Speedrun met de Micro.

cker snelle wagens en wagentjes:P geod gedaan hoor roelof Roelof hoeveel mensen deden er mee in 1:18 klasse?
gr. Cees
 
Helaas maar 3 man, een 4e had het af laten weten toen die foto's van mij zag.... :D

De 3e micro kwam met een speed300 op 7.4 volt en haalde alsnog 44 km/u op de teller

In totaal waren er zo'n 40 deelnemers in div. klasses.
 
op de filmpjes lijken de micros niet zo heel snel, maar ik denk dat je je verkijkt tenslotte leggen ze een flinke afstand af.

die pros wel, die zien er zelfs op het filpje bloedsnel uit :wink:

bijna 100 km/uur met een autotje van 20cm, not bad...............not bad at all :D
 
Hey roelof waat kun je eigenlijk dat materiaal voor die bodemplaat halen en hoeveel was je kwijt voor de spulletjes en waar heb je de bestelcodes vandaan voor de onderdelen greetz subaru
 
subaru zei:
Hey roelof waat kun je eigenlijk dat materiaal voor die bodemplaat halen en hoeveel was je kwijt voor de spulletjes en waar heb je de bestelcodes vandaan voor de onderdelen greetz subaru

Ik heb industrieel afval printplaat voor electronica, heb ik jaren geleden ooit eens in grote hoeveelheden gekocht voor een paar gulden. Nu kost een plaatje een paar euro bij iedere electronicawinkel of bv. bij www.conrad.nl

Naast dat is printplaat niets anders dan epoxy met een koperlaag, losse epoxy platen (zonder koperlaag) kan je bij de betere modelbouwwinkels zo halen.
 
Zeer ziek mooie fotos en filmpjes Woooi
Rete snel man hoeveel heeft je alles voor de 1/18 gekost ?? Heb namelijk ook wel intresse in zon ding btw zender heb ik al alleen de auto dus met zender regelaar e.d ! :)
 
Micro: 100 euro
Servo: 22 euro
Motor: 29 euro
regelaar: 60 euro
12 cellen: 30 euro
groot pinion: 6 euro
Front oneway diff: 25 euro

Ongeveer de prijzen.
 
Het gekke vind ik wel, dat je schatte om de 120 te halen, en "maar" 96km/u haalt ...
 
MOWN'DnS' zei:
Het gekke vind ik wel, dat je schatte om de 120 te halen, en "maar" 96km/u haalt ...


Hoop factoren die in de calculatie niet mee zijn genomen en op een simpele manier onbepaalbaar zijn:

- luchtweerstand, de tegenwerking wordt steeds groter bij hogere snelheden.
- de motor is bedoeld om op 7.2 tot 8.4 volt te werken met een rendement van 80%, wat is zijn rendement bij 14.4 volt ?
- het zijn relatief kleine cellen, wat zal de spanningsdrop zijn tijdens het rijden ?
- bij een zwaardere vertanding is de effectieve rendement ook ineens heel anders
- niet daarbij te vergeten het groter worden van de banden bij dergelijke toeren (zal er eens een filmpje van schieten)

Ik had meer pinions mee moeten nemen, had ik meer kunnen proberen, mogelijk had een GTP body ook al wat gescheeld.

Maar 96 km/u is gewoon allejezus hard voor zo´n ding en nog wel te bedenken dat het relatief goedkoop is om het te doen, dat blijf ik fantastisch vinden met de HPI Micro RS4.
 
welke 1:18 raad jij aan voor speedruns met zulke auto's de hpi of de X-ray?
 
Cees van de Vendel zei:
welke 1:18 raad jij aan voor speedruns met zulke auto's de hpi of de X-ray?

HPI, die biedt de mogelijkheid om veel meer accu´s laag te plaatsen en omdat de motor in de breedte richting zit zal een groot vermogen motor amper invloed hebben. Ook is het vrij goedkoop en makkelijk om een degelijke overbrenging naar de wielassen te krijgen.

De Xray heeft door die midden-as al veel te weinig ruimte om veel accu´s te herbergen. Alleen de constructie van hun dempers geeft al aan dat je niet zomaar een ander chassis kan maken. En het allerbelangrijkste denk ik dat een groot vermogen motor de auto doet kantelen en dus onstabiel maakt.
 
Back
Top