Sinterklaas

Jongens,

ik hoop dat de goede sint wat leuks voor jullie in petto heeft! Of moeten jullie wachten op kerst? Ik ben zelf niet zo van de pakjes met kerst, maar wel vol verwachting voor zondagavond!

Wout
 
Jongens,

ik hoop dat de goede sint wat leuks voor jullie in petto heeft! Of moeten jullie wachten op kerst? Ik ben zelf niet zo van de pakjes met kerst, maar wel vol verwachting voor zondagavond!

Wout


hee ik ook

(weet nog niet wat krijg) :(
 
Bij mij is het bijna iedere week sinterklaas. ;)
Ik krijg van TNT dan altijd een doosje met een grote witte strik eromheen.
 
En wat hebben jullie gekregen?

Ik had decalpapier voor inktjetprinters, 3 vellen transparant en 3 vellen wit. En een flesje lak om ze na het printen waterbestendig te maken, plus een flesje softener om ze mooi het oppervlak van het model te laten volgen.

En ook nog een boek over het airbrushen van modellen.

Dus ik ben blijkbaar afgelopen jaar voldoende braaf geweest!
 
Ik heb 2 mooie ladenkastjes gekregen.
Kan ik eindelijk mijn project troep eens kwijt ipv het over te moeten laten slingeren. ;)
 
Ik heb een broekriem gekregen (om aan te halen :rolleyes:), een koplampje (voor op mijn hoofd, niet voor de fiets, motor of auto), een chocoletter en een nieuwe koffer voor mijn werk. Sint vond kennelijk dat ik al genoeg hobbyspullen heb en eerst maar eens de modelzolder moet afmaken! :cool:
 
En wat hebben jullie gekregen?

Ik had decalpapier voor inktjetprinters, 3 vellen transparant en 3 vellen wit. En een flesje lak om ze na het printen waterbestendig te maken, plus een flesje softener om ze mooi het oppervlak van het model te laten volgen.

En ook nog een boek over het airbrushen van modellen.

Dus ik ben blijkbaar afgelopen jaar voldoende braaf geweest!

Toch fijn als je zo braaf bent geweest wout
maar mag ik vragen heb je als eens eerder decalspapier gebruikt?
wat zijn je ervaringen?
en weet jij waar sint dit spul heeft gekocht?
 
mag ik vragen heb je als eens eerder decalspapier gebruikt?

Gert-Jan,
Ik heb nog geen ervaring hiermee, dus ik kan je niet veel wijzer maken. Wat ik wel eerder gedaan heb is printen op tissue en printen op condensatorpapier. Dat laatste kon ik dan ook weer als decal gebruiken omdat het papier zelf vrijwel transparant is. Zo had ik de registratie op mijn Wildcat aangebracht. En ik denk dat het printen op dit decalpapier makkelijker zal zijn dan op tissue of condensatorpapier. Wat ik gewoonlijk doe is eerst de te printen afbeelding gewoon uitprinten op wit papier. Dan plak ik over die afbeelding een stukje tissue of condensatorpapier, of straks het decalpapier. Het plakken doe ik met plakband of afplakband. Dan gaat dit weer de printer in om nogmaals af te drukken. Zo gebruik ik weinig van dit materiaal.
Na het printen spuit ik er een laagje haarlak of blanke overheen om het waterbestendig te maken. Verder krijgt het na het plaatsen op het model nog een gewone laag spanlak.

Het zat overigens in een doos van Airbrush Services Almere.
 
Ik maak geregeld mijn eigen decals (waterslide transfers). Van wat ik er op wil hebben maak ik een kleurkopie op A4-formaat. Die laat ik vervolgens in de copyshop weer kopieeren op een vel transferpapier. Die hebben ze daar voor ongeveer € 7,50 per stuk. Thuis knip je de decals uit, weekt ze in water en brengt ze aan op het model. Dat kan natuurlijk alleen op een ondergrond die even nat mag worden, dus niet op onbewerkt tissue, want dan gaat het trekken door het vocht. Dus alleen op tissue wat al gespannen is en gelakt met spanlak.

Je hebt transferpapier in wit en doorzichtig. Over het algemeen gebruik ik doorzichtig, maar dat levert een probleem op als er wit in het plaatje zit waar je een decal van wilt maken, want dat wordt dus doorzichtig omdat er geen kleur op komt (printers kennen geen wit als kleur). Heb je wel wit in je plaatje, dan moet je dus eerst de outline van de decal wit maken en daar de decal op schuiven.

Het witte decalpapier is helaas een stuk stugger en brosser dan het doorzichtige en kan dus veel moeilijker mooi op een gebogen oppervlak worden aangebracht.

Bij de kosten van het decalpapier komen de kosten van de kleurkopieen, maar het blijft onder een tientje. Je kunt alle benodige plaatjes voor een niet te groot rubbermodel op één A4 krijgen en dan valt de prijs toch nogal mee?
 
Hola,

Decals! Ook een leuk onderwerk ;) Ik heb zelf ook veel met decals gestoeid. In eerste instantie zelf gemaakt met printer. Was afhankelijk van de printer en bijbehorende instellingen een matig succes. Ligt er een beetje aan wat je er mee wilt.

Met het gros van de printers e.d. is het probleem dat deze er van uit gaan dat er wit papier aanwezig is. Print je dit op iets transparants als decalfilm dan is de dekking vaak matig. Als je dan een dergelijke decal aanbrengt op een wat donkerdere kleur dan zie je die er doorheen. Kun je wel weer oplossen door dezelfde decal twee keer aan te brengen. Verder is bij sommige printersoorten een decalsoftener gebruiken (chemisch goedje wat de decalfilm week maakt waardoor het echt in het opppervlak "smelt") problematisch, tast de inkt uit. Verder werken sommige inktjet printers niet echt lekker met inkjet, vloeit niet lekker of trekt samen in druppeltjes of hecht niet lekker. Lastig als het op een plek zit waar je het model vaak vastpakt.

Afgelopen 2 jaar heb ik meerdere decals laten printen bij een bedrijfje wat hier in gespecialiseerd is. Die printen met een soort van waxprinter. Het voordeel hiervan dat de kleuren veel beter dekken; zelfs op hele donker ondergronden. Andere groot voordeel is dat deze printers ook wit kunnen printen, vooral fijn als je model witte belettering heeft! Is anders erg lastig te doen... Nadeel van dit procede is dat je wat gelimiteerd bent in kleurkeuze doordat sommige kleuren worden opgebouwd uit puntjes. Alhowel je dat anders schijnt te kunnen doen. Verder is dit wat duurder, meestal verzamelen we op de club materiaal voor meerdere projecten en laten het dan in een keer printen. Zijn we per model euro of 5 kwijt...
 
leuk roel dat je even over de decals ervaringen schrijft.
wil je hier op het forum delen welk bedrijfje dat is ?
En waar hij zit?
Kun je ook vertellen wat de minimale kosten zijn .
je hebt het over ongeveer 5 euro per model maar mag ik hieruit opmaken dat je een minimale afname moet doen?
Ik ben heel benieuwd want ik was van plan om decals papier te gaan bestellen.
 
Back
Top