profielen

beste gradje
er van uitgaand dat alle profielen kunnen "vliegen"worden er vele vleugel profielen gebruik voor een HLG of DLG
o.a. RG14 of RG15 maar een ander zweerd bij een HN profiel of heeft een eigen profiel
mocht je profiel hebben uitgezocht en geen coordinaten hebben geeft even een seintje
Ik heb meer dan 1000 profielen in een database (veel al voor de groteren modelen) maar mogelijk zit hij er bij of anders kan ik er wel aankomen
 
er van uitgaand dat alle profielen kunnen "vliegen"worden er vele vleugel profielen gebruik voor een HLG of DLG

Voor klassieke 'speerworp' HLGs werden profielen gebruikt met een dikte rond de 8%. Voorbeelden zijn SD7037 mods, S4081, S4083, S3021 mod en zelfs gemodificeerde aquilla achtige profielen. Dat ging allemaal goed.

Voor DLG worden echter zeer hoge snelheden gemaakt (bij de start) waardoor een hoge efficientie gevraagd wordt, net boven CL0. Daarnaast moet er bijna wel camber verstelling inzitten om de hang voldoende te maken. De AG45 series van Mark Drela hebben dat allemaal en zijn er ook speciaal voor ontwikkeld. Ondanks het feit dat Norbert Habe en nog wat profielgurus ook profielen voor DLG hebben ontwikkeld domineert de AG 45 serie van Mark Drela bij de DLG topmodellen.

Dat gezegd hebbende: Ik heb simpele RE DLGtjes gebouwd met SD 7037 mod 8%, Clark Y mod 8% en Clark Y 6%. De SD doet het zeer goed. Is natuurlijk in de lancering de mindere maar heeft een geweldige hang en is naar mijn inzien voor een dergelijk kistje erg goed. Maar geen partij voor een 1,5 meter kistje met AG 45-46-47.
 
J.v.d.Wetering zei:
beste gradje
er van uitgaand dat alle profielen kunnen "vliegen"worden er vele vleugel profielen gebruik voor een HLG of DLG
o.a. RG14 of RG15 maar een ander zweerd bij een HN profiel of heeft een eigen profiel
mocht je profiel hebben uitgezocht en geen coordinaten hebben geeft even een seintje
Ik heb meer dan 1000 profielen in een database (veel al voor de groteren modelen) maar mogelijk zit hij er bij of anders kan ik er wel aankomen

RG 14/15 profielen zijn niet bedoeld voor een hlg/dlg. Verder ben ik het met peyter eens.
 
Gelden deze profielen ook voor een vliegende vleugel als de Boomer en de Red Herring of moet ik dan aan andere profielen denken?

Ik heb nog een hoop piepschuim liggen waar ik wel weer eens een vleugel uit wil snijden (als ik mijn Red Herring om een boom gevouwen heb :wink: )

En dan met het allerbeste profiel natuurlijk :D

Groeten, Leon
 
Nu ben ik toch zo voorzichting geweest ... maar toch...een ieder heeft zo zijn eigen iedeeen over het "Beste profiel" voor een HLG of DLG en natuurlijk zijn er grote verschillen in prestatie
maar vergeet niet dat de persoon die dit model bestuurt de grootste invloed op deze presatie is


Btje
al hoewel RG15 misschien niet optimaal is ,zijn er nog genoeg modelen die er mee zijn uitgerust o.a.Apache

Maar ik wilde alleen maar zeggen
Wil je een profiel uitgetekend hebben op elke koorden en met evt. indekking geef maar even een seintje
 
OK, laat ik mijn vraag anders stellen:

Weet een van julie welke profielen zijn populair bij vliegende vleugel HLG/DLG's? Of kan ik een 'drela' profiel gewoon daarvoor gebruiken?

(ben een beetje nieuw in deze 'profiel-wereld' dus vandaar een beetje domme vragen :? )
 
welke profielen zijn populair bij vliegende vleugel HLG/DLG's?

De Drela profielen zijn in principe niet geschikt voor vliegende vleugels. Voor een vliegende vleugel heb je een profiel met reflex nodig. Je kunt de AGs natuurlijk ook van reflex voorzien, maar da's nogal tegendraads. De AGs hebben per definitie al een lage CLmax, die wordt door reflex nog lager. De Red Herring en Boomer gebruiken profielen met een betrekkelijk laag gelegen LE, waardoor de welving en dus de CL max hoger wordt. Bij de Boomer wordt feitelijk ook geen reflexed profiel gebruikt, maar een soort vlakke flap, die achter een asymmetrisch profiel hangt. Op die manier wordt er (ondanks vliegende vleugel) toch nog behoorlijk hoge CLmax gehaald. Dat verklaard goeddeels waarom de Boomer (weerom ondanks vliegende vleugel) heel aardige thermiekeigenschappen heeft. Ik ben eens bezig geweest om de profielcoordinaten van het Boomerprofiel te vinden. Niet gelukt. Ik denk dan ook dat de benaming die de fabrikant gebruikt een fancy naam is. Mogelijk is het gewoon een van de vele goede thermiekprofielen, met dat beschreven vlakke flapje dat voor wat reflex zorgt eraan. Dat flapje dient dan gewoon als een stabilo aan een oneindig kort stabilo-armpje.

Verder kun je gewoon willekeurig welk reflexed profiel gebruiken. De een is natuurlijk beter dan de andere. E186 :evil:, de ZAGIs :roll: (liefst de minder dikke), MH61 :?:, de EH's :) en vele andere. Snuffel eens op gespecialiseerde nurflugel sites rond. Er is veel ontwerpsoftware in omloop, die je veel verdriet kan besparen (en bezorgen 8O )
 
Back
Top