk intuïtief vleugelprofiel programma

Hallo,

Op het Tsjechische zusterforum ( http://www.rcmania.cz/ , en hier kom je Ron van Someren ook tegen...) een erg leuk programmaatje gevonden...voor wie Profili een beetje te chaotisch is, is dit wel een leuke benadering van de voor ons belangrijke parameters (Cd/Co/Reynoldsgetallen/laminair lossingspunt etc.)

http://www.softair.pandak.cz/

Let wel, dit is een demo!

Hans
 
Thanks voor de link. Ik ga er zeker even naar kijken. Maar profili valt qua chaos toch wel mee? Enige wat ik jammer aan profili vind is dat er geen mogelijkheid is alle parameters van het ontwerp in te kunnen voeren, en dat alle aerodynamische parameters (benodigde Cl, AR/TR, correctiefactors etc etc) automatisch worden berekend. Als ik de tijd heb wil ik zelf nog eens een keer zo'n tooltje in elkaar sleutelen.

Maakt deze myfoil ook gewoon gebruik van gegevens verkregen met xfoil? (<--talk about chaos...:roll:)
 
Profili is best redelijk, zeker als je bedenkt dat een italiaan het inelkaar geknutseld heeft. Weet nog van vroeger dat ik onder Unix met xfoil moest klooien, dat was pas chaos.
 
Back
Top