Royal Navy Landing Craft Support Medium Wemeldinge 1945

Bij het bekijken van foto's van Wemeldinge in het Zeeuws Archief kwam ik tot mijn verbazing foto's tegen van dit zeldzame vaartuigje uit 1945. Het Imperial War Museum heeft nog betere foto's van ditzelfde vaartuig, ook gemaakt in Wemeldinge :

FKcTi3G.jpg


Een toen & nu foto :

HQPXLPB.jpg

FOqt1K2.jpg


Er lagen in het begin van 1945 12 van deze vaartuigen in Wemeldinge en deze werden door Royal Marine Commandos gebruikt voor patrouilles (men was toen beducht voor Duitse dwerg duikbootjes en Sprengboote (explosieve motorbootjes) die toen nog vanaf Schouwen-Duiveland opereerden).

p9cTL5D.jpg


De LCS(M)'s waren afgeleid van het bekende LCA landingsvaartuig dat in algemeen gebruik was bij de Royal Navy (en later, na de oorlog, ook bij de Koninklijke Marine).

qxjCZmK.jpg

WPrW1aU.jpg

hOQ4dha.jpg

vKf11eC.png


De beste foto van het Zeeuws Archief, de andere zijn van zeer matige kwaliteit :

Lf6jkCp.png


Dit is de beste tekening van het vaartuigje die ik heb kunnen vinden :

KpGTKDQ.png


Er bestaat een resin 1/35 model van de LCS(M) :

http://www.imaco.com.hk/cgi-bin/prod.pl/id/IMA10135

Later dit jaar brengt Gecko een erg fraai 1/35 model uit van een LCA dat ik zeker ga aanschaffen :

https://armorama.com/news/gecko-wwii-british-landing-craft-assault-lca

Arjan
 
Herkenbare foto's van Wemeldinge. Kwam daar voor het eerst in de zomervakantie van 1955. Ga je dit model nog aan je vloot toevoegen Arjan? Gr. Klaas.
 
Laatst bewerkt:
Hallo Klaas,

Ik wil inderdaad wel een poging wagen om een oude 1/35 LCA kit om te bouwen naar een LCS(M) model. Het is een primitieve kit van erg dik plastic en ik betwijfel of er qua grootte en vooral gewicht nog een fatsoenlijk rc model van te maken zou zijn. Dit is de oude kit die ik lang geleden aangeschaft heb (de nieuw uit te brengen 1/35 Gecko kit is oneindig veel beter).

https://www.scalemates.com/kits/fonderie-miniature-8002-lca--185922

Groet,

Arjan
 
Back
Top