Richtlijnen voor motor keuze

  • Topicstarter Topicstarter Old-Flier
  • Startdatum Startdatum
O

Old-Flier

Guest
Hallo ieder.
Ik ben nieuw in dit forum en hoop antwoorden te vinden op sommige vragen.
Ik heb een 3-view tekening van de Fokker S14 en wil deze om zetten naar een bouw tekening. Een van de vragen is daarbij, hoe groot moet hij worden en hoe kies ik de juiste motor voor een bepaald formaat.
Ik heb een afmeting van romp van ca 110cm en spanwijdte van 100 cm in gedachte. Hoe zwaar hij wordt weet ik nog niet.
Op het internet kan ik maar geen info vinden over richtlijnen voor het bepalen van de juiste electro motor.
Kan iemand mij helpen???:D:D
 
Hoi , misschien heb je hier iets aan
Elektrisch vermogen
Bepaling benodigde vermogen van een model


  • Vermogen wordt weergegeven in Watt. Bijvoorbeeld: 1 pk = 736W(Watt)
  • Bepaal W door V(Volt) te vermenigvuldigen met A(Ampère). Bijvoorbeeld: 10V x 10A = 100W

Volt x Ampère = Watt


  • Bepaal het vermogen van een model aan de hand van het “Ingangsermogenvermogen in W per kg” regels
    hieronder, met het vliegend gewicht van het model (met motor accu):
    • 100…140 W per kg; minimum vermogen voor normaal vliegen met slow-flyer en
      park- flyer modellen
    • 140…180 W per kg; trainers en langzaam vliegende schaalmodellen
    • 180…220 W per kg; sport aerobatic- en snelle schaal modellen
    • 220…260 W per kg; gevorderde aerobatic- en speed modellen
    • 260…300 W per kg; 3D modellen met een lage vleugelbelasting en ducted fans
    • 300…400+ W per kg; onbegrensde 3D prestatie- en aerobatic modellen


  • Bepaal het “Ingangsermogenvermogen in W per kg” nodig voor het gewenste prestatie niveau:
    Voorbeeld:
    Model: 27% Extra ARF
    Geschat vlieggewicht met accu: 7,5 kg
    Gewenste prestatie niveau: 300…400+ W per kg; onbegrensde 3D prestatie en aerobatics
7,5kg x 300 W per kg = totaal 2250 W ingangsvermogen (minimum)
benodigd voor de gewenste prestaties

Lipo info


  • De capaciteit van een accu wordt meestal weergegeven in mAh (mili Ampère uur). Bij een Lipo accu nooit meer dan 75% van de accucapaciteit ontladen.

  • ewenste prestatie niveau: cu: Bij een capaciteit van 3000 mAh maximaal 2250 mAh ontladen, dit kan men bereiken door bij het laden te controleren hoeveel mAh geladen is tot de melding accu vol. Als men de vliegtijd van voorafgaande vlucht opgenomen heeft kan men aan de hand van deze twee gegevens bepalen hoeveel er langer of korter gevlogen kan of moet worden om ongeveer aan die 75% te komen.

  • De C- factor welke op een lipo accu pakket vermeld is, geeft aan met welke stroom de accu belast mag worden continu, gedurende een bepaalde tijd of een tijdens een piek.
    1C = capaciteit in mAh/1000h.
    Een lipo-accu waarop een capaciteit vermeld staat van 3000 mAh en 30C mag men maar met maximaal 30x3000mAh/1000h is 30 x3 Amp.= 90 Amp. continu belasten! De temperatuur moet men ook niet hoger laten oplopen dan 50 C°.
    De laadstroom is meestal 1C bij lipo’s tenzij anders vermeldt.

  • Neem altijd een regelaar die meer stroom aan kan dan de elektromotor, meet altijd de stroom voor de hele aandrijving gaat vliegen om eventueel de propeller aan te passen aan vliegtuig, regelaar, motor en accu.
    Langzaam vliegtuig: propeller met grote diameter en kleine spoed (spoed = 0,4 – 0,5 x diam.)
    Snel vliegtuig: propeller met kleine diameter en grote spoed (spoed = 0,6 – 0,8 x diam.)

  • De vliegtijd theoretisch kan men als volgt berekenen: Stel een lipo-accu van 3000 mAh en gemeten stroom, bij max. toeren, van 45 Amp.
    Toelaatbare vliegcapaciteit is 75% x 3000 mAh = 2250mAh of 135Amin
    Vliegtijd bij continue max. toeren vliegen is 135 : 45 = 3 minuten, daar tijdens het vliegen de stroom ca. 15% (7 Amp) minder is zal de theoretische vlieg tijd 3,5 minuten bedragen. Als men met minder ‘gas’ vliegt wordt dit meer.

  • [Getal]T x Volt min

    Het toerental van borstelloze motoren wordt door veel fabrikanten opgegeven als een factor.
    Meestal wordt dit aangegeven als [Getal]KV (dit is geen kilovolt), dit is [Getal]toeren per minuut per volt >>> , bijvoorbeeld 1000KV met 3 cellen Lipo (3S1P 3000mAh), ca. 12Volt
    komt neer op 12x1000Tmin-1.



Voorbeelden 1:1 vliegtuigen.

Corby Starlet CJ-1c modellen
ting


zaam vliegende schaalmodellen
modellen i

Length : 4.5 m
Span : 5.72 m
Empty weight : 230 kg
Loaded weigh : 340 kg
Engine : Volkswagen / Jabiru 52-64 kW > 188 W/kg

Ton van Munsteren vliegt het RBC Kits model, 1700 gram, 4S1P 3300 mAh, ca. 27 Amps is ca. 450 Watt
Dus zo’n 254 W/kg, overpowered!

Bristol M1C “Bullit”

E.W. : 409 kg
L.W. : 611 kg
Engine: 110 hp (82 kW) > 134 W/kg

SU-31 (SU-26)

360 hp (266 kW), 736 – max 1206 kg > 360W/kg – 220 W/kg

North American T-28 “TROJAN”

Lengte : 10.06 m
Hoogte : 3.86 m
Spanwijdte : 12.22 m
Vleugel opp. : 24.9 m2
Gewicht : 2914 kg – max. 3860 kg
Motor : Wright R-1820-86
Vermogen : 1425 pk (1936 kW) > 664 W/kg – 502 W/kg

GAF-22 “NOMAD”

E.W. : 2092 kg
Max T.O.W. : 3855 kg
Power : 2 x 313 kW > 299 W/kg – 162 W/kg



c modellen
ting zaam vliegende schaalmodellen
modellen i het vermogen van een model aan de hand van het inBepaal het benodi d: 1 pk = 736 met A(mpere).
 
Laatst bewerkt:
Voor alle zekerheid: je hebt al vliegervaring, en ervaring met bouwen van tekeningen?

Voor motorisering richtlijnen zie Everything you want to know about elektric flight in dit overzicht van handige elektro-links.

Dit is het EDF, electric ducted fan, subforum. Een wat rustiger zeer specifiek subforum voor de snelle stroomvreters onder ons, vandaar dat je nog niet veel reacties hebt gekregen. Vraag het moderator team om je vraag te verplaatsen naar het Elektro vliegtuigen - MBF subforum. Kun je doen door op het waarschuwingsbordje
report.gif
onder je naam te klikken.

Voor het omzetten van 3-view naar tekening kun je het beste zoeken/vragen in het Vliegende schaalmodellen - MBF subborum.

Neem ook even leeftijd en locatie op in je profiel, dan kan iedereen dat altijd zien, misschien woont er wel een forumlid bij je om de hoek.
 
Laatst bewerkt:
De Fokker S14 is een tweepersoons straaltrainer, lang gebruikt bij KLu.
Het is een mooi model en past in het EDF gebied.
Ik ben nieuw op het terrein van electro vliegen, vandaar dat ik mijn vraag hier heb gedeponeerd.
De reactie van Con is zeer behulpzaam, even als de tips van Ron van Sommeren. Ik ga hier zeker verder mee werken. Bedankt tot zover
 
Back
Top