Hoi Peter,
Leuk dat je deze hobby gaat verkennen!
Mijn ervaring met diverse Tamiya offroad modellen (Blitzer Beetle, Blazing Star) is dat ze door vrijwel iedereen te bouwen zijn door de zeer heldere handleidingen. Je hebt er behalve een kruiskopschroevendraaier, een kniptangetje en stanleymesje ook verder geen specialistisch gereedschap voor nodig. Daarbij staan de modellen bekend als vrij duurzaam en zijn er veel 'hop up's' (verbeteringen) voor de te krijgen; zowel van Tamiya zelf als after market. De auto's zijn tegen relatief lage kosten echt heel leuk te upgraden en de onderdelen voorziening is uitstekend (niet onbelangrijk want er gaan gegarandeerd zaken stuk als je regelmatig rijdt).
Kies vooraf wel (in overleg met de winkel) voor welk accu en motor systeem je gaat. Ik heb gekozen voor LiPo accu's en een brushless motor/ESC setje en dat werkt gewoon heel mooi met ruim voldoende power. Ga je voor de standaard meegeleverde motor plus traditionele NiMh accu's dan zijn de 'tuning' mogelijkheden wat minder.
Tamiya heeft natuurlijk een paar Monstertrucks in het assortiment dus je keuze zal afhankelijk zijn van budget, smaak en wat je met auto wilt doen (op de plank zetten of mee rijden of allebei).
succes!
gr Alex