Die stickers, dat noemen we dus officieel "decals"
Het zijn geen echte stickers, een sticker bevat een vaste lijmlaag en zit op een blad met gladde ondergrond zodat je deze kan verwijderen.
Decals zijn veel fijner, en moeten inderdaad eerst in water weken om ze van hun ondergrond af te krijgen.
En net in dat weken in water, kan het verschil maken tussen een goed verloop of een slecht verloop.
Als je de decals namelijk niet lang genoeg laat weken, dan krijg je ze niet van de ondergrond af en kan je ze zelfs heel eenvoudig beschadigen.
Maar... als je ze te lang laat weken, dan is ook de dunne kleeflaag opgelost, en heeft de decal geen kleefwaarde meer. Initieel zal deze blijven hangen door het vocht dat er nog onder zit, maar als dit water 24 uur later helemaal opgedroogt is, tja dan blijft er niets over.
Je mag een decal dus ook niet zomaar laten weken tot hij eraf valt....
Mijn trucje is hetvolgende:
* Neem een kommetje water, liefst lauw, niet te warm, maar zeker geen koud water ook niet.
* Leg de decals omgekeerd (dus afbeelding naar onder) in het kommetje, maar leg ze als het ware "op het water" . Als je decals namelijk gewoon vlak op het wateroppervlak legt, blijven ze drijven.
* je zal merken, dat als de decal op het water drijft, deze vanaf de randen water begint op te zuigen. Je ziet de randen water opnemen, en zo tot in het midden doordringen.
* Op het moment dat de ondergrond, het papier dus, helemaal volgezogen is met water, en dus het laatste droge puntje in het midden verdwenen is, dat is het moment waarop je de decal uit het water moet halen. (decal + papier dus, want de decal zit op dat moment nog tegen de onderlaag aan)
* vervolgens kan je de decal met onderlaag op de plaats houden waar deze moet komen, met een pincetje of fijn gereedschap (geen scherpe punten!) hou je dan de decal op zijn plaats, en trekt voorzichtig de ondergrond er onderuit. De decal glijd zo perfect op zijn plaats, en de lijmlaag blijft behouden.
* Door het water dat er nog mee opzit, kan je dan de decal nog lichtjes verplaatsen, voel je toch teveel weerstand, dan kan je een druppeltje water op het decal laten vallen.
* Eens de decal helemaal goed zit, met een zacht doekje het water wegduwen (NIET!! wrijven, deppen!!) en verder laten drogen
* Normaal zal deze decal er niet meer afkomen!
Maar zoals gezegd, een decal mag je NOOIT!! zo lang in het water laten weken dat deze al in het water verzelf loskomt van de ondergrond. Op dat moment spoelt het water ook de lijmlaag weg, en gaan je decals niet meer goed blijven zitten!!