Mijn starter kapot?

Hallo heli specialisten,

ik heb een vraagje mbt tot mijn starter. Ik heb de 20cc starter gekocht:
JA177800.jpg


Hij is net een paar weekjes oud.
Nu heb ik een keer bij het moeizaam starten de starter een 20-tal seconden de knop vast gehouden waarbij hij een beetje draaide maar niet veel. (domdomdom denk ik nu dus)
Als ik hem nu aanzet draait hij of niet of heel langzaam.
Als hij niet draait moet ik hem zelf een beetje aanmoedigen( niet vocaal maar met de hand een beetje draaien ;)) en dan begint hij langzaam te draaien, en steeds ietsie sneller.

Wat raar is, is als ik het roterende gedeelte vasthoudt en een beetje naar buiten trek hij dan WEL goed gaat draaien. Dit werkt dan een paar minuuten (of tot wanneer ik de spanning er af haal) en daarna werkt het niet meer.
Bij het herhalen van de handelingen doet hij het weer wel.

Ik heb hem open gemaakt, ik kon er niets aan zien verder en vraag me af of er iets gedaan kan worden? Kan hij nog gerepareerd worden?
Of moet er weer een nieuwe gekocht worden :(

thanks :-P
 
Accu geladen? Wat voor accu gebruik je?

Ik denk dat je een combinatie hebt van verkeerde accu + verkeerde startmotor. Deze heb ik ook gehad en die heeft het niet altijd even makkelijker met een 90er starten. Als je nieuw besluit te kopen zou ik eerst 2 stuks 6 cellen nicd of nimh pakketen kopen, dan pas kijken naar een dynatron als dat niet werkt.

Verder kan het dat je motor snel verzuipt. Dan moet je meteen stoppen met proberen te starten, gloeiplug eraf halen en dan de peut uit je motor draaien.

PS
1 voet onder de skid tegenover je uitlaat kan ook wel helpen.
 
We hebben zijn starter op mijn accu's aangesloten met hetzelfde effect.
Mijn starter doet het hier prima op.
Dus het zit echt IN de starter.

Misschien 2 dingen nakijken bedenk ik me nu.
De schakel contacten nakijken of ze niet verbrand zijn.
Dit zijn vaak gewoon 2 koper plaatjes die je tegen elkaar drukt.

En even de koolborstels en de as waar ze tegenaan zitten even schoonmaken/ontvetten.
 
Juist en als dat ook niet meer wat uitmaakt heb je waarschijnlijk een kortsluiting in 1 van de wikkelingen zitten. Doordat je de motor lang aangehad hebt is deze misschien toch erg heet geworden intern en is er wat van het isolatiemateriaal van een wikkeldraad kapot gegaan.
k heb het zelf ook gehad met een hele oude robbe starter. Ik heb nieuw wikkeldraad gekocht en het anker opnieuw gewikkeld. Mijn startmotor is als herboren. In mijn dagboek van een helivlieger staat er wel wat over.

http://46062-dagboek-van-een-heli-wedstrijdvlieger.html#post786122

Steven
 
Laatst bewerkt:
Back
Top